Infectiile sistemului urinar

Infectiile sistemului urinar | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

O infectie a tractului urinar incepe in sistemul urinar. Infectiile tractului urinar care sunt limitate la nivelul vezicii pot fi dureroase suparatoare. Insa pot avea consecinte grave daca infectia se intinde catre rinichi.
Femeile au riscul cel mai mare de a face o infectie urinara. De fapt, jumatate dintre femei fac in timpul vietii o astfel de infectie, iar multe dintre ele se confrunta cu aceasta situatie de mai multe ori de-a lungul vietii. www.supereva.ro/info.asp?id=1743" target="_blank">Iata un articol foarte amplu despre infectiile sistemului urinar.



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisicot spune:

Nu stiu daca sunt la topicul potrivit, dar am o problema.
Fetita mea de 3 luni are de vreo 2-3 saptamani o mica scurgere care se vede cel mai adesea dimineata cand ii schimb pampersul. de cele mai multe ori e incolora, dar au fost zi dati cand mi s-a parut galbuie.

Cum as putea s-o tratez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisicot


Cum as putea s-o tratez?


Mergi neaparat la pediatru. E singurul mod in care poti sa o ajuti. Si repede, ca la 3 luni orice problema de sanatate poate fi serioasa. Ar putea sa nu fie nimic. Dar mai bine decide medicul asta.



Bazar pentru Robi


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vesta spune:

baietelul verisoarei mele a facut infectie urinara de la un micob luat la nastere din maternitatea med life si a avut de tras luni bune pana s-a vindecat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns twinwings spune:

si eu ma lovesc de o problema putin ciudata...fetita mea de 3 anisori se plange de ceva vreme de usturime atunci cand simte ca i vine sa mictioneze.adica inainte ca urina sa plece din vezica...cred.in acel moment se blocheaza pur si simplu si incepe sa planga.chestia asta se intampla cam o data pe zi mai mult seara.la sumarul de urina i au iesit valori mari de nitrati si hematii(3-5/camp)care indica prezenta sangelui in urina.asta a fost acum 3 luni.urocultura sterila.am schimbat apa potabila de izvor pe care o beam cu alta crezand ca asta era sursa poluarii cu nitrati.simptomele s au redus pana la disparitie dupa care au reaparut usor in episoade rare.infectie urinara nu este.alte simptome nu are.explicatia de atunci a medicului a fost ca nitratii se cristalizeaza in uretre si cauzeaza mici leziuni care o deranjeaza.problema si nedumerirea mea este urmatoarea:de ce se irita f tare la fundulet si labii si oare nu cumva au si lambrii vreo legatura cu asta?
poate cineva s a mai lovit de genul asta de problema si ma lamureste.sau ce tip de analize sa i fac????in afara de sumarul de urina si urocultura.

Mergi la inceput