INSEMINARE [36]

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Nope, esti fix in valorile corecte.
Din cate ai vazut, numaratoarea incepe de la saptamana a III-a, pentru ca se considera ca primele 2 sunt cele de dinainte de ovulatie. Deci esti in cele 6 saptamani, numarand din prima zi a ultimului cm.
Bine, abia astept sa faci eco, poate ne faci vreo surpriza si ai 2 pui la purtatoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Korina,asa e cum zice Cosicel.Si tot ce se poate sa ai gemeni!!!!!!!!!
Nu mi-ai raspuns insa,ce simptome ai avut chiar inainte sa faci testu?

pupici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korina spune:

Cosicel- multam la fel pt urariunu,doi ,cati or fi,la cat am asteptat chiar nu mai conteaza.Vineri o sa va dau de stire ce mi-a spus doftora la eco.Si eu astept cu emotii ecografia,sa vad ca totul este in regula.
Dankutza- am asa un presentiment ca saptamana viitoare o sa vii numai cu vesti bune,ai sa vezi ca am avut dreptate
Carla- eram iti datoare cu un raspuns ,scuze de intarziere.Simptome prea clare inainte de a face testul n-am prea avut,pt ca eram fff racita si ma tratam cu aspirina,algocamin,antinevralgic si alte minuni de p-aici.Ce am observat ca desi luam pastile antitermice ,aveam temperatura ,nu-mi scadea.Cand am mers la medic mi-a dat antibiotic,si mi-am zis sa trec pe la farmacie sa cumpar un test de sarcina ,ca sa fiu eu impacata.Sanii ma dureau un pic ca inainte de ciclu ,iar dureri de burta legere tot asa ca inainte de cicl.Uitandu-ma pe calendar am constatat ca era prima luna in ultimul an cand mi-a intarziat,cu o zi,si asa m-am hotarat sa fac testul.In plus facusem si histerosalpinogograma in martie dupa ciclu,apoi mi-am cumparat teste de ovulatie,care nu au fost de loc colorate,decat 1-2 zile o tenta.Am facut testul si au aparut cele 2 liniute in cateva secunde,m-am sters la ochi,am zis ca nu vad bine,liniuta de test era mai colorata decat cea de control.La fel s-a intamplat si cu celelalte teste .Acum ma dor sanii,au inceput sa se mareasca,dimineata imi este greata,ce-i drept inca acceptabil,dar o sa-mi iau pastile pt asta,mi le-a dat ginecologul,cand mananc abia daca mai respir,si mai nou de vreo 3 zile adorm la televizor ,chiar daca am dormit in dupa amiaza respectiva.A fost prima luna cand chiar nu am mai asteptat sa vad daca sunt gravida,decat cand am vazut ca mi-a intaziat o zi atunci mi-am pus problema ca poate...,apoi m-am gandit ca din cauza racelii a intarziat un pic,dar m-am inselat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Cosicel, Korina multumesc mult de incurajari. Culmea e ca nu mi-am pierdut speranta. O fi bine, o fi rau? Nu stiu. Cel mai bine ma duc la Cezara saptamana viitoare sa vedem ce apare la eco. Tare mult mi-as dori ca Synevo sa nu aiba dreptate, dar...
Speranta mai imi da faptul ca ciclul nu a venit, sanii sunt durerosi in continuare si am un miros, teribil. Nici nu stiu ce sa mai spun. Cred ca am sa mai fac un test zilele astea, sa vad cum stau cu dunga de control. Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Citat:
citat din mesajul lui cosicel
Crisa - ma bucur ca esti asa optimista! Daca acum simti ca esti pe aceeasi lungime cu doctorul tau, trebuie sa se intample.
Cosi

Cosi nu am incotro trebuie sa fiu optimista ca altfel innebunesc...
Azi am fost iar..m-au chemat rezultatele la sange zice el ca sant ok...foliculul..s-a facut de 18mm am ramas socata joi era 14..cand a crescut?
Luni cred ca o sa fac inseminarea..nu i-am mai spus ca la noi e sarbatoare , nu prea vad ok procedura..avand in vedere ziua care va fi luni insa..asta e.
Nu-mi ramane decat sa ma rog la Dumnezeu sa se prinda.
Paste Fericit si va pup
Crisa


http://tt.lilypie.com/E085m4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anana74 spune:

Dragelor, Paste Fericit!
Si sa fie cu ochisori pentru toate. Eu nu prea am scris pe aici, dar citesc, poate gasesc raspuns si la intrebarile mele. :)
Eu mai am de asteptat 5 zile pana la BHCG. Dureri de burta si de sani, ca inainte de ciclu, inca din a 3-a zi de dupa IUI. Este prima inseminare, deci nu prea am eperienta. Dupa cate am citit, aceste simptome apar si daca testul iese pozitiv si daca nu. Asa este? Este normal sa inceapa dureri de burta la 3 zile dupa ovulatie?

A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Crisas stai linistita. Si ce daca e a doua zi de Pasti? O sa iti faci un bebel la zi mare. O sa vezi ca pana luni, o sa ai un rotofei de folicul de toata frumusetea. Hai, ca simt eu ca de data asta e cu noroc.

Korina sper sa ai gura aurita.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Crisas stai linistita. Si ce daca e a doua zi de Pasti? O sa iti faci un bebel la zi mare. O sa vezi ca pana luni, o sa ai un rotofei de folicul de toata frumusetea. Hai, ca simt eu ca de data asta e cu noroc.
Korina sper sa ai gura aurita.
Pupici

O doamne Dankutzo..sa dea Dumnezeu sa fie cu noroc si la mine....sper din toata inima.
Va pup si va doresc un Paste Fericit!
Crisa

http://tt.lilypie.com/E085m4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Auziti ...dar ...ca fapt divers daca se sparge pana luni mai sta acolo sa astepte spermatozoizii? Sau...ca m-au cam luat intepaturile si mi-e cam frica!
Off sant asa de speriata ca daca se sparge ca daca nu se sparge ...ideal ar fi sa fac eco din ora in ora nu? Ca sa vada daca mai e acolo..o doamne!
Fetelor sa-mi tineti pumnii!
Va pup dulce,
Crisa
Hristos a Inviat!


http://tt.lilypie.com/E085m4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamac spune:

Citat:
citat din mesajul lui CrisaS

Auziti ...dar ...ca fapt divers daca se sparge pana luni mai sta acolo sa astepte spermatozoizii? Sau...ca m-au cam luat intepaturile si mi-e cam frica!
Off sant asa de speriata ca daca se sparge ca daca nu se sparge ...ideal ar fi sa fac eco din ora in ora nu? Ca sa vada daca mai e acolo..o doamne!
Fetelor sa-mi tineti pumnii!
Va pup dulce,
Crisa
Hristos a Inviat!

Adevarat a inviat! Incearca sa stai cat mai linistita. Iti tin pumnii. Sa ne tii la curent.
Pa pa. Anca


http://tt.lilypie.com/E085m4.png

Mergi la inceput