America (162)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hilde spune:

Citat:
citat din mesajul lui lai
Si eu am unul acasa pe care greeeu il urnesti la doctor. Ieri fuseram la civil surgeon pt. immigration si atata mi s-a plans ca i-au luat o eprubeta de sange Pe de alta parte fuseram aseara la magazin sa cumparam inghetata - rasplata pentru eprubeta de sange - si-l vad chitit sa cumpere hand sanitizer si termometru, ioi.


Barbatii se manifesta ca niste copii.

Sotului mei ii este greu sa accepte ca este bolnav cand are o amarata de raceala. E in denial o zi, doua. Super Ego-ul lui nu poate sa accepte ca el, Fortosul El, are dureri de cap.
Nu stiu daca sa sau sa .

Prefer sa rad.
Ha ha ha.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

cami, luni, pe 4 mai il vad pe doctor si cica atunci vom stabili data exacta. vorbisem de 27 mai si imi convenea, soacra vine pe 22, sper sa nu nasc pana atunci, mai ales ca-mi iau liber de pe 15 si vreau sa enjoy si eu ceva time off inainte de intalnirea cu bebelinul. nu depinde de mine...va anunt eu ce si cum, merci de intrebare si felicitari ca te poti tine si de scoala cu ciresele amandoua acasa.

philip
35weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

De aseara l-am pus pe antibiotic pe sot, ca tuseste de zici ca se rupe in 2, dar pas s ail conving. Cica nu are timp. Macar nu are febra, ca am zis ca schimb ialele la usa daca nici atunci nu ajunge la doctor.

Hilde, bine ca sunteti bine si tu si sotul.
Ramona, vreau si eu sa te invidiez , asa ca mai pune pozele alea cu gradina inca o data, ca eu le-am scapat. Nasol rau ca sunteti cam inconjurati de gripa asta nenorocita, dar bine ca ai sistat scoala si activitatile celelalte.
Lai, felicitari pt progress. Tinem pumnii sa vina repede green cardul.
Liris, sa iti traiasca micuta, sa fie sanatoasa si somnoroasa. Felicitari.
Adriana, macar e mai aproape mama ta si nu platesti o groaza pe bilet de avion. Las ca trece repede un an. Tinem pumnii pt la anul.
Cenia, La Multi Ani Pt Naomi. Sa-ti traiasca printesa.
Cami si eu ma inscriu in grupul celor care declara ca nu s-ar descurca si cu 2 copii mici si scoala si examene luate. Brava!
Lisa, petrecere frumoasa la nunta si botez si asteptam poze.
Andreea-philip sa stapanesti sanatoasa masinuta de spalat. Tu l-ai mai trimis pe Philip la gradinita?
Miere, gata lucrarea? Pupa Aidan frumos foc. Lui Eric ii place mult poza cu Aidan plin de petale de trandafir.
Andreea-Ab la voi cum e? Tii copiii acasa?

Eu am fost ieri la farmacie sa iau Motrin pt Eric si am vrut sa cumpar si sanitizer de maini si masti de fata, mai ales pt Eric. Credeti ca am mai gasit? Am fost in 4 farmacii si erau goale de 2 zile. Cica mai primesc abia peste 1 saptamana.

Acum iar va bat la cap cu o intrebare. Vreau sa schimb door knobs si aseara nu stiam de care sa iau : auriu sau argintiu. Catalin vrea auriu, eu vreau argintiu. L-as mai lasa si pe el sa “castige”, ca tot eu am hotarat, dar nu sunt hotarata. Voi de care aveti?


4 anisori...uraaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

neata !
cenia- La multi ani pt micuta!ai doi copii simpatici foc

cami- ce gargarite scumpe ai tusi ce par superb are cea mare

soti bolnavi?am si eu unul
ce medicamente vitamine, ce stiti pt imunitate? al meu sot, mereu are cate ceva, acum are strep

pe net nu mai intru -Ciuf a facut muschi si ramona are o gradina superba , gradina mea e plina de buruieni si eu nu fac muschi

lisa- distractie placuta!

ioana- pe unde umbli?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucasMom spune:

Carmen, mie nu-mi plac aurii :( noi am schimbat toate alea inclusiv bateriile la bai din cauza ca erau aurii si-mi pareau outdated. Avem satin chrome finish si imi plac.
Eu zic ca-l convingi tu cumva pe sot ca femeile au mai mult fler la chestii din astea de design si aranjamente interioare... ar trebui sa te puna pe tine "fully in charge" cu alegerea "detaliilor", incearca sa fii cat mai diplomata si tine-o pe a ta ;)

Sanzi, multumesc frumos pt raspuns, m-am pus cu burta pe...studiat ce si cum in domeniu, ca altfel parca vad ca nu voi fi in stare sa aflu ce-mi trebuie, de fapt!

josefine multumesc pt raspuns, am admirat pozele de pe site-ul de la semnatura ta, sunt foarte frumoase, sotul tau are talent! Imi place foarte mult ca face instantanee vs. poze in care lumea pozeaza "la fotograf".

Mi-am continuat intrebarile si cautarile DSLR aici
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=63760&REPLY_ID=4807972

daca reusesc sa decid o sa va spun ce am luat. Sper sa fie inainte de Mother's Day (anu' asta :) )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Carmen si eu votez tot cu argintiu
Acum depinde si ce stil e casa as a whole, zic si eu aleatoriu daca e mid-century modern nu merge auriu, daca e Tuscan villa atunci merge mai bine decat altele.

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Citat:
citat din mesajul lui Hilde

Citat:
citat din mesajul lui lai
Si eu am unul acasa pe care greeeu il urnesti la doctor. Ieri fuseram la civil surgeon pt. immigration si atata mi s-a plans ca i-au luat o eprubeta de sange Pe de alta parte fuseram aseara la magazin sa cumparam inghetata - rasplata pentru eprubeta de sange - si-l vad chitit sa cumpere hand sanitizer si termometru, ioi.


Barbatii se manifesta ca niste copii.




Indubitabil

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB spune:

Carmen nu nu nu-i tin acasa. Long Island nu-i chiar NYC. Noi suntem departe de zona in care stau navetistii catre oras. Deocamdata e liniste prin jur.

Lai da inca mergem :) Pot veni in Hawaii de pe 15 la o adica daca esti pe acolo:)) Sanzi tu mai vii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Am fost azi sa imi cumpar health insurance. Doar pt faptul ca am avut c-section mi-au marit rata cu 25%!
Ma costa in jur de 350 pe luna pt mine si copil, mi se pare enorm:((

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Depinde ce ofera 350 nu e enorm,
A

Mergi la inceput