LMA!!* Puiuti de Randunici 2008!! (253)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

voi ce le mai dati de mancare la puiutzi??ca eu nu mai am nici o idee......de fapt nu prea am schimbat cine stie ce in meniul ei de cand a implinit un anisor????

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Bitza superbe poze, superba fata, ce ochi frumosi
Kitzy imi pare rau mami, lasa ca o sa vina ea si clipa aia minunata
Natyimportant ca e Iulia bine, ca tu te repari vrei-nu vrei...e musai! Unde mai pui ca dai jos si vreo 4 kg, nu? Deh, rasu'-plansu', cum bine ziceai
Luny bravo tie de 3 ori...una ca doarme Mufi, doua ca esti "siliconata" (asta-i tot la categoria rasu'-plansu') si trei ca te perfectionezi in ale bucataritului
V-am mai citit dar nu-mi mai amintesc mare lucru, nu dati cu pietre ca nici eu nu-s prea bine Imi curge partea stanga a fetei , ochi si nas adica...si mucii sunt la rang de cinste in casa, are toata lumea din belsug Doar ca gura mi-e bine si mesteca intr-una de plictiseala si de nervi si cu motiv si fara motiv. Macar nu ma mai cantaresc sa nu stiu si sa fac pe prostul
Vladutz tot nu mananca...am vorbit cu doctorul care a zis ca fuctele tin loc si de legume dar nu tin loc de carne si sa incerc sa-i indes pe gat cum necum niste carne de care vreau eu si de care pot ...poate aveti idee cum sa fac, ce sa-i dau in loc...nu stiu! Tuchiii daca mai traiesti, da-mi un sfat ca nu mai pot!
Dar azi a vorbit din nou maria sa A zis: Ete tutu! si mi-a aratat masinuta Se pune?
Hai, va pup si mai revin (poate)


Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remaliss spune:

Multumesc Naty! Nu am Diclofenac (imi ia Remus in drum spre casa), dar am luat un Ketonal dimineata, dar durerile tot nu ma lasa...Abia m-am ridicat din pat dimineata s-o iau pe Rebeca si s-o imbrac.Eu nu aveam problema asta, nu stiu din ce cauza ma doare atat de tare...Trebuie sa-mi fac o programare la ginecolog.
Sanatate tie si Iuliei!
Revin - cand ma mai lasa durerile - ca vreau sa zic si eu ceva despre "rautatile" copiilor.Nici Rebeca nu face exceptie de la miorlaieli, enervari, dat in altii, etc.

Alina, o mamica fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Mimo......multumim mai intai de aprecieri....

in ceea ce priveste subiectul nr. 2 legat de carne parerea mea este urmatoarea: sa lasi copilul in pace!!!!...nici Antonia mea nu este prietena cu carnea(asta daca te consoleaza cu ceva)si eu nu ma stresez deloc chiar ma bucur, asta simte organismul lui,poate deocamdata, ......poate se va schimba.....eu in nici un caz nu i-as indesa pe gat cu forta carnea.....

asta este parerea mea, tu faci cum vrei!!!!!

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

He Bitza tocmai cand ma pregateam sa-ti raspund ca noi am schimbat ceva in alimentatie de la un an, am renuntat la mancare Nu pe bune, stiu ca vegetarienii suplinesc proteinele animale cu nuci, soia, cereale, etc...Fierul l-ar lua din fructele rosii ...uite poate rodie sa-i dau ca alte fructe rosii n-au aparut (cirese, visine) iar capsunile sunt alergenice...habar n-am , sfecla nici nu ma gandesc...n-am nicio idee. Nici eu nu ma stresez cu carnea, dar nu stiu cu ce sa-i inlocuiesc sursa de fier

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Mimo da se pune........a recunoscut masina baiatul

si Antonia arata cu degetul catre ceva si zice: "ethi"......sau daca vrea afara zice un fel de "aideeeee"......adica haide......daca gaseste ceva prin casa si ii zic : da-i-le lu' mama.....imi da......eu cred ca ei inteleg multe dar deocamdata in functie de copil se exprima mai devreme sau mai tarziu....

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Mimo, bine ca ai pomenit de sfecla rosie......chiar am sa-i fac Antoniei supa crema de legume in care fierb si sfecla rosie.....a facut o prietena pt fetitele ei...si a mancat Antonia pe nerasuflate.Incearca si tu pt. Vladutz.....poate cine stie???ii place.....De ce nu vrei sa-i dai sfecla rosie????...si unde mai pui ca a iesit supa crema roz.....

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

Naty si Alinamultumim

unde ati disparut toate??????

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Mimo, in primul rand sa te auda Dumnezeu cu alea 4 kg date jos-ca daca la Iulia slabirea e un lucru tragic, la mine ar fi o maaare victorie. Totusi chiar 4...sper sa nu ajung sa-mi fie atat de rau. Am reusit sa inghit o zeama si 2 felii de paine prajita cu branza si am mai prins puteri dar diareea continua neclintita.
Cu sfecla si eu zic ca e o idee buna, de ce sa nu incerci? Ca gust se mai apropie de fructe...Cat despre carne...am mai zis, eu NU sunt DELOC adepta vegetarianismului la copii atat de mici, consider (inclusiv din tot ce am invatat) ca e o perioada in care nimic nu poate inlocui ceea ce aduce carnea in nutritie si ca a deveni uletrior vegetarian e pur si simplu o chestie de optiune proprie...dar cand ai deja creierul bine dezvoltat O idee ar fi sa bagi acrne in fructe, desi suna horror. Alta-nu mai stiu daca te-am intrebat-borcanele cu legume si carne ai incercat sa-i dai? Daca nu, incearca...si treptat amesteci continutul borcanului cu mancare facuta de tine (trust me, I know it works!). Daca da si nu a mers...mai degraba as vota sa nu mai incerci deloc vreo saptamana-doua si sa reincerci apoi. Dar carne asa, cu forta...mhmmm...no way!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Irina,am aparut eu!Superbe pozele
Naty,ai mare dreptate cu scosul afara si cu vantul..dar,ma urla enorm ca il tin in casa!plus ca la noi bate vantul mai mereu,chiar daca e soare...mama lui!
Am fost la dr,avem siropele...si cu Dumnezeu inainte!multumesc de grija
Remaliss,si eu am mereu dureri de-astea inainte de ovulatie..si culmea,inainte de Sam,nu aveam!am vazut si pozele cu voi,sunteti niste frumosi toti
Simo-Mimo,e tare Vladutul tau
Clau,off-prin cate ai trecut si tu!
ZOZE,ce faci??????si ALICE??????
revin cu poze

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL -1 martie 2008




Mergi la inceput