America (162)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Andrada !

Armina sper din tot sufletul sa fie Francesca!

Miere ce mare este Aidan ptr 3 luni jumate,abia acum am reusit si eu sa ma uit pe poze.

Dupa ce am atatea pe cap am mai gasit si un pisoi. Unde sa l duc daca nimeni nu l revendica? Deocamdata l am acomodat in birou la noi, e tare prietenos dar nu intelege romaneste, ha ha.


Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Da,Corina e mare, are 70 de cm si 8 kg:))
Dar si eu am fost mare, tu...numai 5 kg, bravo...eu la cinci luni aveam 5 kg in plus si la nastere 26 de kg in plus, cred ca am batut recordurile, 21 de kg in 4 luni!

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramona J

Oooooh, abia astept s-o vad! Urmeaza si la noi, dar tare mi-e teama de aventura asta. Poate faci un tutorial pentru din astia speriati ca noi. Schimbi cu totul sau renovezi cabinets existenti?
Eu i-am intrebat pe unii si mi-au dat un estimate pe nevazute (deci clar nu e valabil) de $4500 doar pentru cabinets. Nici nu stiu cit ar fi countertops, de care sa alegem (n-am uitat povestea cu radiatiile) etc. Mai bine stau pe pace.
Anyway, care plante rosii? Alea din spatele lui iepurila? Daca despre aia zici, e un soi de oxalia - neam cu trifoiul cu patru foi. Pot sa-ti trimit niste rizomi, dar am impresia ca la nord nu supravietuiesc peste iarna. Poate ne confirma Panteruta, a avut si ea si parca tin minte ca n-au supravietuit. Pe aici ii am cam zece luni pe an, sint happy cu ei.

Lume multa, oameni putini


Da, din pacate trifoii aia visinii nu rezista iarna, se topesc pur si simplu.


Adriana si Aidan - 3 ani
A ticket to hell has never been funnier

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

IRINA,e o frumusete si o incantare Aidan...cat poate sa rada,e un scump,cand mai veniti pe la noi prin zona?...deci i-a placut oceanul?!...de fapt toti sunteti niste frumosi




Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
...sau aici...
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Irina, super pozele!!!! La vara il aducem aici la plaja...Si noi am fost ieri pe plaja cu Mirelush...a fost super...mai ales ca nu m-a prins soarele deloc (eu imi fac strategii de evitare a soarelui ca ma ard ingrozitor...)

Andrada, v-ati pus pe renovari nu gluma!!! Si noi cand am cumparat casa, am chemat pe cineva de la Home Depot sa imi dea o estimare cat ma costa sa re-face bucataria...si mi-a dat o estimare de $4500...asa ca mi-am pus pofta in cui...daca ar fi sa imi iau totul nou, cred ca as sari cu bine peste $5000!!! Cu banii astia plec in vacanta prin Europa!!! Am pus pe pauza si proiectul parchet in casa, din acelasi motiv: plecam in vacanta!!!!

Ramona, al meu sotz habar nu are de curte...cu exceptia piscinei pe care o tot bilibeste si a cumparat "n" chestii utile si inutile ...Eu ma chinui cu tot...hihi...acum ma gandesc ca daca plecam la vara, se va duce de rapa tot efortul meu

Am fugit...sunt cu bunatatile pe gratar avem musafiri azi

Sinzi , Radu si David psihologul
varsta David
www.flickr.com/photos/11552209@N04/" target="_blank">



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Irina, m-am uitat pe carnetu lui David...exact la fel avea si el la controlul de 5 luni 70cm si 8kg

Sinzi , Radu si David psihologul
varsta David
www.flickr.com/photos/11552209@N04/" target="_blank">



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Andreea, asa si eu voi face, astept pana la 4 ani jumate si daca nu vad imbunatatire in vorbire merem la logoped.

Adriana si Aidan - 3 ani
A ticket to hell has never been funnier

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Snaziana deci asa care va sa zica !!! ai musafiri! hmmmm si bunatati la cuptor si nu imi raspunzi la telefon ....si ce sa mai zic ca ai fost cu Mirelush la plaja si pe mine m-ati uitaaaatttttt

Irina, cand mai veniti prin zona ? va pupam cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Elena! Te-au lasat fetele astea pe dinafara?

Miere, ce faine sint pozele! Ma topesc cind vad bebelusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Elena, pupici la copilasii tai cu lipici! M-a topit David cu gropitele lui in obraji. Vezi ca are Sinzi niste poze faine cu el cand incerca sa mearga cu skateboard-ul.

Nu stiu cand mai venim, dar noi ne gandeam sa dam o tura la Clearwater in cateva saptamani, eventual sa stam o noapte, ceva doritori?

Eu nu stiu ce sa fac cu diversificare. OMS recomanda 6 luni, asociatia americana a pediatrilor 4 luni (pt copii hraniti cu formula sau formula plus san). Acum tb tinut cont si de cerintele energetice ale copilului, plus greutate, inaltime (apropo, Elena, hainutele de la tine, cele de 9 luni, ii vin ca turnate, ioi, copilul asta e urias).
I-am mai dat cate o lingurita de suc de mere pt constipatie ocazionala, asa ne-a recomdat pediatrul nostru (are aproape 4 luni), dar eu as incepe serios pe la 5 luni si nu cu cereale cum se recomanda aici, pt ca el cantareste destul de mult, desi nu e supraponderal pt ca este foarte lung.

Voi cum ati procedat la copilasii vostri?

PS; exclud din start diversificare, fie ea si numai cu sucuri de la doua luni, mi se pare muuuuuult prea devreme.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput