Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

am reusit sa ajung la zi cu cititul, iupii

va pup pe toate si va urez un Paste Fericit, cu Lumina Sfanta in suflete, multa sanatate si fericire!
cate un pupic special pt. Ioana si prima noastra albinuta, Sara
numai ganduri bune Sarmisei

Cristina , pt. mine Georgiana e un nume deosebit, felicitari pentru alegere (si cred chiar ca e singura bebita Georgi)!

32+ cu Catalin-George
A piece of our life
Cred in Georgi! Haideti sa ajutam, haideti sa facem ceva!

GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

si ca sa nu ma certe Maria, anunt ca am mai pus si eu pozici noi cu butoiul pardon, burtoiul
si Laurraa, am adaugat pozica in albumul comun, pt. filmulet. multumesc mult

32+ cu Catalin-George
A piece of our life
Cred in Georgi! Haideti sa ajutam, haideti sa facem ceva!

GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_du spune:

Buna ziua albinutelor!
Ioana, sa iti traiasca fetita Sara, sa fie sanatoasa, norocoasa, iubita, frumoasa si desteapta! Va felicit din suflet si pe tine si pe proaspatul tatic si pe Rebeca!
Doamne, ce emotii am!!! Lipsesc si eu o zi si uite ce veste mare. Sunt asa de mandra de prima noastra albinuta!!!! E cel mai frumos cadou de Paste.
Nicuratze, te-ai descurcat perfect si iti multumesc pentru noul capitol.
Daca nu mai apuc sa intru pana maine, va doresc din suflet Paste fericit, cu lumina si liniste sufleteasca. Aveti grija de voi si de albinutele din burtici.

Oana D.
Minunea lui mami si a lui tati
36+ cu Dan Mircea Alexandru
AMR 4 saptamani

http://community.webshots.com/user/oana_du

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

Va uram si noi un Paste fericit!si numai bucurii in anul asta atat de special pt noi..

Salivez cand vad cate ati preparat....noi o sa avem friptura de miel si costite si cam atat.....nici macar drob....in fine o sa avem o masa adevarata de Pasti saptamana viitoare ca gateste soacra

NOI
Cristina 33 + Yoan Christian si Marc Adrian (28.08.2004)

AMR 7


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Ioana, sper sa citesti repede, mi-e teama sa te sun ca sa nu va deranjez. Deci... mama a fost cu piciorul intr-o tura de dupa-amiaza de cautat vaccin, ca dimineata la telefon a avut rezultatele scrise mai devreme.

Concluzia la fata locului este: vaccinul nu mai este nici la IOMC, nici la Bucur, nici la Giulesti, este o lipsa acuta in perioada asta. Ar fi niste doze la farmacia de la Polizu, din pacate este inchisa sambata si duminica. Mai sunt cateva doze si in farmaciile din Brasov. In Bucuresti nu s-a putut vorbi la o singura farmacie Dona, dar se stie ca saptamana trecuta acolo au avut mult. Este farmacia de la Piata Unirii, unde era inainte hala si piata de zarzavaturi, cumva in spatele magazinului. Nu stiu nici numar de telefon si nici daca este deschisa, dar poate aflati voi astazi.
Cam atat, imi pare rau ca n-am putut face mai mult, din farmacie il luai cu 600 lei.

Carla, s.31 Larisa si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

FELICITARI IOANA SI SA-TI TRAIASCA PRINTESA SARA

Cat am vrut eu sa nu "scap" momentul acesta, tot n-am reusit sa fiu pe metereze, dar parca am zis ca Ioana mai sta cu bebe in burtica si poate dupa Paste; ma bucur enorm ca sunteti bine amandoua, ca te refaci, da Doamne sa vina si lapticul.

Am citit de 2 ori ce ai scris, m-au cuprins emotiile si m-am bucurat nespus pentru primul iepuras de la noi

pupici dulci

34 + minune de Maya Teodora
AMR 5 saptamani Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Am schimbat semnatura si noi astazi; Doamne ajuta sa fie bine

34 + minune de Maya Teodora
AMR 5 saptamani Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

sarmisa, sa stea bebe cat mai mult la caldurica si sa se nasca sanatos si voios (multumim anda de vesti) si te sustinem toate sa fie bine

nemora, e foarte frumos al doilea nume si "merge"

nicuratze, multumim de capitol si felicitari pentru nume

clody, La Multi Ani sotului si sa aveti tot ce va doriti

alinutza, fac mai tarziu schimbarile caci acum tbuie sa fug cu mama la cumparaturi

ieri nu am intrat caci am fost la "tuning" personal (salon) asa ca de Paste: par, pensat, tratament, unghii, epilat, etc, apoi la mall sa vedem niste prieteni in trecere prin Iasi, fuga sa facem bagajele dupa asta si am si plecat la Parinti.
Astazi nu prea m-am simtit bine, am dormit 3 ore si acum sta mama pe capul meu dupa ce a facut mancare pentru o armata si a plimbat toata familia la cumparaturi ca mai vrea sa ia ceva si sa merg eu cu masina; scumpele mame....ce sa-i fac

34 + minune de Maya Teodora
AMR 5 saptamani Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

bebelina mea tot lenesa, au inceput durerile de spate si sincer va spun: abia astept s-o nasc, s-o cunosc, sa vad ca e bine, sa inceteze grijile astea care ma innebunesc, sa fie bine

34 + minune de Maya Teodora
AMR 5 saptamani Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

o intrebare pentru fetele care se ocupa de listuta: nu ar fi bine sa trecem si la cate saptamani se nasc si nota, tot tot, ca la celelalte odisee

PASTE FERICIT pentru fetele care nu mai intra, nu stiu daca o sa mai intru si eu pana maine si de aceea va doresc ca Lumina Sfanta a Invierii sa va aduca tot ce va doriti si sa va bucurati de cele sfinte alaturi de cei dragi

BebeBeca, ai grija de tine si mai tine-ne la curent

34 + minune de Maya Teodora
AMR 5 saptamani Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput