Nou stil de viatza (268)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Vik, m-ai sedus si abandonat ai zis ca-mi dai un PM si nimic-nimic, ma lasi sa mor aici de curiozitate!

Cat despre bebe, eu vreau de mult inca unul, dar n-am cu cine... I-am zis lui Georgel ca daca nu se hotaraste mai repede, ma duc in targ si caut un crestin misoltiv, gata sa se sacrifice; poate asa mai fac si io un bebe.

O sa-ti povestesc ce si cum cu copiii Capricorni, mai ales ca o sa nasti aprope de ziua mea.

Tzuni, pai daca io la acusica 39 de ani mai sper, tu ai timp lejer sa mai faci 3 copii!

Ioana, pupici la bebe bubicios. Draguta de ea, cred si eu ca e suparata din cauza mancarimilor.

Ma duc sa dorm, caci mor de somn. V-am zis ca vreau sa ma mut la Londra???


Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Buna dimineata.
O cafea, un ceai, laptic si cereale, serviti!

Anda, buna dimineata, ai ajuns la munca?
Sa ai o zi frumoasa!

Claudia, Ioana, baietii sunt bine, usor raciti. Iustin asteapta nerabdator vacanta iar Teo vrea sa mearga la gradinita, .

Delia, da mai, am mancat si-am tot mancat, . Dar acu', ca-s satula de toate, :), incerc sa-mi revin.

Ruxandra, sa v-ajute Dumnezeu! Cum mai e sotul?

Boxa, iesi la rampa, pe unde stai ascunsa?

Vio, o zi cu nervi putini.

Tzuni, ia si te odihneste, daca nu, .

Va pup pe toate, fug la scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justasmallkiss spune:

Neatza.Cafelutza,ceai si mic dejun pt toata lumea.O zi frumoasa va doresc.

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

ha, Ioana, le rasfatam pe fete!
O zi frumoasa si tie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justasmallkiss spune:

Carmen spor la munca.Sanatate multa la baietzi.Si eu astept cu maaaaare nerabdare "vacantza".
Ce plan ti-ai facut pt slabit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

'Neata fetelor....

Wow ce vesti minunate...Vikinga felicitari...si sarcina usoara iti doresc!

Ramonika felicitari si tie...ce minunat!

Se umple iar grupul de gravidutze...ce frumos....As mai vrea si eu dar din pacate nu se poate (2 cezariene) plus ca acuma o sa trecem printr-o perioada foarte grea dpdv financiar.

Zuzilici da, se pare ca am terminat cu racelile, dar abia a trecut o saptamana de sanatate, desi cel mic mai fornaie....dar nu i-am mai facut nik.
daaaaa.....vreau concurs....ca asa ma mobilizez cel mai bine!

Lai..felicitari pt rezidenta si te asteptam cu drag.

Tzuni...ce bine ca ii place lui Meri la gradi... Si noi o luam de coada din toamna si sper sa fie ok. CAt despre vise cu 3 copii...nu-i timpul trecut si nu poti sti ce iti rezerva viitorul. si poate...cine stie? Dulce foc Meri!

In rest eu sunt tot cu moralul la pamant, pt ca la servici e treaba nasoala rau, stam intr-un stres teribil din cauza sefului care parca a inebunit...urla tipa, jicneste pe toata lumea...nimic nu ii convine. Eu sunt in asa zisa demisie...dar tb sa stau pana ce imi gasesc inlocuitor...ceea ce nu prea se pare ca se agita nimeni...dar daca plec...exista riscul foarte mare sa nu imi mai primesc banutii. So....astept si eu sa vedem ce se mai intampla...si poate va iesi soarele si pe strada mea.

Acum va poop ca merg sa ma pregatesc de o zi infernala...si de o sedinta cu seful cel "negru si urat"





Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Neata si de la mine
Eu as mai face un bebe dar in contextul actual e cam greu. Pana acum nu am vrut, acum cand vreau...e mai greu, dar mai am inca timp

Poze nu am, nu am avut cand sa fac, oricum nu mi-am facut nimic spectaculos, m-au "asezat" un pic

Noi azi iar mergem la dr. M-am saturat de tuse. Nu tuseste des, dar daca alearga tuseste si e tuse productiva. Si eu simt ca tratez efectul nu cauza. M-am saturat sa bag in el siropuri. Asa ca..inapoi la dr.

Tzuni, simpatica Meri a ta

revin


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Multumesc de tratatie lui Carmen si lui Ioana.

Carmen eu am una care debea asteapta sa mearga la scoala astea 2 saptamani de vacanta i-au pus capac.

Ioana nasol cu bubele sa treaca cat mai repede.

Claudia bine ca bunicu e bine si te astept si la mine la calcat.

Dordia nasol cu asa un sef.

Zuzi la mine ramane numai visul,sanatatea nu imi permite inca o sarcina asa ca am sa astept nepotii.

Tzuni super Meri .

Hopes astept sa vad cand vii cu vestea.

Aici e asa o vreme posomorata si eu vreau soare.

Ma duc sa bag cafeaua 2 ca nu se poate.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Neata vorbaretelor,
Carmen: mersi de ceai si de urarile de bine. Eram in pregatiri de plecare catre serviciu. EU de la 9 incep munca. Te reintorci pe baricade si vii mai des pe la noi?
Ioana: multam si tie de ceai. Acum il savurez: de galbenele cu bucati de banane, papaya si ananas.
Hopes: sper sa isi dea seama medicul ce e cu tusea si sa ii dea de cap
Marilena: las' ca iese si soarele. Si la noi pana acum 10 minute a plouat si a fost intunecat si acum iese asa un soare frumos.
Gabi: eu acum 3 ani aveam tot dosarul de imigrare sub brat: cu joburi pentru amandoi in Londra. Ne-am razgandit si nu imi pare rau, mai ales ca o vad pe sora-mea care traieste acolo de 7 ani ca nu e chiar asa usor pe cat pare. De vizitat insa as vizita Londra oricand.
Tzuni: e o scumpa Meri. Cand am citit povestea ta mi-am amintit o dicutie de cand avea Carina vreo 3 ani. Era in pat gata de somn si o alintam:
Eu: iepuras micut, ursulet scump, soricelul lui mami.....
Ea: (uitandu-se dragastoasa la mine) vaca mea
Diana: multa putere iti doresc sa treci peste episodul asta nu tocmai placut de la serviciu
Zuzi: buna dimineata.Cum esti azi?
Va pup, sa aveti o zi minunata

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

'Neatza!

Mi-am facut curaj si am pus pe net cateva poze cu inainte si dupa ca sa va arat si voua ce evolutii/involutii in greutate am avut inainte si dupa ce am adus pe lume puiutii mei cei dragi si scumpi. Iata-le

Meniul pe azi:
MD: cafea si cereale integrale cu lapte
Pranz: legume chinezesti cu putin pui innabusit
Cina: salata de ton cu legume (ton+rosii+ardei+ruccola+ceapa+ridichi+porumb) si ceva dressing de otet cu ulei de masline si ierburi aromate.

Gata, fug la datorie.
Va doresc o zi faina!

Mergi la inceput