Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (106)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

anamona eu remediu babesc stiu numai de....palinca. Din pacate si aia afecteaza laptele..hmmm..

Si ca sa nu ma las mai prejos... si noi avem probleme... Daria e fffff maraita, de ieri seara are super febra 38,5-39, mai scade cu nurofen si panadol.. dar tot revine si astazi a ainceput sa si tuseasca destul de mult cand o cilc, o tuse un pic productiva. Stiti ce as putea sa-i dau de tuse?????

Mutumesc




mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

nocom stiu ca faceati aerosoli, mai faceti? normal ar tb so ajute aerosoli.De tuse e bun Eurespalul, multa sanatate

de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

laureta nu mai facem aerosoli ca nu mai haraie. Am notat eurespal, caut acum prospect sa vad...

multumesc mult




mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Hristos a Inviat!

Noi am fost azi la socri...Alexia nu a vrut sa doarma nici macar o secunda,pana la urma am plimbat-o un pic cu masina si a adormit vreo 15 min..sa va mai spun ca la intoarcere pe drum,in masina n-a dormit o secunda!!!..dureaza vreo ora sa ajungem acasa!!

Ei acum doarme,sper sa recupereze

Nocom ptr tuse Eurespal sau Stodal..multa sanatate

Laureta muci avem inca la greu,suntem pe tratament sper sa fie k cat mai repede..azi a stat mai mult afara,sper sa nu fi gresit...Cum stati cu bubitele??

Anamona sorry nu stiu ce sa -ti spun,tin pumnii sa treaca cat mai repede

Babytza am vazut soricel care seamana perfect cu mami..eu vreau clip

Preety ce dragutz gogosar..iar Scufitza il soarbe pe Lup din ochi

Dya la Andy a durat destul de mult treba cu maraitul la straini in casa,cred ca avea aproape 1 jumate sau 2.

Irina,Nikolici

Claudinna cum va sarbatoriti??

Robert

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

HRISTOS A INVIAT!!!

Acum am ajuns din deplasari, maine o luam de la capat
Pitica mea mananca mai bine sper sa nu se strice daca v-am spus
Azi i-am dat pt prima data pui cu orez si legume Hipp, i-a placut f mult, a papat tot Sper numai sa o tina, ca nu va pot spune cat m-am bucurat

Cuscra ce bine seamana David cu tine in ultima poza

Anamona imi pare rau ca te chinuie maseaua, pune Calgel sau Dentinox, poate si spirtul medicinal sa aiba efect, numai cu moderatie. sa treaca durerea.

preety ce dulce e Scufita Rosie

Babymom da-ne un semn, te rugam. Ne lipsesti..

Laura si sa doarma Alexia muuuult acum

Pozici
Mamica deMaya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Andy cu bubitzele suntem bine, pe trecere cred, adica se usuca. Pe la sf sapt viitoare cred ca o vad si pe Bianca pictata





de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

gataaaaaaaaaaaaaa! a adormit bimbocelul!!
si AVEM DINTOSHOOOR, AVEM DINTISOOOOOOR!!!!a iesit pe shustache, n-a facut scandal:)
deocamdata e ca o liniuta, se simte bine la deget, nu ma lasa banditul sa ma uit in gura lui:))
deci iepurashul ne-a adus un dintisor!!

Nocom, imi pare rau ca facurati febra! of, ce sa fie? chiar nu stiu ce se poate da la bebe pt tuse...asha, pt oameni mari, era ceaiul de ceapa, siropul de muguri de brad...

anamona, hai ca facusi si tu sarbatorile! cred ca ar fi bine sa mergi sa-ti faca o incizie...Thea cum mai e?

preety, ce gatita a fost Sorina azi! si ce bandana frumoasa!
iar poza aia cu lupul...se vede ca-l soarbe din priviri:))

dya, cum ma linistesc un pic caut niste linkuri...eu am invatat de mica, de la mama...dar am vazut ca sunt niste filmulete
poti sa cauti pe google "lectii de crosetat"....sau ceva de genul si sigur gasesti
dupa sarbatori te asist

multumim pt aprecierile la adresa lui Razvi si a bascutelor!
cine da cioca cu mine?
poate vrea piticul?
nu ma lasa tati
nici mami:(
semanam?

blog in scutec

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Laura, ne-ams arbatorit in familie:) a fost linistit si frumos!
preety, scaparati de problema cu teava?

blog in scutec

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

saru-mana de sustinere...
a fost un Paste ca niciodata...

Thea a fost foarte bine astazi, nu a mai facut temperatura deloc, doar i-am auzit nasul infundat de vreo 2-3 ori de-a lungul zilei. va d ca si doarme acum de vro ora linistita, aseara a trebuit sa ma simta lipita de ea ca sa poata dormi....
Sper sa fie pe fagasul bun si maine sa nu se mai simta nimic....

cat despre maseaua si gingia mea, am luat pe seara un paracetamol iar in timpul zilei am luat niste Nurofen Baby (tinand cont ca lui Tzuki nu i-am dat niciun siropel azi, am zis ca le ia din laptic). La vreo 15 min dupa paracetamol mi-a trecut durerea....de fapt eu cred ca pur si simplu a strapuns gingia ...nu imi vine sa cred ca nu ma mai doare asa rau, a fost cumplit (si eu nu ma plang asa usor de durere).

sper sa ma tina asa barem pana marti, cand vor lucra dentistii...

Nocom sanatate multa Dariei. Tin pumnii sa ii treaca si ei repede.
Andy.p sanatate si voua

Claudinnafelicitari pentru dintisor, acum realizez prin ce trec ei saracii cand le ies dintiosrii...bine ca ati scapat de asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Buna seara bobocime cucuveaua la raport

Ma bucur mult ca vreti clip , macar asa in primul an sa ii strangem pe toti picii si sa ne organizam , ca sunt amintiri frumoase Multumim ca ne permit sa ne punem aici imagini si momente importante din viata puilor nostrii. Si trebuie sa va spun ca de data asta ideea a venit de la Irina asa ca sa o pupati pe ea, ca eu dormeam pe mine Ma gandisem si eu,,,,dar uitasem sa va zic

Insa va rog mult daca vreti sa le scriu si numele pe poze, sa scrieti cum vreti sa apara , adica numele puiului, sau porecla....cum vreti voi. Adresa mea de mail o voi trece maine dimineata pe prima pagina ca sa o stie tot poporul

Aaaaaaaaaaa si nu avem termen de trimis pozele, care o trimite mai tarziu , pot sa o pun oricum ca nu e graba....E valabil si pt clipul de craciun, cine nu a apucat sa trimita poza atunci puteti sa trimiteti si fac modificari.

Si acum despre noi : am avut azi un pici cuminte si o fetita si mai cuminte Am stat afara de la 1.30 pana seara la 8 cand am intrat in casa sa facem baita . A papat exemplar, a uimit audienta in Herastrau cand am scos recipientul din care papa el si dupa 10 minute era gol, ar mai fi papat
Si nu s-a mai trezit peste noapte sa bea lapte, a avut doar o repriza de lacrimioare , dar a adormit repede a loc. V-am mai spus dimineata...sa vedem la noapte daca a fost o intamplare sau daca incepem iar sa dormim ca inainte, toata noaptea...

Eu nu mi-am dat seama ca seamana cu mine, m-am obisnuit sa spuna toata lumea ca e tati leit...dar voi vedeti altfel , ma bucur ca incepe sa ia si de la mine ceva

anamona uf, imi pare tare rau ca sunteti bolnavioare multa sanatate , sa ii treaca repede repede Imi pare rau de maseaua aia dureroasa, sper sa rezolvi pana marti sa nu stai asa mult cu dureri....eu am scapat , mi-au dat toate...dar si la mine a fost cu cantec cand au iesit

Claudina felicitari dintzosului !!!!!!!!!!!

Nocom uf , scapati de una si dati de alta... Multa sanatate mami, sa treaca repede si la voi Si eu iti recomand tot Stodal. Uffff...sper sa treaca febra si sa nu se chinuie micuta

Preety pupici Scufitei papacioase Tare frumoasa a fost ea Ati rezolvat cu teava ???

Edit : Laureta ma bucur ca incep sa treaca bubitele !!!! Jos cu ele !!!!

Va poooooop si fug la nani , ca am restanta la somn....

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David

Mergi la inceput