America (162)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Ramona, :), cand am auzit scovergi m-am gandit imediat la clatite pe care le numim si scoverzi dar apoi cand le-am vazut am vazut ca arata a langosi, noi le mancam de la piata Badea Cartan cu branza si marar, Yum!

Ioana, Ciuf, sunt convinsa ca o sa invete omu' romaneste, el intelege destul de mult si formeaza propozitii dar gresite gramatical, gen "eu este" sper ca se va perfectiona cu cursul asta :). Eu apreciez oricum efortul si pt mine e ok si daca spune "eu este" :)



Adriana si Aidan - 3 ani
A ticket to hell has never been funnier

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Ah, ce bune-s alea!

Sinzi, imi place cum ai pus-o pe Mirela la bataie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

adriana, mi se pare super ca-l inveti pe sot romana si mai ales ca il si intereseaza. bravo lui.
mi-ati facut pofta cu langosile astea, eu mancam unele umplute cu carne cand mergeam la chisinau. mama, ce gustoase mai erau...

philip
35weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Andrada stai linistita ca o sa verifice feciorul raspunsurile la test , asa "fac" toti...Oricum testele respective sunt f usoare. Raluca face de vreo 2 saptamani cu teacher in clasa dupa nu stiu ce carti si i f usor.


La langosii aia din Badea Cartan schimbau uleiul la o saptamana...

Cine ne ajuta??? Arie 576 cm2, se vor toate posibilele lungime/latime mai mari de 10 cm dar numere intregi. Se face cumva cu, combinatii?! nu mai stiu. Din science de la Raluca si eu nu am aici nici o carte de mate.

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Corina, chiar si asa tot as mai cumpara 2, chiar acum :).Eu am incercat sa fac dar nu mai fac greseala asta :)), am stricat ingredientele degeaba sau poate uleiul era prea proaspat :)))

Adriana si Aidan - 3 ani
A ticket to hell has never been funnier

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Probabil uleiul ala era tot secretul?! buni buni

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

RAMONA..stie SINZI de ce m-a pus la bataie...eu m-am oferit de fiecare data cand aud pe cineva ca vrea sa vina la Florida,mai ales aici in zona...cu cea mai mare placere avem loc de cazare...cand era vorba sa vina IOANA pe aici,ne "batea" la telefon cine sa o cazeze...asa ca noi va asteptam fetelor!!!

ANAMARIA...ma bucur sa aud vesti bune!!!...eu as venii la NY dar se pare ca nu ne-am atins nici una telurile de pe spark...eu as venii oricum,dar nu am cu cine,singura mie urat..hihihih...dar ideea SINZIANEI cu sfarsitul anului e super...ne putem vedea undeva si cu familiile,pt ca stiu ca pt unele din noi e greu de lasat copilasii...felicitari pt alergari

IRINA si eu vreau la Clearwater...las' ca vorbesc cu SINZI sa vad la ce va hotarati!!

IOANA



Mirela si puiul scump, Robert Cristian(19 oct.2004)
Pozele noastre aici... http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001
...sau aici...
http://community.webshots.com/user/CRISMIR100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

corinadana, e usor:
- factorii lui 576 sunt 2 si 3.
- 576 se descompune in: 2, 2, 2, 2, 2, 2 si 3, 3

pentru ca iti cere aria, atunci A= L*l
primul numar care este mai mare de 10 este 2*2*3 = 12 = l
ce a mai ramas sunt 2*2*2*2*3 = L
si tot asa.. combinatiile le faci pe divizorii lui 576.

2^1, 2^2, 2^3, 2^4, 2^5, 2^6, 3, 3*3 si 2^1*3, 2^2*3 samd, si 2^1*3*3, 2^2*3*3, etc..

^ - inseamna la puterea..


www.razvanphotography.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Josephine !

Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amami spune:

Iar pe fuga... dar v-am citit si ras de Jose alias Miguel :)

Ce de distractie prin Florida pe la Sanzi. Voi parca sunteti mereu in concediu.

Ocebine brava pt.mama ca se reface frumos. Distractie placuta in RI.

Liris ai o papusica de fetita. Sa-ti traiasca si sa fie mancacioasa. Cum reactioneaza fratiorul?

AB si Ramona merci de intrebare. E mai bine copilasul. Trecut conjunctivita, mai tuseste un pic dar e spre vindecare. Bine ca nu mai are febra. Azi dim. a cerut sa mearga la daycare. S-a saturat si el saracul tot in casa de cateva zile.
Eu n-am mai ajuns la dermatolog. Prea multe pe cap in ultima vreme.

Miere ai un copil exemplar. Si cuminte, si zambaret, si mancacios. Succes cu diversificarea

vazut si poze cu copiii frumosi ai lui Ciuf si ai Ioanei

Mergi la inceput