Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(69)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

ioana:deja a cazut buricutul SAREI?ce frumos k deja ii faci baita!ms pt aprecieri!

carla:ce amintiri frumoase aveti fetelor..imi amintesc ceva-ceva si eu..am apucat sa pap si eu bunatati din vremea aceea..chiar k era buna!

oana-du:multumim pt capitolul9..sa ne ajute DD sa avem bbii sanatosi si nascuti la termen!

ely 37+ sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Fetele care mai sunteti la ora asta, imi spuneti si mie mailul comun si parola?
Eu mai stau putin prin zona ca la 12 trebuie sa-i dau antibioticul fetitei.
Acum e mai bine ca i-a mai scazut febra.

Simbata dimineata ma duc si eu la control si chiar sunt curioasa sa vad ce-mi zice de col. Acum 2 saptamini capul lui bebe era f jos, dar colul era inchis.
Si eu am dureri f jos in vagin si intepaturi. O fi bine, n-i fi bine, o sa vad simbata.

Am uitat sa va spun ca noul DPN este 29 mai.

S33+




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancy_2405 spune:

Maria iti multumesc ptr felicitari.Da e adevarat ca maine e sf gheorghe si pe bebica o sa-l cheme george.Dar maine sarbatorim si ziua de nume a iubitului meu,taticutul lui bebita,ptr ca-lcheama tot george.Si am decis amandoi ca bebita sa aiba al 2 lea nume tot george ptr ca asa vor putea sarbatori amandoi ziua de nume.E frumos asa nu???Pupicei

graviduta intre 37 si 38 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui CarlaV
etc etc ...

Pitica mea doarme precum valiza in gara. Urmeaza sa o trezim pentru baita si apoi incepe distractia!!!



Cum sa treziti mai copilul pt baitza? Numai in RO se face baie copilului in fiecare zi, si nu pricep de ce. In orice alta tara in UE, moasele si dr. dermatologi recomanda 1-2 baite pe saptamana la sugar (si dupa aia uns cu ulei / crema neaparat). Ce naiba, doar nu a fost la camp la arat cu plugul, sa trebuiasca sa il speli zilnic ...
Dar ma rog, asta-i Romania si "regulile" inradacinate acolo.

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Am fost si noi la doctor azi. Eu sunt tot 1 cm dilata. De azi nu mai iau medicamente. Doctorul mi-a prezentat 3 posibile scenarii:
-nasc in urmatoarele 24 de ore
- travaliul se va declasa progresiv si voi naste intr-o saptamana
-trec de DNP (adica ajung la data la care e programata cezariana 12 mai)
Acum asteptam sa vedem ce se va intampla.

Blue poti manca fructe. Un fruct dupa masa de pranz sau seara ( un mar mic, o para, jumatate de grefa, 4-5 capsuni medii). O portie de fructe = 1 carb. Eu am voie 3 carbs la masa de pranz si seara. Trebuie sa ai grija la paine, cartofi, orez, fasole....

Deea

Oare a nascut Catalina?

mami de Tudor si 35+ cu Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexSiMatei spune:

Alynta succes maine la eco!

Magda iti tinem pumnii pentru maine sa mearga totul bine!!

Cata, Deea suntem langa voi!!

Lauraa supersimpatica burtica, imi place mult poza aia din profil unde ameninta sa sparga tricoul

Carla ma bucur ca te-au simtit bine si masinuta s-a comportat cum trebuie!

Ioana spor la baita si la "reprogramarea" Sarei pe program de zi

Incredibil dar adevarat, am reusit intr-un final grandios sa imi fac ecografia, si nici macar nu a trebuit sa astept foarte mult!! Si merge pana si dvdul, chiar si pe rasnita mea de laptop!

Alex 30+ ... [Marc?] Victor
http://picasaweb.google.com/alexandra.florea/PanaAcumPeScurt?authkey=OSg7SMV1YUU&feat=directlink
http://picasaweb.google.com/alexandra.florea/Bebel?authkey=69A5urjDRCw&feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

OANAIACOVITA,multumim de capitol nou!

DEEA,nastere rapida si usoara iti doresc,sper din tot sufletul sa ai o experienta cat de cat placuta

ELA,multa sanatate fetitei!

BEBEBECA,mersi frumos,am sa intreb si eu dr despre anestezic...O noapte usoara iti doresc!

MAGDA,ai grija de tine,sa nu te superi la astia la spital.

ANCY, La multi ani pentru sotul tau, sa va distrati maine!

CARLA,YIOANNA,OANA_DU,BABYFIRST,ELY,LAURRA,SERIALBASTRE,
MARIA,LAURAOANA,si toate fetele

elena, s.32 cu Andra Ioana +Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexSiMatei
Incredibil dar adevarat, am reusit intr-un final grandios sa imi fac ecografia, si nici macar nu a trebuit sa astept foarte mult!! Si merge pana si dvdul, chiar si pe rasnita mea de laptop!


..felicitar!!! insfirsit ai reusit! si ce face micutul? cit a crescut? etc.?

ramonaiani tare faza cu copilul si plugul.."loool"

36+
GUGU
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Gata..am revenit!!

DanaMi..ma bucur ca ati petrecut frumos Pastele si ca sunteti bine!!si tie si Anei!!Felicitari pt noua semnatura!
Alynta..te asteptam cu vesti bune maine!!
Ela..ti-am trimis PM!!Dupa noul tau DPN ,il avem in aceeasi zi!!Ma bucur ca i-a scazut febra printesei!!
Ancy..da,e frumos ca si tati si bebe sa aiba acelasi nume,cel putin la spanioli asa e..mie imi place mult prenumele sotului meu,Cosmin,si am vrut sa il punem si lui bebe,dar nu a fost sotul de acord..El zice ca vrea sa aiba copilul propia personalitate si sa nu ne incurcam cand strigam..pe bebe,pe tati?
Oana_Mvt..vad ca medicul ti-a dat alte probabilitati pt nastere dupa ultimul control..bebe s-a incapatanat sa treaca peste prima statistica de acum o saptamana..
AlexsiMatei..ma bucur ca ai reusit sa faci eco azi..Ne pui si noua pozici sau video de la eco?
Nicuratze..

34+ Darius Nicholas
AMR 6 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexSiMatei spune:

Totul pare a fi absolut in regula, varsta ecografica este 31s 2z, cam cu o saptamana peste cea pe baza de UM, greutate ca 1800 grame, placenta grad maturitate 2 (asta e ok pt varsta asta a sarcinii, nu?) fundica anterioara (habar n-am ce inseamna toate astea, o sa verific), col 3 cm. Si are cea mai draguta gurita din lume! Cam atat am putut vedea din fata la 3D ca era cu mana sau cordonul ombilical pe fata si se tot bataia asa ca nu prea ne-am prins cu cine seamana...

Alex 30+ ... [Marc?] Victor
http://picasaweb.google.com/alexandra.florea/PanaAcumPeScurt?authkey=OSg7SMV1YUU&feat=directlink
http://picasaweb.google.com/alexandra.florea/Bebel?authkey=69A5urjDRCw&feat=directlink

Mergi la inceput