Licurici de ianuarie-februarie 2009 (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariya spune:

Dark,Miguelito al meu doarme ca puiul tau...

Fetelo am fost ieri la control si...panica - l-a cantarit de 2 ori pt ca nu putea dr sa creada - are 7,900kg!a luat 1,500 kg de luna trecuta...a zis ca are dimensiunile unui copil de 7 luni...i-a dat calciu gluconat - 10 zile si Vigantolette 1000ui,1/zi...si mi-a dat si mie calciu si elevit...asaaaaaaaaaaaa....si ne-a mai trimis si la ecografie de sold ca are un pliu in plus la o pulpita....exact asa am patit si cu fi-mea,asa ca nu ma preocup...a zis si dr ca,dupa ea ,n-are nimi,dar,ca sa fim mai siguri sa facem ecografia...
si tre sa-i fac si Rotarix-ul...
tre sa descarc niste poze sa-l vedeti si voi pe boier!
hai ,va pup maxim!
a!CUM SE PUN POZELE LA SEMNATURA?PUUUUUUUUUUUUUUUUUUUP

amedeo 11ani,annamaria 7 ani,miguel adriano 27/01/2009


sunt o mama implinita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:


Bubulina mea doarme de la 9-9.30 la 6 fix, parca e ceas.Incerc eu sa mai prelungesc statul in pat dimineata dar nu merge, are ora fixa.Deci la 6am papa si de 7.30 la somn pana pe la 10.In timpul zilei nu doarme mai deloc, asa atipeste cam jumate de ora.Sa vedem cum o fi si la noi cu dintii, sunt pregatita si cu jucarii cu apa si cu gel.

http://b1.lilypie.com/iAvwm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Aryia si Aidan are un pliu in plus la unul din picioruse. Poti sa imi explici ce inseamna asta, dc inseamna ceva? Ca nu am inteles prea bine.


Azi l-am gasit sugandu-si degetele de la picioare! Au copii astia atata flexibilitate...

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Miere, pliul in plus e unul dintre semnele, sa zic asa, ca ar putea sa aiba displazie de sold, insa nu e motiv de ingrijorare, ca de cele mai multe ori nu e cazul. In general cei cu displazie au un pliu in plus, dar nu neaparat invers. Carla avea in partea din spate a piciorului cu probleme, nici nu stiu daca mai are sau nu. Si nepoata mea a avut pliu, dar nu si displazie.

Poze

Iulia si bebe Carla Maria (4 martie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Mersi Iulia. Pediatra i-a verificat piciorusele every time si nu mi-a semnalat vreo problema. Oricum luni am vizita de 4 luni si o sa intreb atunci.

Aalina, hainutele de botez ale lui Fabian sunt absolut superbe!!! Nu am mai vazut asa hainute frumoase pana acum, ai un bun gust desavarsit!
Sunt superbe, ti-am spus?!

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Si oricum, sansele ca Aidan sau Miguel sa aiba displazie sunt foarte mici, doar 1 din 10 e baiat si 2 din 1000 nou-nascuti au aceasta problema. La Miguel chiar scade posibilitatea, dat fiind ca nu e primul nascut. Factorii de risc sunt primul nascut, fata, pozitie pelvina in uter.

Poze

Iulia si bebe Carla Maria (4 martie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariya spune:

Miere ,Iulia a raspuns perfect...
ziceti-mi si mie cum sa pun poze la semnatura,va rog!

amedeo 11ani,annamaria 7 ani,miguel adriano 27/01/2009


sunt o mama implinita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Trebuie sa iti faci un cont pe flickr, webshots, sau ceva asemanatorunde sa iti incarci pozele, si apoi mergi la profilul personal si ai acolo niste optiuni pt atasarea link-ului la semnatura.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Vai fetelor m-ati calmat ca am crezut ca is nebuna. Am umblat in toate magazinele din oras si nimic nu mi-a placut sau nu era bun pentru odrasla mea Am crezut eu ca sunt dusa cu capul... da asta e, nu il vedeam imbracat in nimic din ce e prin magazine. La un moment dat am renuntat si am zis ca voi lua in ziua botezului primul costum ce il gasesc si gata De cum am vazut insa costumasul asta (in ultimul magazin evident) mi s-a lipit. Si m-am topit total cand i-am pus pe cap sapcalia... Oare cum ma pot reindragosti zilnic de bucatica asta de copil cu ochi albastri???


Miere felicitari pentru teza. O sa vezi ca nu te vei plictisi pentru ca de acum Aidan va incepe sa fie din ce in ce mai activ.

Dark si noi suntem din cei care nu am plans la iesirea dintisorilor. Doar o seara a fost mai rau dar l-am inteles ca atunci i-au erupt deodata 3 canini saracul.

Cu pliurile nu e obligatoriu sa fie o problema dar poate fi un semn si e bine de verificat.

Mama ce va dorm copii. Noi adormim pe la 21-22 (cu baita pe la 20.30 ca nu pot nicicum sa o mai intarzii ca urla) pana la 2.30-3 si de aici cum ne e norocul. In noptile bune se mai trezeste numa la 6 si e bec (ca si frate'su si eu is fericita) sau incepe cu 4-5 -6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Ei, acu' tot cu ochii pe ceas sunt ca trebuie sa vina tata lu' bebe ... ca peste o ora am programare la reiki



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

Our Goblin Prince



"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput