Mamici de Pufuleti de Ianuarie -Februarie 2010(1)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

VI4I, eu n-am inteles bine daca e cazul sa te felicitam si sa-ti uram bun venit la noi in odisee!! Ia zi??? Este bb in burtik?? Bravo mamiko!!!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum cu bb 3 in 7+
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Lilika, felicitari mamiko ptr sarcina! S-o duci cu bina pana la capat si sa ai un bb sanatos si frumos!!! Stai linistita cu echo! Peste o saptamana sigur va fi bine!!!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum cu bb 3 in 7+
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donna_n spune:

Fetelor sunt oare singura care deja m-am uitat dupa carucior si patut...? cateodata ma gandesc ca poate sunt prea...

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Donna sumpa de tine...parca ma vad pe mine la prima sarcina!!! Acum am carutz si patutz desi la bebelina vreau sa ii schimb patutul sa ii iau de fetita...kikiki...deja vb ca si cum avem fustita! Daca te face fericita sa te uiti dupa cele necesare bebelului, de ce nu?

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum cu bb 3 in 7+
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Ne-am adunat si noi de pe afara..am pus buburuza sa doarma si acum pot formui linistita..

Vi4i te asteptam sa vii cu vestea cea mare..
rox y referitor la acidul folic..si eu am inceput sa i-au de 2 zile..si sarcina trecuta mi-a dat Dr sa i-au acid folic.. nu am reusit sa termin cutia, ca am pierdut sarcina..iar acum continui cutia, dupa ce termin, o sa imi i-au alta cutie, cel putin 2-3 luni.
lillyka sigur ca te primim..sarcina usoara si un bebe sanatos..esti pe listuta.
Donna n e normal sa te uiti dupa carut/patut, si celelalte necesare bebelusului, si eu la fel ma uitam inainte sa o nasc pe Ioana, pt al doilea copil vom lua alt patut, indiferent daca va fi baiat sau fata..Ioana doarme singura in patutul ei , asa ca ne m tb unul, m tarziu o vom muta in patul mare..iar carut avem de la Ioana, merge sa il folosesc..


ALBUM
6 si 3 maselute
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008)
IUSTINA/IUSTIN hai la mami in burtica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doula spune:

oauuuu cate gravidute noi s-au alaturat pufuletilor
felicitari fetelor si sa aveti sarcina usoara la termen si sa fiti sanatoase si bebeii sanatosi.
deabia astept sa ma alatur si eu unei odisei.....sper sa fie odiesea pufuletilor

Andreea



"As we are conceiving our babies, our babies are conceiving us as parents" - Conscious Conception

www.feminitate.org/" target="_blank">Feminitate - trup si suflet de femeie

www.adolescenta.org/" target="_blank">Adolescenta


grafice TB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Seara buna fetelor ... Mai adaugati un nume la listutza caci ma alatur voua... DN 19.06.1979 UM 9 aprilie... DPN 13 ianuarie
Am deja un baietel frumos, Luca-Andrei nascut pe 14.03.2007
Sper ca totul sa decurga bine si sa avem o odisee fara probleme!
Pupici pe burtici

Rebiana, mami fericita de Luca-Andrei (14 martie 2007, 11:30)

www.totsites.com/tot/deiutz" target="_blank">Eu sunt Luca-Andrei!

Nastere cu parfum de ghiocei...

Rebiana poate insemna asta dar si asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

mersi ancaroro. cred ca de azi o sa incep sa iau.
Vreau sa va intreb...daca am o raceala doar cu nasucul, eu ma gandeam sa fac o cura de ceai, paracetamol pot sa iau? ca nu vreau sa il deranjez pe pufulet cu chimicale.

Vreau sa vina 18 mai (cand ma duc la nenea ginecologul sa-l vad pe pufulet) Abia astept sa treaca zilele astea.

Eu inca nu am greturi, dar ma dor sanii de nici nu ma pot apleca



Mai bine intrebi medicul ce tratament sa iei pentru raceala. Pana atunci ti-as recomanda un ceai cald cu miere de albine si lamaie. Dar atentie si la ceaiuri, unele pot fi daunatoare in sarcina. Vezi www.desprecopii.com/info.asp?id=637" target="_blank">aici un subiect pe aceasta tema.

5+

asa incepe odiseea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

poate va stresez, dar taticul ce spune? Eu cand i-am spus ca vom avea un pufulet s-a bucurat dar de atunci....nimic. Doar eu ma gandesc ce si cum



Taticul a fost foarte foarte emotionat si binenteles . Practic cele 2 teste de sarcina le-am facut impreuna si alea 5-6 minute cat trebuie sa astepti mai ca nu ne-am ros toate unghiile.

5+

asa incepe odiseea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Bun-venit noilor gravidutze lillyka si rebiana27. Sarcini usoare si la termen!

lillyka Mai bine mai fa un eco sapt viitoare ca sa te linistesti. Stresul tau nu-i face bine lu'bb. M-am programat si eu la eco vineri seara, abia astept. Am asa niste emotii...


rebiana27 Ai o minunatie de baiat. Sa-ti traiasca si sa fie sanatos si sa aiba grija de bb de la mami din burtica.


Cat despre noi, gretzurile nu mi-au dat pace mai toata ziua si a mai fost si o caldura la birou de simteam ca parca nu se mai termina ziua asta odata, iar seara cand am ajuns intr-un final acasa am facut cunostinta si cu cu ratzele. Acum parca mi-am mai revenit putin dar trec la somn , sa n-o obosim prea tare pe mami.

5+

asa incepe odiseea mea

Mergi la inceput