Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (110)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Ada, sar'na de capitol nou! Si pe mine ma enerveaza reclama aia!

Laura, Preety, Nushulica, multam mult de aprecieri la adresa puilor mei!
Hai ca mai am ceva de zis, dar revin, tre' sa schimb doi pampersi....



Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Neatza!

Lumi misto suporturile, super frumosi hunii . Sa le stapaneasca sanatosi!
Intrebare: protectia aia din fata se poate da jos? Mie una mi se pare greu de spalat un copil intr-un suport d-asta, te-ai descurcat?


Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

neatza,

multumim fetelor care ne-au pupat pe cheliuta
am vazut niste poze frumoase cu Izabela si Gruia. noi n-am mai iesit ieri ... de lene si astazi e asa de urat si vantul bateee tare :-(.
cu 15 cm-2h am primit raspuns: "Da, 1sedinta dureaza 2h, dat minim -15cm in circumferinta din toate zonele masurate, cost 159lei; nu va afecteaza lactatia, trebuie doar sa alaptati inainte sa veniti la noi;"
ma gandesc ca Lidia are dreptate ... ei dau jos apa si ma masoara si la glezna si la coapsa si la gat si la ... etc si se aduna 15 cm. offf!
Oricum ieri m-am batzait 1h pe wii fit si alte 15' pe saltelutza si am mancat salata seara .. oare cat m-o tine ...

cu dr. house, si mie imi place, i-am urmarit toate episoadele de mai multe ori la Axn. are si un mini-site: http://axn.ro.axntools.com/drhouse/Home/

fetelor nu plecati, aici e ca intr-o casnicie .. si cu bune si cu rele ... trecem noi peste toate chestiile.

pupam gashca!

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia: http://picasaweb.google.com/mimihoo
http://jurnalulsofiei.wordpress.com/
poze diverse: www.flickr.com/photos/mipepitoida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Musettepink m-ati omorat cu V.I.P.-ul

Mimihoo bafta la slabit!!! Si io tre neaaparat sa fac ceva...

Gogosharul meu drag! (22 octombrie 2008)
Mamica de Sorina Gabriela
Ticker Sorina Gabriela
Bazar pentru Mihaita!
Bazar pentru Sonia si Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Asa, schimbat partial pampersii, acu' las fundicii la aer.

Musette, multumesc muuult....!!!

Giulianna, eu i-am spalat asa, cu totul, destul de dificil, e adevarat, caci scaunelul e fix.... si inca un dezavantaj: tre' sa stau aplecata.... si spatele ma doare ucigator. Cadita o puneam inainte pe 2 stinghiute, pe cada, si nu ma aplecam deloc.... unde mai pui ca inca nu am luat o a doua masa de infasat, a.i. masajul de dupa il fac in patul mare din sufragerie, deci tot aplecata stau...

Citat:
citat din mesajul lui andy.p

Alexia e mai bine,tuseste da nu asa ca ieri,iar muculetzii sunt transparentiAdormit bine pana la 4 cand s-a gandit sa se dea in spectacol pana la 5,apoi somnic pana la 8,baut 180laptic si dormit pana la 9 si ceva.



Da, si noi la fel, sa se ia hunii de mana cu Alexia. La 4 s-au trezit, au chiuit si s-au jucat o juma de ora, apoi halit un bibe de lapte si pe la 05.00, somnic... dar doar pana la 06.30, as usual....

Citat:
citat din mesajul lui andy.p


Lumifff frumosi hunii...am vazut ceva asemanatorin Carrefour.



2 huni??? ai mei nu-s sigur, stau cu fundicii la soare



Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Giulianna cu suportul iti rapund eu pana schimba Lumi 2 pampersi. Nu se da nika jos, e compact dar ai suficient loc sa bagi mana printre zabrele. Doar la fundulet il ridici putin in sprijin pe burtica sa-l speli... E fain insa ca se pot juca ei foarte bine si apuca jucarii/ lovi apa cu manutele si au vizibilitate ca stau in fundulet practic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

Musettepink ce frumos e Luca!!! E cam shmecher asa Sa nu imi spui ca blonda aceea superba cu ochelari de soare esti tu Slabo!!!!

fericita de Mihnea-Cristian - 17.08.2008
Ma fac mare

www.tamagochi.ro/pet-tzukitzu" target="_blank">VOTATI VIRTUALA multumim frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_ada spune:

neata
ma duc sa recuperez si ma intorc

mamica fericita de Maia Sofia - 23.09.2008
poze cu pitica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Corrina ba daa, bucatica aia blonda si slaba e chiar Musette si mai e si tanara, hua!

Irina ( musette) cand ti-l vad pe Luca data viitoare te rog sa ma lasi sa-l musc de obraji! Ca-mi venea sa musc calculatorul la poza aia cu ochelari de soare. Dar ia spune-mi, ii tine? Ca eu nu prea reusesc sa o pacalesc pe Mara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simodina

Giulianna cu suportul iti rapund eu pana schimba Lumi 2 pampersi. Nu se da nika jos, e compact dar ai suficient loc sa bagi mana printre zabrele. Doar la fundulet il ridici putin in sprijin pe burtica sa-l speli... E fain insa ca se pot juca ei foarte bine si apuca jucarii/ lovi apa cu manutele si au vizibilitate ca stau in fundulet practic.

Nadina, mama de Serban (20.08.05 ) si Mara (27.08.08)



Corect!
Exact de asta le-am si cumparat Nadina, sa interactioneze ei... las balta si spate si tot sa-i vad asa! Inca mai puteam sa ii spal in cadita, incap f bine, dar vroiam sa faca baita amandoi.

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput