E UN SEMN DE INGRIJORARE?

E UN SEMN DE INGRIJORARE? | Autor: Katyuscha21

Link direct la acest mesaj

Sunt insarcinata in 11 sapt si 5 zile si pe data de 25-26 am avut niste dureri ft oribile in zona uterului exact unde este pozitionat copilul aveam asa ca niste intepaturi ft puernice cand imi trecea una ma linisteam un pik si cam in cca 5 min iar incepea si aveam si dureri de cap.acum in momentul asta nu mai am nimik ma simt destul de bine si azi am fost la doctor si iam zis si nu mia zis nimik decat sa iau niste pastile care nici nu ma ajuta.acum mai sunt si racita cica am virus ca am luat de la baietelul meu dureri de gat si tuse si nu mia dat nimik ma chinui cu ceai cu lamaie.



In situatia mea ce as putea face?vi sa intamplat la cineva asa ceva?sunt ingrijorata de toate asta ca sau nimerit sa fie toate odata si raceala si dureri.


Astep raspuns de la voi cu parerile voastre.


Multumesc.

Mami de baietel dulce ANDREI 2 ANI SI 7 LUNI (26.09.2006)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

katy - nishte dureri din cand in cand sunt normale la inceput de sarcina, acum tu ai zis ca au fost groaznice...intensitatea durerii e o chestie subiectiva, deci nu stiu cum te pot ajuta. in mod normal ti-ash zice sa iei un no-spa cand ai dureri si sa te duci la o ecografie sa te linishteshti ca totul e bine cu bb, dar nu stiu care ar fi echivalentul no-spa la voi si nici daca poti sa faci ecografie la crere. pt raceala incearca ceva homeopat si ai grija sa nu faci febra f mare in primul trimestru.pt durerile de gat face minuni o lamaie curatata de coaja si tocata marunt peste care pui doua linguritze de miere, dupa o ora bei zeama pe care o lasa. fetele mai ziceau de ceai de ceapa(eu nu am incercat). in rest, multe sucuri stoarse de tine de portocale, sau alte citrice, lichide la greu si nu uit sa te alimentzi cat mai bine.pt durerile de cap, mai mult de un paracetamol nu ai ce sa iei...la mine treceau cu un somn de o ora intr-o camera intunecoasa.
sarcina ushoara in continuare



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katyuscha21 spune:

in canada nimeni nu iti da nimik aici se merge pe Natural fara pastile.iar cat despre no-spa cand eram in romania am luat dar aici iti da Tylenol care e asemanator cu paracetamolul dar nu e asa bun iar cat despre ecografie aici nu conteaza cat de rau iti este sau ce problema ai trebuie sa iti faci programare si progaramarile nu ti le dau a doua zi sau atreia iti da dupa 2-3 saptamani poate chiao luna si daca mergi la urgente trebuie sa astepti mai mult de 2 ore deci mori si dupa aia se gandesc si astia ca ai existat si tu pe acolo si cand trebuie sa te ia e prea tarziu.aici numai bolnav sa nu fii.


am fost cu asta mik al meu la doktorul de familie si si copilul e bolnav de e terminat mia facut temperatura peste 40 si are ganglionii umflati si nu mananca nimik si eu stiu ca la chestii de astea se da antibiotik si ea ia dat la fel ca si mie paracetamol ca a zis ca antibiotikul nu il ajuta.acise se da antibiotik doar daca esti operat sau nu stiu ce fel de boala ai da pt raceala nu iti dau.si in romania ca sa scape repede de tine iti da antibiotik si pt ca tusesti dapai sa mai ai si gatul umflat.


multumesc pt sfat.

Mami de baietel dulce ANDREI 2 ANI SI 7 LUNI (26.09.2006)
(GRAVI) 11 +

Mergi la inceput