Ghiocei de Martie-Aprilie 2009

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex2alex spune:

Multumim de urari si
Bine v-am gasit la 'scutece'....imi aduc aminte ca acu cateva luni abia asteptam sa ajungem aici.

S-avem parte numai d evesti bune !



Alex...mamica de Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Mie imi place CA SUNTEM MAMICI DE GHIOCEI DE MARTIE, asa imi vine sa plang , parca ieri ne zbateam care cum a iesit ecografia, cum sunt IR-urile, cum e placenta, cum e bebe in burtica.
Acum ii fac baita ii dau sa suga laptic, il privesc si-mi curg lacrimile pe fata, imi vine sa-l bag in sufletul meu, e asa mic si dulce.....mi-e dor de burtica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Bine v-am gasit la SCUTECE mamicilor! Va pup pe toate si sper sa ramanem asa pana merg ghioceii la facultate :))
Eu scriu mai rar, poate fetele de inceput sa-si aminteasca de mine mai bine. Chiar nu am mai avut timp sa scriu pentru ca bebe CALIN a facut 2 luni duminica trecuta, are 5.500 grame si 58 cm. A facut vaccinul de 2 luni deja. L-am si botezat pe 23 aprilie. "Vorbeste" incontinuu cand e treaz. Si e mai tot timpul treaz. Si nu vrea sa stea singur - trebuie sa vorbesc cu el, sa ne "jucam", sa ne plimbam... ce mai, a inceput sa fie greut sa fiu mamica... Dar e un scump si mi-e dor de el cand doarme mai mult de 2 ore... imi vine sa-l trezesc :)) Nu mai am timp sa intru chiar zilnic, insa intru cam la 2 zile si macar citesc ce ati mai facut voi. Si scriu... cand pot.
Mi-e drag ca Simina e gravida - ca stiu cat am plans atunci cand i s-a intamplat nenorocirea... Mi-e drag de Monica - pe care o am nu stiu cum si pe Mess - ca e asa o "fata de nadejde" si e toata numai inima. Mi-e drag de voi toate, pentru ca va stiu povestile, emotiile si fericirea prin care am trecut noi toate de cand suntem impreuna. Sper ca la al doilea copil sa fim tot impreuna... Pentru cele care il mai vor si pe al doilea (sau al treilea, sau al patrulea :)) Pup toate mamicile

Gina2008 mami superfericita de CALIN NICHOLAS 2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

hi hi hi, am intrat la scutecele??????
pai atunci sa incepem cu un mesaj pentru toti mutuneii ghiocei de martie-aprilie sa creasca mari , sa fie sanatosi si frumosi, sa ne umple vietile de bucurie (deja asta au facut)

iar pentru mamici - nu am loc pentru toti pupicii pe care vreau sa vi-i dau, sa va spun ca va iubesc mult pe toate, mi-ati facut perioada sarcinii mai frumoasa si mai linistita decat credeam vreodata ca poate sa fie. sa ramanem intotdeauna lipite de tastaturi, sa ne incurajam si sa ne sfatuim asa cum am facut 9 luni pana acum. mie nu-mi trece prin cap sa parasesc vreodata clubul scutecelor, si cu siguranta o sa ne inscriem si la o alta odisee.
va doresc sa fiti cele mai bune mamici din lume, sa ne ajutam una pe alta da fim asa, sa ne bucuram impreuna de fiecare dintisor care iese, de fiecare prim pas, prim cuvant.... si tot ce inseamna minunile cu care am fost binecuvantate.

si sa-i multumesc lui Doamne Doamne si fecioarei Maria pentru minunea pe care au facut-o si mi-au daruit-o, asa cum le multumesc in fiecare zi a vietii mele si la fiecare zambet al minunii mele. o sa ma rog pentru toti mutuneii nostrii, sa fie sanatosi si o sa ne ocupam noi mai departe sa-i facem fericiti.
Doamne Doamne sa ne calauzeasca vietile de acum inainte

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel
minunea noastra David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Oau, va gasesc in casa noua

Sa dea Dumnezeu sa ramanem la fel de unite ca si pana acum, sa ne sprijinim, sa ne raspundem la intrebari, la temeri, sa ne bucuram impreuna pentru minunile pe care le-am primit in viata noastra.
Ma incearca o nostalgie ciudata, ca pe voi toate cred, parca mai ieri intram emotionata la Gravidute si acum sunt mamica cu acte in regula

Azi am reusit sa citesc din urma, dar chiar nu mai stiu cui ce sa raspund, ca sunt tare agitata si zapacita.

Vreau doar sa o felicit pe Zori pentru botez si pe Maria_k pentru fetita ei superba, are niste carlionti de m-a terminat.

Spuneam ca sunt zapacita - Mini-vacanta noastra de 1 mai (am plecat la Bran, cu nasii nostri) a fost un fiasco total si s-a lasat cu urmari.
Sotului i-a revenit si s-a accentuat viroza, pe care o luase de la mine, a tusit din 10 in 10 secunde de credeam ca i se rupe gatul, a facut febra mare, ce mai, a fost leguma. Micuta si ea cu colicii, apoi a inceput cu nasucul, alergam de la unul la altul, de am venit mai obosita decat am plecat. Altfel, pitica s-a comporat bine, a dormit tot drumul, s-a impacat ok cu patutul de voiaj (atat cat a dormit in el, ca am luat-o si langa mine).

Nasol este ca a luat si ea viroza (asa a zis pediatra, desi eu ma invinovatesc ca s-a imbolnavit la munte). Are mucisori, tuseste f f tare, e sacaita rau. Ieri a fost o zi de cosmar, a plans de la 4 incontinuu, iar dupa baie efectiv am zis ca moare, nu radeti de mine, dar o bagasem pe maneca rau. Urla atat de tare, se invinetise si la un moment dat nu mai avea aer nici sa urle, ragusise, cosmar ce mai . Dupa ce am epuizat toate metodele, am luat-o in brate, plangand si eu ca cedasem nervos si m-am plimbat cu ea prin camera spunand Tatal nostru. Cred ca l-am zis de 20 de ori. S-a linistit si a adormit, apoi s-a trezit si i-am dat sa pape si mi-a varsat tot. In final, a dormit de la 23,30 pana la 5,20, cred ca era franta saraca.

Azi dimineata am fost la spital, din pacate e mai rau ca duminica, a facut pustule de puroi in gat, iar doctorita a zis ca pasul urmator este sa coboare pe plamani si sa se transforme in bronsolita . A zis ca nu avem ce face sa stopam si nici sa prevenim, doar sa ne rugam ca sansele alea mici sa nu faca sa invinga sansele alea mari sa faca. O aspiram in nasuc, dar imediat face la loc, se trezeste tusind, iar pe refluxul ei mi-a zis pediatra ca e si mai nasol, ca simte de zece ori si ii accentueaza si colicii toti mucisorii aia pe care ii inghite.

Evident ca nu am facut nici vaccinul, in cel mai fericit caz ajungem sa il facem la 3 luni.

Stiu ca primele 4 luni sunt mai grele, stiu ca sunt si probleme mai mari, Doamne fereste, dar parca nu mai pot sa o vad mereu chinuita, ba de dureri, ba ca ii vine pa gat mancarica si o arde, ba de tuse, ba de nas, offff

Gata, m-am plans destul, hai sa va pun pozici noi - primele trei albume

http://picasaweb.google.com/Ioana.sima

Va pupam cu drag


Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Off, Pisik, imi pare rau ca e asa bolnavioara printesa ta. Doammne ajuta sa se faca bine, si sa nu se agraveze boala. Ma voi ruga pt ea.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Am vazut si pozicile, ce falcute aveti si e asa de dragalasa, si activa, e atrasa de jucarii, se uita, intoarce capsorul. Bravo Ana Bianca! Sa cresti mare si sa te faci repede sanatoasa!

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuela77 spune:

Pisik, ce frumoasa e, si ce falcutze are!!! Doamne ajuta sa treaca repede viroza.

Unde este dragoste, acolo este pace, unde este pace, acolo este binecuvāntare, unde este binecuvāntare, acolo este Dumnezeu, iar unde este Dumnezeu, nimic nu lipse#351;te.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Oauuuu, ce emotionant. Nu-mi vine sa cred ca deja s-a inchis un capitol important din viata noastra, dar sunt fericita ca l-am petrecut alaturi de voi. Sa de-a Dumnezeu sa avem parte numai de bucurii si de acum inainte si sa fim la fel de unite ca pana acuma.

Monica multumim mult pentru acest capitol

Carmen mamica fericita de ghiocica Ina Gabriela (16.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

uf, ma emotionarati de tot! io nu-s buna la discursuri, asa ca urez grupului de ghiocei sa ramina vajnici si sa biruiasca in viata greutatile precum albii ghiocei ce se bat curajosi cu nametii de zapada;sa fim mereu unite ca surorile si bebeii nostri ca fratii; sa ne cinstim, sa ne ajutam, sa ne bucuram impreuna! Sa fim NOI!
La anu' si la multi ani! :)

Filles du Sud cu Izia, famille Dragoon

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput