Vitamine romanesti in Germania (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

dupa o ora jumate de wartezimmer am ajuns si eu la untersuchung,mi-a dat o tona de retete de care nu-s curioasa eu a luat inca de ieri ospen,m-am dus ptr krankmeldung numai ,asa ca am liber pana luni, am pus sotul la treaba prin casa si eu stau gura casca in pat cica,cam greu ptr mine dar oriucm nu sunt in stare sa fac prea multe prin casa .
Codruta nu am priceput ce e cu ochisorii lui Matei de 2 sapt are conjuctivita intr-una si nu ii mai trece? ce i-ai dat si deci acu ai intrerupt tratamentul si iar a recidivat? mai,mai nu e de gluma cu infectiile la ochi,vezi ce-ti spune la sange.
Celesta tu pe unde umblii? cu te ocupi? in ce localitate stai,Yasmin se va muta langa heliborn,asa ca nu veti mai fi vecine .
Kaiuda esti ok,ce face bebitzu,can gasesti modele de naildesign trimiti si la moa ok?
Mariana sa-ti fie de bine strudelul,lasa ca dai tu jos kilele,stai calma,sanatoasa sa fii .
Alexandra cum e Maria? ti-au trecut piticii?
Monik cauta habamesi mergi la cursuri prenatale,iti va prinde bine .
Mihaelele unde umblati? Osna ai plecat deja la bauernhof?
Ceska ai facut aseara musakaua sau salata de vinete? ai scos petele?
Adino cand plecati soro? sa ne aduci nisce branza de-aia buna de la ciobani sa pun de-o merdenea .
Yasmin ce faceti de 1 mai,mai sa-ti spun ca in heilbron e un metzger roman si are niste mici daca vrei meergem odata zusammen .
gata inchid jucareaua ca numai gat povestile.
Simona ce ai gatit azi? adrese de vitamine .
Claudi@ asa scurta vizita,ce mai faceti? Dora iar e absenta nemotivata.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns celesta spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudia74
Celesta tu pe unde umblii? cu te ocupi? in ce localitate stai,Yasmin se va muta langa heliborn,asa ca nu veti mai fi vecine .


Claudia eu am scris aici si PLZ si alea alea... unde erai? tura asta te iert ca esti racita dar sa nu se mai intample... iti dai cuvantul tau de soim al patriei, da?
Eu stau intre Sinsheim si Mosbach, undeva pe traseu, intr-o casa, nu la marginea drumului
Si nu te mai bucura atat ca Yasmine si cu mine nu vom mai fi vecine, ca daca e iubirea asa mare, poate ma mut dupa ea, nu? Am venit eu in Germania pt al meu barbat, crezi ca acum nu ma pot muta 30 km mai incolo daca merita?
Eu ocupata mi-s mereu cu cate ceva, ca mintea odihnita nu-mi place, creaza monstri... In ultima vreme am tradus, nu va ganditi la prostii si nu radeti, e vorba de carti, nu de ce credeati voi

PS: Textul de fata e un pamflet si rog a se citi ca atare Este scris sub efectul calmantelor, recomandate de medic, sa traiasca!

„Desparti drumurile, dar nu poti sa desparti si sufletele”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Citat:
citat din mesajul lui celesta

Citat:
citat din mesajul lui claudia74
Celesta tu pe unde umblii? cu te ocupi? in ce localitate stai,Yasmin se va muta langa heliborn,asa ca nu veti mai fi vecine .


Claudia eu am scris aici si PLZ si alea alea... unde erai? tura asta te iert ca esti racita dar sa nu se mai intample... iti dai cuvantul tau de soim al patriei, da?
Eu stau intre Sinsheim si Mosbach, undeva pe traseu, intr-o casa, nu la marginea drumului
Si nu te mai bucura atat ca Yasmine si cu mine nu vom mai fi vecine, ca daca e iubirea asa mare, poate ma mut dupa ea, nu? Am venit eu in Germania pt al meu barbat, crezi ca acum nu ma pot muta 30 km mai incolo daca merita?
Eu ocupata mi-s mereu cu cate ceva, ca mintea odihnita nu-mi place, creaza monstri... In ultima vreme am tradus, nu va ganditi la prostii si nu radeti, e vorba de carti, nu de ce credeati voi

PS: Textul de fata e un pamflet si rog a se citi ca atare Este scris sub efectul calmantelor, recomandate de medic, sa traiasca!

„Desparti drumurile, dar nu poti sa desparti si sufletele”


Ia te uita, inseamna ca am trecut pe langa casa ta azi, in drum de la Sinsheim spre Aglasterhausen.
Si da ma mut spre Heilbronn, dar aproape de Bad Rappenau, care e aproape de Neckarbischofsheim, care iar e aproape de B292.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Claudia de 1 Mai suntem invitati la cineva la Hesseneck, care au cai, sa calareasca astia micii si sambata suntem la un botez, duminica ne hodinim, da daca vreti sa veniti la Wildpark la Schwarzach, da un fir si ne putem vedea.

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Claudia, multumim ca ai intrebat de noi! Maria e bine, i-a trecut febra asa ca aseara am iesit putin la plimbare.
Ceska, stai calma, si Maria a mazgalit toate scaunele din sufragerie cu pixul si materialul la scaune e tot asa un material care imita pielea intoarsa. Am cumparat un Fleckenteufel pentru pix dar inca nu l-am folosit. Astept sa am mai mult timp. Oricum ma gandesc sa fac niste huse la scaune tocmai pentru a le proteja de talentele ascunse ale fiica-mii.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Tja Celesta cuvant de pioner chiar pot da ca am fost si soim al patriei si pionier pfuai si inca facuta in seria I, am participat si la defilari,Cantarea Romaniei & CO,hai mai baga una de la Nightwisch poate ma dezmeticesc si io deci voi sunteti vecinutze dar nici departe de mine nu sunteti , te ocupi cu traduceri foarte bine si Iulia facea asa ceva, eu retin foarte bine ce se spune pe aici,dar tu cam dai cu parul scrii 2 randuri si dispari cateva zile ,fii mai consecventa si voi retine tot 'cross my heart hope to die'.
Corina sa vad cum ma simt duminica ok,sambata mergem in Mosbach la cumparaturi.
Alexandra cum e sotul tau cu cursul,merge treaba,face prin VHS ceva,isi cauta de lucru apoi? cred ca e aiurea ptr el sa stea in casa zilnic,cand merge Maria la gradi?
Tantile de la shoping n-or mai ajuns pe-acasa,alooo nu devastati tot Köln-ul .

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

Salutare,eu pe aici.copila a stat azi acasa cu muci si stranut si ca sa fie toate frumoase a facut si febra.noroc ca am prins un termin la doctor si cica nu are mare lucru.dam cu picaturi de nas si nurofen.
Asa ca ne pregatim de plecare,sper sa termin pana pe la ora 21 ce-i pe aici.
O seara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Adina la ce ora plecati si cam cand ajungeti,mergeti la Sighisoara?
Noi plecam pe la 6 seara de aici si la 6 dim suntem acasa.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noiembrie spune:

Trischa , drum bun si sanatate maxime!
Clau , vad ca esti bine!, esti in verva!Bravo, nu te lasa !Ma gindeam ca te-a doborit raceala , tocmai acum de 1 Mai!
Cred ca doamnele soppingarese , au cumparat tot orasul , vorba lui Clau , dar macar sa vina sa ne dea si noua detalii , ce si cum?
Tuturor fetelor o seara minunata si ...maine sarbatoriti 1 Mai? Unde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

eu in pat si la pian,nu ma doboara pe mine o raceala Codruto ce fras ca doar ma stii,ca-s argint viu,chiar daca ma dor toate cele abia am inghitit putina ciorba,beau ceai si saft,dar trece.
Tocmai au dat o stire de ultima ora la radio NRW cica 2 romance au devastat niste magazine din Köln si apoi s-au retras in tihna la un latte machiato pe o terasa ,magazinele sunt chele numai au produse la oferta,au luat tot fetele cica sa vanda in ro apoi ,iara ne-am facut de ras .

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput