Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alunelsialbinutza spune:

Laura de ce vrei sa schimbi medicul ginecolog?
Cu ce te-a suparat?

Alina mamica lui Bradut cel vesel si voinic (08.07.2004)
si 10+
poveste Bradut
bebe surpriza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Fetelor, multumesc de incurajari si de sfaturi! Eu intre timp tot citesc pe net de legea asta, chiar am gasit informatiile pe care le-am primit ieri in posta, dar nu gasesc nimic care sa zica ca putem sa continuam asigurarea veche... O sa sun sa vad...

Cu nascutul in Romania - asta ar fi ultima varianta, clar. Nu mi-e de cetatenie, ca bebe oricum o sa aiba cetatenie americana, pt ca si eu si sotul meu suntem cetateni americani (si chiar daca era doar el, bebe tot o avea din cate stiu eu, oriunde s-ar naste). Nu mi-e nici de vizite si cadouri, pt ca am tot mers inapoi in tara si toti ai mei stiu care e situatia acum aici si nimeni nu asteapta cadouri. Dar as prefera sa nasc aici, cu dr meu in care am incredere si sa nu trebuiasca sa stau nu stiu cat in Ro, probabil fara sotul meu (ca daca lucreaza, n-ar avea cum sa stea nu stiu cat acolo cu mine si bebe).

Nu imi pare deloc rau ca sunt aici, pt ca mi-e bine si stiu ca se vor rezolva lucrurile pana la urma. E o situatie mai grea acum, dar sa speram ca nu va dura prea mult.

Krelia, facem peretii galbeni Va fi o camera foarte colorata, cu culori vii. O sa va trimit poze cand va fi gata (sau aproape gata).

Da, exista asigurare pt familii cu venituri f mici, dar m-am uitat acum un pic pe net si de asta si se pare ca noi avem venit prea mare (desi mic) ca sa ne acopere asigurarea respectiva. Oricum ramane de vazut si asta. Sa speram ca n-o sa fie nevoie.

MSymo, bun venit si numai bine! Sa ne dai vesti bune!

Laura 10+ baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

hm, si eu ma gandesc sa schimb doctorul... o sa vad ce si cum zice la urmatoarea intalnire, dar nici nu stiu cu cine sa-l schimb...

monis 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Hristos a Inviat!!!
Am venit si eu acasa!!...de maine..la munca
Trebuie sa citesc capitolul trecut sa ma pun in tema cu noutatile!


9+

Mariana

Mazarica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Fetelor, si eu am pb asta, dimineata sunt ok iar spre dupaamiaza sunt f balonata, ma strang pantalonii rau.
Laura, eu zic sa stai linistita acolo, sotul poate e optimist stiind el ceva de bine. Si cetatenia copilului merita orice!
Krelia, trebuie sa scapi de acum de greturi, asa zice nea google, ca de la sapt 10 incolo incep sa treaca greturile.
Eu ma informez sa incep sa imi fac listute cu ce trebuie cumparat pentru acasa pentru bebe
Doar listuta momentan. Ma uit dupa carucioare, patut sunt hotarata sa iau de lemn.
Ati ales nume pentru bebei? Sotul pune Alex si pt ea si pt el :) Eu inca sunt in cautari de nume.
Pup toate burticile!

8+
Astept pe VEDETUTZA pe 30 noiembrie :)
VEDETUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Alina, pana acum am fost aici in Mangalia la o doctorita gineco, care e de fapt si ea din Constanta, si nu stiu nimic de ea..nu stiu daca e ok. In principiu s-a purtat bine cu mine..Acum ma duc la Constanta la un ecografist bun, stiu de la o prietena, si daca mi se pare ok, o sa ma inscriu la el, ca trebuie sa ma asiste si la nastere..macar sa fiu convinsa ca nu e in plop si plopu in aer. La asta mergea totusi si Menics, si nu i-a spus de sarcina gemelara totusi... :-
Vad eu...Aici oricum nu avem ecografist bun, deci, tot Constanta ma asteapta..

Laura, 10+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Dienutze, sotul meu nu se ambaleaza ca asa e el din constructie , nu ca ar sti ceva... Ma rog, el zice ca mai e suficient timp si ca o sa-si gaseasca ceva. Doamne ajuta! Iar cu cetatenia, poate nu m-am exprimat eu bine - bebele nostru o sa aiba cetatenie americana oriunde s-ar naste.
Spor la pus pe listuta! :) Si eu ma tot uit pe net si prin magazine de chestii pe care le vreau pt bebe.

Simina, bine ai revenit acasa!

Laura 10+ baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Am dat un telefon sa ma interesez de treaba cu asigurarea si nu putem s-o prelungim Au zis ca nu conteaza ca am asigurare partiala, atata timp cat am, nu o pot lua pe-asta! Of, Obama a facut treaba tare buna cu chestia asta, da' nu putea sa se gandeasca si la asigurarile partiale??? Of, ce-as vorbi cu el daca as avea ocazia!

Laura 10+ baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madyna spune:

Fetelor care aveti deja sarcini la activ, sau oricine care are o idee despre asta... Sunt contraindicate cremele,lotiunile autobronzante pe timpul sarcinii?
A folosit sau foloseste cineva? Sau aveti alte secrete pentru bronzat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

pup fetele, Hristos a Inviat, am aterizat si eu acasa, am fost in Bucovina, inca mai am liber si zilele urmatoare asa ca am timp sa citesc capitolul incheiat.

Raportez, nu mai am asa multe stari de greata dar nici nu au disparut de tot, in schimb nu mai suport mirosurile de odorizante de camera, de mancare cam de nimik. Am mai avut ceva picaturi maronii.

PUP

7+
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput