Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (109)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

neata si de la mine....dupa pranz
sunt pe la birou si alergata....
am citit un pic...ffff putin din urma..recunosc...
si in leg cu bebeii care transpira...si sasha transpira groaznic!!! si nu exagerez.....si inca ceva...de vreo luna,parca am mai spus si ieri, se trezeste de cateva ori pe noapte si bea mullltaaaa apa.
de exemplu , azi-noapte, s-a trezit de 6ori plangand si a baut multa apa....si apoi a admornit...
ca sa nu mai spun ca are 7luni si nu mai vrea sa bea lapte sub nicio forma.
si soacra-mea imi zice ieri cand m-am dus sa-mi recuperez cochilu....ca face kaka f des...si nu e normal...
intr-adevar, face kaka dupa fiecare masa....si nu numai...adika face de 4 ori pe zi...uneori chiar si de 5 ori...si kaka normal...
hai ca am si eu probleme.....
azi e sarbatoare.....

de sapt viit sasha incepe si terapie in apa
o sa fie campion....si-asa eu si sotul meu nu stim sa innotam.
deci, peste 2ani o sa-l vezi pe fiimiu mergand pana la geamandura si pe noi doi pe mal.....cu colacu pe noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Andy fuga la doctor, nu e normal sa tuseasca asa tare. Trebuie so asculte doctorul la plamani neaparat sa nu fi coborat mai jos.
La noi mergea Eurespalul. Uf, ia un aparat de aerosoli eu am dat cam 200 ron si un pic de la Sensiblu este Laica. Trebuie sa iesiti din criza asta fara sa faceti complicatii. Pupam bolnavioara

de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

laura si la noi mergea cu eurespal....cel mai bine te duci la doctor.
cristina...esti sigura ca de la suzeta? ...glicerina boraxata....sau e frectie la ..lemn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Neata,

Laura, nu poti sa te duci din nou cu Alexia la doctor? Sau macar la farmacie sa o vada si sa-ti dea un tratament adecvat. Ce nasol. Ai grija de micuta.
Mimihoo, hihihi, favoriti zici? Blogul tau e de mult la favoriti, pacat ca nu am eu mult timp sa citesc. Spune-i sotului tau ca-mi place mult stilul lui de a scrie, iar pozele voastrea sint super (nici acum nu am invatat photoshop, pitica asta a mea imi ocupa tot timpul, iar mie bine imi pare)
Nushulica hello, hello!!!! Ce mare s-a facut printisorul tau!
Eva, sper sa nu fie nimic grav. Cred ca sora-mea a facut un RMN, o sa o intreb pe ea ce si cum. Cind veniti in Franta? V-ati hotarit in ce oras o sa veniti?
Cosmyb, ce nasol!!! Eu l-as fi luat la bataie pe nenea ala!!! Glumesc. Chiar vorbeam cu sotul meu acum ceva timp apropos de cit de vulnerabile sintem acum, cu cupil in carut sau in brate pe strada. Pai daca vine unul sa-mi ceara bani / geanta / bijuterii, pai ii dau tot numai sa ma lase in pace pe mine si pe micuta.
Musette, unde mai vad si eu poze cu tine si cu Lucas? (eu iar am pierdut parolele de pe diversele conturi comune.) Cine imi da si mie parolele (din nou)?
Anca si pe tine vreau sa te vad cu mindra, pozele sint tot in albumul comun?

am si eu o intrebare pt mamicile care mai au copilasi, ce creme solare ati cumparta pina acum? vad ca pe Elsa a cam prins-o soarele pe fata ieri. Eu i-am pus numai ochelarii de soare, insa am uitat sa-i pun si umbreluta. Oricum, de acum incolo as vrea sa=i dau cu crema, ca e mult mai sigur asa.



Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:


Bineinteles ca iar am pierdut trenul si am cris la celalalt capitol. dar nu ma las. DECI:


Dragul meu DAVID

Iti urez tot ce e mai bun si mai frumos pe lumea asta. Sa fii sanatos sa ai parte numai de zile insorite.


stai sa-mi pun si celalalt adidasut

cand ajungi da cu o pietricica in geam sa cobor repede. Te pup . A ta Elena.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Reiau ideea, postasem la capitolul trecut:

EVA poti face RMN la Medlife, mama a facut anul trecut acolo cu trimitere si cupon pensie si a platit pana in 2 milioane. Se pare ca au aparatura performanta.
In ce priveste operatiile/doctorii - dr Exergian de la Bagdasar este f. cunoscut si in afara, e chiar chemat sa asiste la operatii, deci...doctori si doctori.

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

ratonelu bine ai revenit ma bucur tare ca putzoiul sasha e bine, astepytam sa ne dea lectii de innot
cu kk nu cred ca e problema daca e consistenta normala, Robert e constipat din fire si tot face niste masline de 3 ori pe zi

baby_boy incearca glicerina cu nistadin desi are gust yakk, dar e mai eficienta decat cea boraxta in cazuri din astea, oricum asta pana ajungeti la dr, am Raducu

fugim si noi afara

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

nu mai stiu cine zicea de RMN...in DR HOUSE au RMN super performant!SCANEAZA TOT!

Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

cd...
nu stiu ce sa zic..oricum...cu setea...ar putea sa insemne ceva?
iar eu sunt sora mai mare a lui raducu.....vesnic asa am fost.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

la noi s-a facut urat afara. cred ca vine ploaia. bine ca am apucat sa mergem sa ne impartasim.
cred ca fi-mea s-a imbatat. A adormit pe drumul de intorcere (in brate of course) si doarme si acum desi la 13.00 era ora de masa.
si eu,cand e vorba sa mananc, apoi mananc!
si chiar ma enervez daca se termina papita prea devreme



Mergi la inceput