Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(68)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Serialbastre..multumesc!!Eu zic sa nu incepi de pe acum sa te panichezi..ca bebe mai are de stat la caldurica..

34+ Darius Nicholas
AMR 6 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

picki;:ms pt aprecieriasa este ..mai e putin si o sa adaug pozici cu bblina!

anda-magda:si eu ma confrunt cu asa schimbari,nush cat este de normal dar nici nu-mi fac griji...toate au o explicatie in aceasta perioada!

oana.alex:si din partea noasta!multa fericire si iubire!

ely 37+ sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

ALEXSIMATEI,eu am nr de tel al asistentei lui Radulescu,asa am obtinut programare mai repede prima data;daca tu nu-l ai si crezi ca foloseste,spune-mi sa ti-l dau.

PICKY, bafta maine!

FLOBABY, eu ma duc cu camasi de noapte pt alaptat,pt ca e mai comod la controale si toaleta intima; si chiloti de baba,ca sa aiba loc tampoanele;sutiene de alaptat nu iau,cel putin nu in spital.

CATALINA, multa bafta maine,sa fie totul bine si sa te refaci repede!

MARIA,am vazut si eu pozele,esti o frumoasa,ca de obicei!


elena, s.32 cu Andra Ioana +Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Multumesc tuturos pentru urari. Uitati aici cate o felie de tort si ceva mancarica

Azi am fost iarasi la control, totul e ok, mi-a luat analiza pt streptococul B desi mi-a zis ca la mine nu e nici un pericol pentru ca o sa am cezariana dar asa e rutina ca la 36 de saptamani ei sa faca testul.

Va pup ca de azi dimnineata sunt pe drumuri si tr sa ma intind un pic. Mersi incaodata tuturor

Oana 36+ Mara Ioana si Alex(05.08.2006)
http://picasaweb.google.com/oanaalex21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

Buna seara burtici,

philip............imi pare bine sa aud vesti bune in legatura cu bebe.De abea astept sa vedem ce iti spune si la eco

catalina b.........scoatem agitatele pentru maine?Nastere usoara si sa auzim de-un bebe papacios si sanatos

alberta72..........felicitari pentru concediusi pentru un bebe grasunel.

Flobaby............eu cu chilotii de "baba" nu ma impac,pentru la spital mi-am luat unii gen boxeri si nici macar asa nu ma multumeste(bine ca au desenat pe ei flururasi si gargarite).Eram cu mama soacra cand i-am luat si cand a vazut ce iau pentru spital si mai ales ca i-am luat rosii pe toti....iti poti inchipui reactia ei.La ea totul trebuie sa fie alb ca sa nasti,inclusiv hainutele la bebel sa fie toate albe.Si eu am luat aproape toate culorile.Nu e rautacioasa,dar e asa de comica.


Vorbeam azi cu prietena mea si ii spuneam de dr. astia ca au liber pana maine si eu am "semnat contract"cu aceste "minunate"contractii.La care ea imi zice ca daca eu mi-am facut bagajelul pentru spital...pitica mea de ce sa nu inceapa si ea sa isi stranga bagajul ca sa apara?Dar daca ma gandesc eu mai bine...poate iese fotbalista,asa o sa imi explic si eu cum de imi suteaza cate una de imi vine sa ma urc pe toti peretii.

multila burtici si mai multila bebici.

33+MIRUNA-ALEXANDRA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Nicuratze..multumesc,esti o draguta!!Nu l-am lasat pe tati sa imi faca poze si la fata ca arat oribil..
Oanaalex..multumim pt tratatie..si felicitari pt vestile bune!!Distractie placuta de ziua ta!!

34+ Darius Nicholas
AMR 6 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalishka spune:

Buna burtici

catalina_b, sa dea Doamne Doamne un bebel sanatos, cuminte si mancacios iar tie refacere suuuper rapida dupa cezariana..,suntem cu toatele alturi de tine

Fetelor voi cum va descurcati cu vergeturile astea...sunt dispe ca au inceput sa imi apara sub buric, pe burtica, nu mai stiu cu ce sa mai dau... am o crema speciala cica cu care ma cam dau de 2 ori pe zi da' am io impresia ca daca au aparut nu le mai tine nik in frau... ...chiar nu vreau sa ma umplu de ele pe tot burtoiu ...e posibil sa fie si o predispozitie gentica la asa ceva? ca in sarcina nu am "implinit" inca nici 9 kg, dar in adolescenta am avut ceva vergeturi pe coapse...

Va pup,


33 + cu Razvan Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

Salutare fetelor

cred ca azi am incheiat odiseea glicemiei...a iesit testul ca prima data nu prea bine ....laboranta mi a zis ca nu e rau deloc si ca sa nu ma stresez...ca valoarea nu e mare...eu am sunat medicul imediat ca nu mai puteam...si mi a zis ca a vazut ca am o endinta in sarcina de intoleranta si ca sa nu ma mai stresez...daca bb e mai mare o sa nasc mai repede si gata sa continui regimul fara zahar...si daca vreau o sa ma duc dupa ce nasc la un diabetolog ca sa ma linistgesc
Deci gata .....o la balta....mi a zis ca mai rau am facut cu moasele decat bine...

Mariatu stii ca si eu de catva timp aud cum ii trosnesc oasele lui bb si ma tot gandeam daca e ceva in neregula...ca la Marc nu auzeam nimic...noroc ca ai adus vorba ca m am linistit si cu asta
Philip bravo pt vesti
Ely
sigur mai aveam de raspuns la cineva si uie ca nu mai merge neuronul....
A venit soacra , am intrat in programul de repos total, mi se pune masa mi se ia masao sa ma obisnuiesc rau....



NOI
Cristina 34 + Yoan Christian si Marc Adrian (28.08.2004)

AMR 6


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

Mariasuper poze avem burtici aproape identice....de baieteii

Oanaalexfelicitari ca totul e ok

NOI
Cristina 34 + Yoan Christian si Marc Adrian (28.08.2004)

AMR 6


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue77
Mariatu stii ca si eu de catva timp aud cum ii trosnesc oasele lui bb si ma tot gandeam daca e ceva in neregula...


Ce tareee...si io nu stiam ce e sunetul ala ca de osisor trosnit, am zis ca nu se poate ca sunt io nebuna, ca si la bebelul meu se aude ...

Ce dragutz!

33 + cu Razvan Andrei

Mergi la inceput