***Prietenie la plesneala - sfaturi de la babe***

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kay spune:

distractie placuta, agent 770 !

Ma doare un ovar de nu pot sa merg...
Pup

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/sms - Comote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Bai nene!!! Dispare omu' o zi si tre' sa alerg 2 capitole sa va prind!!
Da' las' ca-i bine. Asta inseamna ca v-a trecut si mama asteniei.

Va pe de rind si ma duc sa ma culturalizez din urma (sper sa termin de citit in seara asta ca sa mai si raspund)

****************************************************************


Drum bun, licurici iubit!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!



excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

La multi ani Getutzo (Anca)!!!!

****************************************************************


Drum bun, licurici iubit!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!



excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Deci am/ati vorbit 12 pagini si nimic de la babe
Hai macar acu' pe final ziceti sfaturi tembele de babe

Si incep io cu baba de soacra-mea care avea una bucata idee fixa dupa ce am nascut: Copilul tre' sa stea afara ca in burta mamei, adik la cadura mare Bine, 37C n-a izbutit sa faca in camera da' se straduia In cele 3 zile cat am locuit la ei dupa ce am nascut ne-am certat de nenumarate ori pe chestia asta, inclusiv de fata de dr. ....

ideea fixa nr. 2 era ca n-am suficient lapte (probabil pt. ca am sanii mici si ea are cupa D ) si tot vroia sa-i dea completare lu' fi-mea (de fapt ii si dadea daca ieseam 5 min din camera ) .. si n-a contat ca imi curgea laptele ... garla ... Nu mai zic ca am lasat-o 30 min cu fi-mea cat m-am dus sa cumpar ceva si i-am lasat lapte de la mine in biberon (muls) si ea i-a dat lapte praf facut cu mai putina apa decat trebuie cica sa se sature copilul
Si se uita ca vaca cand i-am zis ca poate sa faca copilul blocaj renal daca faci laptele praf mai concentrat



Sorana si Monica (6 ani)
"Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa sii spera într-o rasplata, atunci chiar ca suntem o adunatura jalnica" - Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kay

care bb2 conita? ce-ai? nu ti-ii bine? mie iar mi-e rau cum mi-era acu 2 sapt... nu reusesc sa mananc mai nimic... food poisoning... tre sa testez clar ce mananc de la barbat, ca sigur vrea sa ma otraveasca


da, da .... cu cantarida....

Citat:
citat din mesajul lui MadameBovary

plezzzznitelor, pup ca iar ma duc sa ma culturalizez la teatru . ma duc sa ma rad.

te-ai ras sau ai ris?

Citat:
citat din mesajul lui mihaela77O

bai,eu nu pricep un lucru...de ce nu-mi apare orasul la profil cum apare la voi......am facut toate setarile necesare si nik....

la "optiuni profil" selectezi "DA" la "Arata orasul"

Citat:
citat din mesajul lui sorana
vio - dap, i've been there. Io am si enciclopedie ca nu-s destul de culta sa iegzplic sa inteleaga kupilu' cum e cu sexu' asa ca ... am citit din enciclopedie. Era ... foarte explicita si scrie pe coperta 5+ deci fi-mea la 6 fix era in target

pai deja ai intirziat cu explicatiile Doamne! Ce m-o astepta si pe mine!





****************************************************************


Drum bun, licurici iubit!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!



excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorana
ea are cupa D )


-Bunica, bunica! am voie sa ma joc cu titele lu' matali?
-Da, dar sa nu iesi din curte!

****************************************************************


Drum bun, licurici iubit!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!



excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana68
Ce?Care?Unde?Cine?Se vorbea pe aici de sex?Nu vad,nu vad....Daaaaa,recunosc ca joc mai interactiv ca asta n-am gasit inca pe lume...si unde mai pui ca face bine si la sanatate!


ai trecut toate testele cu asta!

****************************************************************


Drum bun, licurici iubit!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!



excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui marami

Bingo!
MB helpuieste-ma, copilul meu e mai mic decat tine cu 2 ani sau 3 sau 4, lumineaza-ma rogu-te frumos si pe mine si spune-mi ce-i in capul unei adolescente de aproape 18 ani care dintr-un elev de nota 10 ajunge sa lipseasca de la scoala o luna intreaga si considera ca cea mai buna solutie e sa intrerupa un an.....un an intreg pentru o luna......Oana??? In seara asta am 80 de ani ce naiba caut eu pe forum???

Eu cred ca are o nemultumire extrem de mare. Si daca tu stii ca in familie nu sint probleme, atunci sa nu fie dragostea, bat-o vina!

****************************************************************


Drum bun, licurici iubit!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!



excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kay

cine vrea cu imprumut una bucata copil mega energic? il dau, dau si bani ! numai sa pot sa strang nitel in urma ei... acu spala 20 euro

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/sms - Comote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."


IO! IO! Da' o vreau de tot!

****************************************************************


Drum bun, licurici iubit!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!



excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Io v-am zis ca am soacra de nota 9 nu-i pot da 10 din principiu,ca doar e soacra, nu?!
De cate ori mergeam la ea, pe vremea cand era Diana mica, tinea mortis sa-i puna caciula pe cap, in toiul verii, sa nu o traga curentul dintre case.... bataia e rupta din rai, in conceptia fostei educatoare....da-o de trei ori pe dupa piciorul de la masa daca e agitata noaptea si plange cum am putut sa o uit pe asta si sa ma chinui doi ani de nopti cu Oana, cum?!.... revin daca imi mai amintesc

Mesaj de la fetili mele, a` mare care acu se duce la vorbitor, adica la o prietena care e si cadru didactic, dat fiind ca azi noapte am dormit cu durerea de cap-n cap ii zic ca in seara asta ma culc repede si ca ma gandesc io cu neuronu` ce-l mai am ca nu sta pana la ora 12 la care ea "Nu, ma duc sa-i dau ocazia sa incerce sa-mi spele si ea creierul" urmata de vocea a doua "Mami, ce postii spui, Diana n-ale cheieiu muldal"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Ramane in suflet Povestea unui Licurici!

mandrele mele D(29 sept 91) & D (18 iul 05)

pozne-npoze

Nu mor caii cand vor cainii, nici cainii cand vor stapanii!

Mergi la inceput