Bronzare organica

Bronzare organica | Autor: maria_ene

Link direct la acest mesaj

Fetelor, in ultima vreme am tot auzit de bronzare organica si cum eu sunt acum total impotriva solarului (am facut anul trecut niste pete albe mari pe frunte si nu mi-au trecut nici azi)...ma cam atrage ideea, am cautat pe net si am vazut ca si Andreea Spatar a facut desi e gravida(cica e 100% safe pt gravide) si am gasit asta pe site la prima
http://www.primatv.ro/stiri-focus/bronzare-organica.html

A incercat cineva?Pe mine ma tenteaza rau de tot, mai ales ca vine vara si sunt cam albicioasa



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabrieladum spune:

Draga Maria, am facut eu o sedinta de bronzare organica deoarece au adus la salonul unde merg eu. Dureaza 5min dupa care esti bronzata Nu ai voie sa faci dus decat dupa 8 ore, astfel iti recomand dc vrei sa te bronzezi sa te duci seara si sa dormi asa, si te speli a doua zi de dimineata. Oricum arata foaarte misto, fara pete ca la autobronzant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Perianu spune:

Eu am facut 3 sedinte pana acum si sunt fan !!! Am o culoare cum nu am avut niciodata nici dupa multe zile de plaja (adica e o culoare mai exotica) si-mi face si pielea sa arate nu stiu cum mai misto.
Poate din cauza ca are tot felul de chestii anti-aging sau asa ceva. Eu am fost cu o bursa in Anglia acum 2 ani si acolo toata lumea se bronza asa, daca iti pasa de corpul tau si nu vrei sa arati bine doar acum ci si peste 10 ani mi se pare varianta perfecta.
Oricum, recunosc ca eu sunt si mai paranoia, eu nu inteleg oamenii care merg la solar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

Si cat dureaza bronzul? Trebuie sa fac mai multe sedinte ca sa ajung la o culoare inchisa? La solar asta ma enerva, ca daca vroiam sa fiu bronzata la vreo petrecere trebuia sa incep cu vreo luna inainte...eu sunt foarte alba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Fetelor, dar la ce saloane au astfel de "bronzare"? Unde anume in Bucuresti?


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Bronzarea organica reprezinta un procedeu profesional de bronzare prin care se aplica prin pulverizare cu un aparat cu turbina HVLP, o solutie total organica ce va colora instant pielea, marca TanOrganic, avand doua nuante de bronz 100 % naturale: mediu pe baza de miere de albine, si intens pe baza de nuci verzi.

Iata cum:

http://www.trilulilu.ro/hakanna/18cf98df24084d

Bronzul dureaza 7- 9 zile iar o sedinta costa 60 lei! Cel putin asa scrie aici:

http://www.eva.ro/dietafitness/shopping/alege-bronzarea-organica-de-la-keiko-slimspa-articol-13135.html

E tentant, recunosc .
Fetele brozate organic, cat dureaza bronzul? 7 - 9 zile cum scrie in articol?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita70 spune:

Eu m-am bronzat de 10 zile si inca mai tine. Dar vreau sa-mi mai fac inca o sedinta joi. Din pacate la keiko incepe sa se aglomereze. Noroc ca se fac programari si se respecta orele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_ene spune:

sali, multumesc frumos pentru detalii, oricum nu ma pricep asa bine dar asta vroiam sa aflu...pret si cat tine...

Mie mi se pare superrevolutionar asa ceva, daca as putea, as interzice solarul cu desavarsire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Milkbaby spune:


si eu sunt adepta pielii aramii dar de solar mi-e tare frica
nu stiu daca aici la Targu Mures exista asa ceva insa in mod sigur va aparea daca exista cerere

as avea si eu o intrebare - bronzul acesta se ia pe haine,ma refer mai ales la lenjerie?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Si in clip am vazut ca ii facea cu costumul de baie pe ea. Nu se pateaza costumul de baie?

Ca idee mi se pare genial, sunt curioasa cum e in practica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

Intrebari : (rapid ca sunt la serv)
- la ce saloane mergeti voi in Bucuresti? un nr de telefon se poate? si adresa?
- si cat costa o sedinta?
- cat dureaza o sedinta?
- cat tine bronzul obtinut la o sedinta? la ce interval este recomandat sa se repete sedinta?

Mergi la inceput