Bronzare organica

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyyy spune:

Fetelor dar in Constanta oare exista asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrieladum spune:

Mie mi s-a recomandat de catre fetele de la salon, ca inainte de bronzare cel mai bine este sa faci un dus si sa nu fi data cu crema, parfum, sa nu ai bijuterii pe tine...nici macar cu antiperspirant deoarece e mai sigur asa si iese un bronz mai misto. Si pe mine m-a tinut destul de mult 8-9 zile chiar, si s-a dus uniform, si nu m-am patat. Eu nu am voie la soare, solar, etc si bronzul asta imi prinde f bine pentru ca nu imi ataca pielea in nici un fel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

Fetelor, am revenit dupa minivacnta de 1 mai! Joi nu am mai avut timp sa scriu pentru ca dupa bronzare, am mai fost si pe la unghii..etc! Pot sa spun ca sunt superincantata de bronz, e o culoare de bronz de mediterana si acum arta superbine!

Astept intrebari de la voi!In legatura cu petele de pe frunte de la solar, in mare parte s-au acoperit insa se mai vad f putin, la cat erau de mari nici nu ma asteptam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefiuta spune:

Buna fetelor!
De abia asteptam sa intrati si sa mai scrieti impresii. Mi-am innebunit prietenele si acum nu mai scap de ele, musai tre sa ajungem si noi la bronzat.
Am sunat mai devreme sa ne programam dar se pare ca pana miercuri nu se poate, cand le vine solutia.
Mie mi-e teama sa nu fie un contrast prea mare intre culoarea tenului de pana acum si cea de dupa. E voi merge direct de la job, ca altfel nu am cum, sper ca am inteles bine ca acolo pot sa ma demachiez, da? Alta chestie care ar mai fi: cum iti protejezi ochii, sprancenele, buzele? Pe cap banuiesc ca-ti pui ceva, dar in rest?


leuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

Pai de ce anume sa-ti protejezi toate astea? Eu am tinut ochii inchisi si gata...nu cred ca are ce sa dauneze daca e natural! Imi place la nebunie culoarea capatata de buze, am ajuns sa ma dau doar cu strugurel sau cu gloss transparent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefiuta spune:

Multumesc Maria, m-am linistit.
E joi vreau sa merg, o sa revin cu impresii dupa.

leuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angelinne spune:

pisix.... nu vreau deloc sa fac reclama salonului Chic//// eu sunt din Cj...si nici salonul din CJ unde lucrez, nici cel de la Bucuresti ...cu atit mai putin..nu este al meu...nu ar fi rau sa fie eu sunt doar un simplu angajat si chiar nu am nici un interes sa fac reclama pe nicaieri...mai ales ca nu eu fac aceasta bronzare, deoarece eu sunt pe cosmetica faciala. Ce pot sa va spun ...ca eu personal mi-am facut de 2 ori si mie mi se pare mult mai ok decit crema autobronzanta...cu toate ca si aceasta se mai ia putin pe haine ..ca de altfel si bronzul natural.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karfe spune:

Fara sa-i iau apararea Angelinnei(am fost o data la chic salon si chiar n-am plecat f. incantata de acolo),dar:
maria-ene am impresia ca tu faci reclama la Keiko,ori esti angajata acolo,ori actionara.
La subiectul cu cremele de ochi ne-am intersectat in postari si am avut doar o vaga impresie,dar acum m-am convins ,citind si acest subiect,in care incepi cu: am auzit de...(dermoporatie,bronzare organica si ce o mai fi pe la keiko),si apoi solutia magica de la... keiko,si numai la keiko fereasca sfantu' sa vina solutii si din alte saloane ca sigur nu este ok.
Vezi postarea mea parca de la creme ochi cu microdermabraziunea unde
am indraznit sa spun ca o fac in alta parte decat la keiko,si ai atacat.
Deci vorba aia :hotul striga hotul.
no ofense,dar stateam muta daca nu te luai de angelinne(pe care nu o cunosc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

sunt in ceata, sa ma duc sa-mi fac bronzare cu DHA-ul ? sau o sa ies patata? eu in 16 merg la o nunta si ma gandeam sa merg cu cateva zile inainte sa ma "bronzez" ca am o culoare tare ciudata asa alba cum sunt.
Care ati incercat varianta asta nu tocmai 100% naturala?
Si ca sa nu fie vreun dubiu:) nu am/nu lucrez la nici un salon!

www.de-azi.ro
poze familia mea


inspiratie si putere...pentru cine crede ca nu mai poate...NEVER, NEVER, GIVE UP !
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI
http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Deus,am facut-o o data si mi-a ajuns.Presupun ca ai folosit creme autobronzante si ai simtit mirosul dupa.Asa miroase si asta.De luat pe haine,se ia mai putin ca o crema,e adevarat.Cand incepe sa se duca(de la primul dus cate putin),se sterge pe portiuni,nu uniform.Daca iti trebuie doar pentru o zi,totusi,poate poate...daca decizi sa o faci,e FOARTE important gomajul de dinainte-cu cat e mai curata pielea,cu atat prinde mai bine(si mai uniform).Ah,si nu iti da multe straturi pentru ca,cu cat mai multe,cu atat mai mult se va lua pe haine.

Mergi la inceput