PRIETENE FARA TITLU (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANAMARIA au trecut trei luni? Deja? Imi imaginez ca tie ti s-au parut luuuuungi . Mi e mi se pare ca mai ieri ne intalniram ... Ma bucur ca o duceti .Ieri am trecut prin Vinga si ma gandeam ca pe-acolo-i Clarita .Erau oameni lucrand pe camp,pomi unii inca infloriti,altii inverziti,iarba verde,plin de maci,albastrele si papadii
Cu chisturile,poate ai noroc si dispare si ultimul atunci.

MONI 26s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Vai fetelor, ce am patit cu Diana! A fost plecata la piata cu socrella si a venit singura la noi (ca de obicei) sa ne povesteasca. Dar nu ne-a gasit, eram in subsol, jucam o partida cu sotul. Saraca, s-a dus la parter la mama, n-a gasit-o nici pe ea acasa, a urcat inapoi plangand, apoi iar a coborat prin spate si fuga la soacra-mea sa-i spuna ca a pierdut-o pe mami! A venit socrella cu ea in brate, cu mucii pana la barbie, plangand cu spasme...Abia am linistit-o. Dar cum de n-a auzit ca eram in subsol...
Bee, fain ca v-ati distrat la nunta. Mai e nevoie si de asa ceva ca sa iesi din rutina zilnica. Ma bucur de vestile bune cu bebele si ca sunt amandoi copilasii sanatosi. Doamne ajuta!
Si ce daca e miros de balta...e natura bre! Decat miros de asfalt incins si zgomote de masini, mai bine asa de 100 de ori!
Anamaria, e mult 3 luni fara Clara. Bineinteles ca o iei inapoi, tare greu au trecut zilele fara fetitza, sunt convinsa.
Deci s-au resorbit chisturile? Asta e veste buna de tot. Sper sa scapi de ultimul.
Ma duc s-o culc pe Diana.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Sa vedeti cu ce ma ocup eu Tocmai am calculat ca in septembrie 2012 cand Diana va avea 6 ani 8 luni si va incepe scoala,Tudor va avea 3 ani si-o luna si numai bine educatoarele astea ale Dianei incep cu o noua echipa ,deci am toate sansele sa inceapa dumnealui grupa mica tot cu ele

MONI 26s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

INGRID aoleu ... si daca nu erati deloc acasa??? Trebuie neaparat sa incerci sa ii explici ca mai puteti fi si plecati incoace incolo ... chiar cateva zile si asta nu inseamna ca v-a pierdut Pai ce sa zica Clara saraca? Degeaba, eu zic ca daca o invatati de mica sa mai stea si cu bunicile,altfel era acum.Cred ca precum Diana mea,la care i se cam falfaie,la ea "acasa" e si cu noi si cu ai mei.Ba o mai si alinta pe maica-mea strigand-o uneori, cum credeti??? MAMI-BUNI!

Fug sa intind hainele ca s-a oprit masina.Ca husbandu'- responsabilul cu intinsul ,e inca cu Diana pe-afara,inca nu s-au intors.

MONI 26s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Abia citind articolul ala din ziar am depistat ca la ei la gradi ,in grupa lor au venit copii si de la scoala, sa faca impreuna ceva activitati.Cred ca atunci cu felicitarile alea de ziua mamei,ca in poza pusa in ziar ii vad stand la masute alaturi de astia mici si "lucrand" ceva pe-acolo ... Cert e ca-s tare active si implicate educatoarele lor si gradinita in general.Cred ca si directoarea si administratoarea au meritele lor.Cum am citit cel putin pe DC, multe chestii nasoale despre gradinite de stat si chiar particulare,imi dau seama ca am avut mare noroc.Sau poate nu suntem noi aradencele asa de pretentioase,ca cel putin pe cele pe pe DC nu le-am auzit sa se planga defel de gradinitele copiiilor,dimpotriva.Si-s rasfirati care incotro,fiecare pe la alte gradinite.

Am sunat sa vad pe unde-s ai mei de nu mai apar,ca e ora de nani.Cand colo in loc de Parcul copiiilor,au fost in alt parc tot de pe malul Muresului,ca acolo a vrut Diana.Si a fost inspirata rau,ca ala se numeste Parcul Europei si fiind "Ziua Europei" erau o gramada de copilasi ce tineau spectacole ... iar s-a ales cu un balon si cu un steag I-a pus mami la pachet o banana,a baut si suc,deci parca vad ca nu mai mananca mancare gatita acum.Probabil cand se va trezi din somn ...

MONI 26s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

INGRID si eu as lasa-o totusi sa doarma la socrella noaptea sa se acomodeze,chiar daca sunteti acasa.Sa vezi si cum reactioneaza cand se trezeste dimineata acolo fara voi ... Mai ales daca vreti sa o zbughiti de-acum inainte si singuri pe undeva.Poate o fi ok si acum o fi fost doar mai miorlaita fiind ora de somn ...

MONI 26s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Tocmai ce am terminat de frecat baia si bucataria, restul le facuse sotul ieri.
Moni, Diana ne lasase acasa si cand a venit nu mai eram. Asta era marea ei drama. Ca asa pot pleca nde vreau, ii zic si abia ma saruta de nerabdatoare ce e sa stea cu socrella sau cu mama. Dar azi s-a speriat...venise singurica pe scari si nu eram nici eu, nici sotul, banuiesc ca nu i-a picat tocmai bine.
Deci asa calculasi sa-l pui si pe Tudor tot cu alea in grupa? Fain.
Fumez o tigara si ma duc sa fac baie, Diana e in parc, sotul la meci si acusi imi pica niste prieteni.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Eu pe aici la o cafea, am primit azi de la sotz un ghiveci superb cu begonii roz. Si natural ca ziua nu putea fi perfecta pt ca Diana s-a imbolnavit, deocamdata ii curge nasul la greu, e inutila batista bebelusului. Febra n-a facut deloc, dar s-a plans azi-noapte ca o doare burta, pai natural, a mancat ca o nehalita. I-am dat totusi 5 ml de Panadol preventiv, pt ca e si antiinflamator. A mancat ok la pranz, dar de cand s-a trezit la ora 16 n-a mai vrut nimic. Se duse si iesirea noastra..


Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna seara!
INGRID poate o fi doar trecatori mucii aia.Stii ca ele cum da o pala de vant peste ele,gata-s "aranjate".

Eu am avut o zi plictisitoare,am stat acasa si am citit ba inauntru,ba la balcon,la soare.Am mai dat telefoane,am vorbit cu prietenele din Italia pe web etc. Doar dupa ce s-a trezit Diana am iesit toti vreo doua ore la padure,sa luam o gura de aer.Diana a fost la mami de-aseara.Acum s-a apucat de colorat si evident ... canta . Ce liniste a fost doua zile ...
De cand am inceput sa iau calciul,au aparut contractiile si ziua - de obicei cand ma asez in pat,cand imi schimb pozitia etc.
N-am chef de nimic,mai ales ca urmeaza trei saptamani la birou si cu italianca pe cap si cu inlocuitoarea pe care trebuie sa o instruiesc.N-am niciun chef. Noroc ca maine inca nu-i niciuna in zona inca.
Va las ca m-a convocat Diana sa jucam volei cu balonul ...

MONI 26s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Uf ca Diana abia e acum e "pe adormite",n-am mai stat langa ea ca nu tacea nicicum din gura
Am uitat sa va spun ca inainte de a pleca la padure,discutam unde sa mergem si eram cat p-aci sa mergem la manastirea din apropiere unde-i verdeata cat cuprinde,liniste si erau si banci sa ne hodinim.Doar ca nu s-a putut din cauza Dianei.Numai odata s-a enervat fata si s-a ratzoit la ai mei: "MAI LASATI-MA CU BISELICA VOASTLA!" Ea voia la padure!!! Pe drum mi-a spus si de ce,se gandea ca poate vom gasi ... copacul ala fermecat Ca are in cateva carti imagini cu copaci cu figuri umane,cu brate etc. si demuult isi planificase ea sa dam de asa ceva.Atat ca n-am mai intrat totusi in padure,am gasit un loc de popas la ceva distanta si vazand din masina ca e o fetita-bobo acolo,a comandat (tot ea!) sa ne oprim acolo.A uitat si de copacul cu pricina de dragul bebelinei ...

MONI 26s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput