Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (112)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Suntem datori cu floricele fetelor ce ne-au complimentat, laudat sau felicitat : Luminita, andy_garlo , dyanira, babytza, corrina,gaia_nevia – si multi pupici.
Nushulica, paula_laura – puzzle-ul mi l-a facut cadou sora mea asa ca pot sa va zic tot ce vreti, .. nu tinem la eticheta…L-a facut la o firma in Ploiesti (i-a gasit pe net, ea sta in Bucuresti) si a fost 47 ron. (pretul difera in functie de dimensiuni, numar piese..)Daca sunteti interesate scrieti-mi pe PM si va dau adresa de e-mail a tipei cu care a colaborat ea – este foarte multumita de ei. Totul a fost pe net si livrarea se facea prin curier .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Multumim frumos tuturor fetelor care ne-au urat astazi!

Am sarbatorit cu portocala blenduita care i-a placut mult dar a si regurgitat la greu astazi. Si a fost cam urlatoare, posibil o mica intoleranta. Cred ca spun pas inca vreo luna asa. Bilantul la 8 luni e 8.75 kg si nu stiu cati cm ca n-am masurat-o dar spre 74 bate daca e sa ma iau dupa haine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Oana multumim de capitol nou

Nicoleta bine ai venit !!! Eu i-am dat puiului borcanase, dar legumele nu prea sunt pe placul lui , ii plac mai mult cele facute de mine. Dar fructele le papa tare bine si nu am avut nicio reactie negativa pana acum de la ele (de la borcanele)
Mesajele tale inca sunt moderate si apar mai tarziu , de aceea nu te vedem in timp real. Dupa 20 mesaje vor aparea imediat ce le postezi si nu vei mai avea impresia ca vorbesti singura

anis ma bucur ca sunteti bine !!!! Spor la treaba cu casuta

Ada pupici puiului mic !!!! Sa aveti o noapte fara reactii Si sper ca intre timp ai mancat si tu ceva

Lumi felicitari pentru bilant !!!!! Pup dulce hunii

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Nicoleta eu i-am dat borcane. Sunt ok, adaptate varstei as putea spune ca sunt mai bune decat mancarea ce le-am putea-o prepara noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui nicoleta15

ma tin si eu ca scaiul dupa voiramasesem in cap vechi


Hai ca ai fost simpatica!
Nu te stresa, mancarea de la borcanele este ok.


Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Mi-am adus aminte ce vroiam sa spun, intreb de fapt
Stie cineva un ginecolog bun la Medicover? Am fost azi la un nene doctor in Unirii care "m-a impresionat" teribil.
Intru in cabinet, el cu nasu in hartii intreaba "ce s-a intamplat" Nimik, stiti am nascut si eu si mi s-a spus ca pe la 6 luni sa fac un papa nicolau. M-a mai intrebat daca am nascut normal sau cezariana, daca mi-a venit ciclul si ma invita pe masa. Si in timp ce recolta imi spune ca daca am facut culturile de col in sarcina nu era cazul sa ma grrabesc sa fac analiza. WTF?
In afara de recoltat si 2 intrebari nu a mai facut nimic altceva... macar sa palpeze uterul sau ...cer eu prea mult?

Nicolete welcome!! Eu nu i-am dat inca borcanase, am cumparat vreo 2 si astept momentul


Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Paula-Laura tu parca ai nascut cu Vladareanu? sau ma lasa memoria. Daca da de ce nu mergi tot la el pentru Papanicolau? Daca nu scuze ca ma bag in seama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Roxi ce ati mai facut ? Nu ai mai intrat ...sunteti bine ?

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MommyMagda spune:

'Neatza mai pe seara si de la noi plimbaretele!

ratonelu, multu again!
De asemenea, vrem sa multumim mamicilor claudinna , luminta2008 , nushulica , corrina , (ada credeai ca nu prea am tinere de minte? )
Mi-am luat inima in dinti si i-am dat din nou in seara asta. Doamne Doamne sa ne ajute sa nu-mi faca vreo bucurie la noapte!

Pupam bobocimea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

asa de somn usor, va trimit ceva sa va bine dispuna:
Ai doua iubite...

Olanda: Ai doua iubite.Te poti insura cu amandoua. Ele se pot casatori
intre ele.
Moldova: Ai doua iubite. Di la tini si audi galseava aia in fiecari
noapti ma omule?
Rusia: Ai doua iubite. Stalinskaya si Moskovskaya.
Pakistan: Ai doua iubite. Cea mai varstnica are 6 ani..
India: Ai doua iubite. Budha nu stie nimic..
Turcia: Ai doua iubite. Una iti face mancare, una iti spala rufele, una iti calca hainele si una le supravegheaza pe celelalte. Chiar vroiai sa te credem ca ai numai doua iubite?
China: Ai doua iubite. Din cateva miliarde de motive.
Bulgaria: Ai doua iubite. Pe una o cheama Sofia. Cealalta te intreaba
"unde ai fost?" "la Sofia" Esti in deplina siguranta.
Franta: Ai doua iubite. Esti ruda cu Henric al VIII-lea?
Germania: Ai doua iubite. Ambele blonde.
Mexic: Ai doua iubite. Vin hotii si fura jumatate. Iti mai da vecinul
una. Imprumuti trei din barul de vis-a-vis. Vecinul isi ia partea
inapoi. Cate ti-au mai ramas?
Anglia: Ai doua iubite. Absolut superbe. Iar ai baut prea mult..
SUA: Ai doua iubite. Una pe Facebook si una pe Myspace. Nu le-ai vazut
niciodata.
Brazilia: Ai doua iubite. Rosaria Fiorella Andrea Luiza Esmeralda Carla Vitoria Alessandra del Campo si inca una.
Irak: Ai doua iubite. Dod de bligdizejdi..
Dubai: Ai doua iubite. Placate cu aur.
Cuba: Ai doua iubite. Nu esti deloc Fidel..
Suedia: Ai doua iubite. In IKEA chiar gasesti orice..
Spania: Ai doua iubite. Mai tarziu descoperi ca ele sunt de fapt surori. Putin mai tarziu afli ca tu esti chiar fratele lor mort la nastere. Mai ai un frate geaman desmostenit de catre soacra portarului, care portar nu-si mai aduce aminte nimic din copilarie. Viata ta e o telenovela.
Peru: Ai doua iubite. Vezi Spania..
Bhutan: Ai doua iubite. Tu esti calugar. Ceva nu se leaga..
Grecia: Ai doua iubite. Vecinul se cam da la una din ele. Dimineata te
trezesti cu un cal mare de lemn in fata casei. Mai bine fugi.
Italia: Ai doua iubite. Stau in aceeasi cizma..


nu spun nimic de Romania, Ada - poate gasesti tu o chestie, ca mie tare-mi place cum scrii tu.

Noapte buna fetele!



Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput