Abdomen extra-plat (2)

Abdomen extra-plat (2) | Autor: carolinah

Link direct la acest mesaj

Revin. N-am baterie la laptop.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Macrina- m-am lamurit acu' . iote un fel de centura pt sport cum mai spunea si conchita.
http://www.argos.ie/static/Product/catalogId/1500001551/partNumber/3029514.htm
io recunosc ca m-am infasat si cu folie de celofan inainte de workout, asta cu atati ani in urma cel putin vreo 13...
Mindy, toba de teorie. practica ne omoara. cred ca ne e tare cunoscut. e f greu pana te mobilizezi. nu imposibil, cum imi parea inainte
conchita, daaa... acelasi sentiment l-am avut cu sala. io porky, urata si tranpirata si sirenele alea perfecte. ma complexau teribil. si io la fel sunt super nemultumita de spectatori, de aia mi-am si luat banda. culmea, alergatul/mersul pe ea mi s-a parut mai usor decat alergatul afara, in aer liber.
si la fel am ajuns la aceeasi idee, daca sunt motivata, fac sport pur si simplu. dupa ex din tonele de reviste pe care le am, de ex. sau folosesc coarda fetei, care e destul de lunga si mie mi se pare destul de plictisitor, dar asta e.
spor la bici. sa ne spui daca ti-ai luat-o sau te-ai decis la alta.
Deus- distractie placuta.
weekend placut!

ALAPTATUL HELPLINE


de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elvie spune:

Buna ,incercati un pahar cu lapte inainte cu jumate de ora inaintea mesei ,va taie din pofta de mancare ,deci o sa mancati mai putin.Incercat si merge.

Ma-ti motivat, maine merg si eu la sala



Elvie & printesa mea mica Lara (16.03.2006)

" I have always been delighted at the prospect of a new day ,a fresh try,one more start,with perhaps a bit of magic waiting somewhere behind the morning..." Joseph Priestley(1733-1804)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Am revenit, dar scurt asa, ca in w/e prefer sa stau cu copiii, decat sa stau pe net. Eu scriu mai mult in timpul zilei de la birou, cand am timp. Dar de obicei imi fac timp

Mi-am facut poze, luni imi fac cont pe webshots si le public.

Ieri si azi am mancat extrem de rezonabil si de vreo 3 zile imi track-uiesc si eu mancarea pe fitday. Mi se pare infernal, esti sclavul cantarului, dar te face sa te gandesti de 2 ori inainte de a mai baga in gura ceva in plus... Nu e de mine, e clar, aveam insa nevoie ca sa ma mai disciplinez putin, ca alunecasem...

Ladies, ma bucur sa vad progrese, pe aici. Vad ca lumea se misca, face sport, sare coarda (f eficient, dar nimic pt mine si genunchii mei).

Ma duc si ne vedem luni. Va doresc un 1 mai muncitoresc placut in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

nu am actiuni la nestle dar cum mananc cereale fitness de ceva vreme, azi mi-am facut timp si am citit si eticheta...si am descoperit ca au inceput un concurs interesant
http://www.nestle-fitness.com/promo/14days/ro/#

raportez 4 zile de mancat ca la carte , am fost si la sala si daca nu am fost mi-am facut abdomenele acasa. Nu stiu cat slabesc eu sau cat ma tonific dar psihic ma simt EXCELENT!
Sper sa ma tina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna seara,

eu am ajuns astazi la sala si a fost tare bine. Poate maine sau diminica ajung si la bazin.

Carolina, ai sa vezi ca in 2-3 saptamani nu o sa ti se mai para asa greu, te obisnuiesti .
Si eu am probleme cu genunchii, mai bine zis cu genunchiul stang. A trebuit sa renunt la alergat si m-am reprofilat pe inot.

Marina, cerealele alea de la Nestle (de cele Fitness vorbesc) au o gramada de zahar. Nu sunt o alegere prea sanatoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

buna seara/noapte

am fost la tara, in satul Casva de langa Reghin, o minunatie NATURALA, unde ne-am oxigenat creierii, plamani, ne-am suit de 100 de ori in sura, am umblat pe coclauri, am facut/papat gratare de pui si salate din toate legumele posibile...a fost minunat!
Vreau sa am casuta mea, curtea mea, sa stau la tara!urasc traiul la bloc!

Sper ca si ziua voastra a fost minunata!

Vasi va doresc somn usor

www.de-azi.ro
poze familia mea


inspiratie si putere...pentru cine crede ca nu mai poate...NEVER, NEVER, GIVE UP !
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI
http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Salutare
Am fost cuminte, jur pe rosu !
So, aseara am incercat o alta locatie a clubului unde mergem noi. Ne-a placut tare mult. E cladire noua, mult mai multe masini cardio. Am bagat 20 de min. la scari pe nivel 9 si 15 min., nivel 11, la o chestie care seamana un pic cu eliptica dar care trage tot piciorul cu fund cu tot, plus spate si brate. Imi arata pe ecran ce muschi sunt solicitati. Excelenta. Cred ca este eliptica Crosstrainer. Am facut brate apoi, abdomene si picioare si 20 de min. sauna.
Astazi ma simt tare obosita. Am calcat de la 9 pana la 2:30. Cand am crezut ca am terminat ... surpriza inca un cos de rufe plin de camasi. Si simt ca mi se duse ziua. Sa vedem daca ma simt in forma peste trei ore sa merg la sala.
Marina, eu dupa ce ies de la sala am o asa energie, putere, as muta muntii din loc. Ma simt excelent. psihicul e mult mai bine . Tu cam ce faci la sala?
Carolinah, asteptam pozele.




Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Macrina spune:

Deus, bine ai revenit
Nu-mi raspunzi si mie la intrebarea despre centura? E in celalalt capitol..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Macrina

Deus, bine ai revenit
Nu-mi raspunzi si mie la intrebarea despre centura? E in celalalt capitol..


PARERILE SUNT IMPARTITE INTRE MEDICI, UNII SPUN CA TREBUIE SA LASI MUSCHII SA SE REFACA NATURAL, ALTII CA CENTURA II SUSTINE SI CA II AJUTA...scuze am scris cu caps dar mi-e lene sa mai scriu odata!
Eu o purtam din cand in cand si sincer aveam senzatia ca cineva imi preia o parte din greutate si ca imi usureaza miscarile..efectiv eu m-am simtit bine cu ea, nu am purtat-o tot timpul ca era deja martie si cald dar de cate ori aveam treaba prin casa si faceam efort imi usura starea, imi conferea suport.
Medicul tau ce a spus?
A mea a fost simpla ca aceea folosita pentru suportul spatelui(zona lombara)
Daca te gandesti sa-ti cumperi, fa un test inainte leagate cu un fular mai lat si vezi cum te simti?
Mie nu mi-a stricat, nu mi s-a lasat nimic



www.de-azi.ro
poze familia mea


inspiratie si putere...pentru cine crede ca nu mai poate...NEVER, NEVER, GIVE UP !
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI
http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Macrina spune:

Mersi frumos
Stiam ca parerile sunt impartite, voiam un feed back de la cineva cu experienta...
Eu m-am simtit rau cu ea, adica dupa ce ca eram grasa si sufeream, mai trebuia sa-mi iasa si okii din cap, stransa cu chestia aia
Am urat-o. Acum maica-mea, asistenta medicala, imi bate apropouri ca de aia am ramas cu burta ca n-am avut grija de ea dupa nastere
In fine.. o sa fac abdomene..

Cu regimul, a incercat cineva sa slabeasca cu raw food?
Ma gandeam sa incerc 2 zile pe saptamana, sa se mai curete organismul, dar mi-e greu fara paineeee

Mergi la inceput