Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (94)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Va multumesc din suflet tuturor pentru felicitari! Nu mai enumar, insa stiu cine ce a zis.
Ce sa zic...am primit atatea felicitari (corectie: Iasmi a primit!) incat ziceai ca a luat cel putin premiul Nobel! A crescut inima-n mine de numa'!
Stiu ca toti copilasii fac asta la un moment dat. Nu e nimic spectaculos ca fapt in sine, insa e emotionant sa asisti ca mama la asa ceva. Faptul ca am fost langa ea a fost rasplata cea mai mare a faptului ca stau cu ea acasa, ca nu am revenit la job.

Mai scriu si eu un mic conspect dupa care mai deretic putin prin casa (puteti crede ca aud un nenea care bate covorul acum...la ora asta!! } si apoi astept canelloni facute de barbate-miu.

momMinodora stai linistita cu mersul Dariei...Iasmina mea e cam grabita defel. S-a nascut la 38 de saptamani...mica, mititica (a propos cred ca e cel mai mic copil nascut la termen de aici), dar determinata de numa'! Stie ce vrea! Cat despre mers sa stii ca in momentul in care isi dau drumul e o chestiune de zile pana o iau de-a binelea din loc. Cel putin asa a fost la noi!

Desiree asa, asa...felicitarile la dra Iasmina...mami e doar mesagerul. Cat despre constipatia Victoriei nu vrei sa incerci si Biotics? Sau ceva similar gasit pe la voi. Rau nu are ce sa-i faca. Am vazut pozele voastre. Are niste ochisori.... Si un zambet !

Belleane Paste fericit si voua! Imi pare rau de analizele celei mici si bine pentru ale celei mari. Sa ne tii la curent.

aelita Ce mai face febletea mea, Sofia??

chinabulina si bravo pentru gogo! Eu am avut oarecum noroc ca eram cu aparatul foto langa mine pe canapea!

ca_eric f frumoase poze! Si mai ales pitic!

Simona . Cat despre mersul pe varfuri eu am avut emotii din pricina premerg. Cat de putin l-am folosit si tot mi se parea ca merge pe varfuri. Dar se pare ca nu e chiar asa...

Alysh

Nicole Paste fericit si voua!

No gata conspectul...merg sa vad ce mai apuc sa fac...miroase demential din bucatarie!
Sa avem o noapte usoara!

mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati

Cat de maaaare sunt!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Am fost si noi la doctor, laringita. Mi-a dat un tratament, Stodal, Ophtamesone, floxal, aerius sau zyrtec si aerosoli – trebuie neaparat sa cumparam un nebulizator, sa fie aici. MI-a spus ca in nici un caz nu –mi da fier, ca analizele in perioadele de boala nu sunt relevante si ca intotdeauna fierul scade in astfel de situatii asa ca daca vreau repetam analizele la 1 an. Ma bucur. Ma si miram eu sa aiba putin fier, el care papa carnita asa bine…si e rosu in obraji, nu arata a copil anemic.
Sa vedem cum e noaptea asta, cu batista bebelusului nu am reusit sa scot nimic acum. Sper sa doarma, in ultimele 2 nopti nu a dormit mai deloc din cauza tusei…
Sis imi pare rau de fimoza, si ce va face??? Bisturiu??
Danicris vai ce dulce e!! Seamana (ma repet, stiu) perfect cu Patrick de Doloress, mai ales cand rade!!
Inais eeeeei, felicitari pentru primii pasi!! Ce scumpica e!!
Magnetism draga mea, Mircea e fan hartie!! Nici nu ma mai obosesc sa-l opresc, mananca si gata!! Servetele, reviste, ambalajul la pachete de guma, toate etichetele de pe cutiile de siropuri, cutiile in sine samd.
Ca-ericdin pacate nu te pot ajuta cu sfaturi cum sa-l pui in patul lui, ca si al meu tot cu noi doarme. In schimb, ti-am admirat pozele… ce frumosi sunteti, ce zambareata esti, iti sta fooarte bine!!
Desiree ce oki are mai frate!! Imi pare rau de constipatie, stiu ce nasol e, am trecut si noi prin asta..
Belleane of, sper sa iasa ok analizele data viitoare fetei!! Paste Fericit si tie!!
Nicole Paste fericit!! VAcanta minunata!
Alyshuca bezeeeeleeee
Ma duc sa calc si sa mai citesc cate ceva. Maine e Prohodul, imi place mult, abia astept sa merg la biserica, ill as pe Mircea cu soacramea, ca Bogdan e iar de garda…



Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Simonacip, kk e tare ca piatra! Facea si de 2-3 ori/zi, dar tare, ca de-aia s-a si fisurat anusul. Da, daddy e To-pi-t dupa ea. Chiar aseara imi zicea ca dimi cand ne trezim inainte de a pleca el la lucru (cam 4 zile din 5 :) )si apuca sa ii dea un pupic si o imbratisare, merge altfel la lucru, mai cu inima vesela si cand vine acasa, de obicei stam la geam la sufragerie sa-l vedem si cica-i creste inima cand o vede-n geam si ea urla si se agita cand il vede de sa nu va spun cum face, ar fi-n stare sa sara prin geam pana-si da el papucii jos...
Inais vroiam sa zic ceva, dar urla Victoria... edit: aaa, nu stiu ce ec Biotics-ul ala...
Laura are ochii mamei mele.Iaca si dovada: nepotica mea, fetita surorii mele care a mostenit okii tot de la mami noastra.

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02#5325416657809026450


_
Victoria Isabella

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Laurita, ne pare rau de laringita :((( de la Victoria, sa treaca repede.

_
Victoria Isabella

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

CHINABULINA daca a facut deja primii pasi,nu mai are mult pana cand va merge ! important e acum sa nu prinda frica,sa nu te sperii nici tu,si sa razi chiar daca e sa cada,sa ii zici bravo,hai sus,nu e nimic,e foarte bine !

CA ERIC ce frumosi sunteti,ce distractie pe voi !!! super poze !


DESIREE nu are ochii tai??
sper sa scapati de constipatie.la Sofia au functionat supozitoarele,si apoi nu a mai avut probleme niciodata.a fost doar o scurta perioada la 4 luni,nici nu manca pe atunci decat lapte la san.si apoi de cate ori vedeam ca are tendinta ,inainte sa faca rau,ii dadeam ceai de aici granulat special,trebuie sa fie si la voi ,din prune si kiwi si nu mai stiu ce.

INAIS ce sa faca Sofia,nebunele

il plimba pe frate-su pe motocicleta. sper sa apuc sa va pun poze.il pun in fata ei pe sha,ea apasa pe butonul ala de picior si merge cu el cu tot cu moto,iar el scoatetoate sunetele de fericire.ea e tare mandra ca il plimba,side el nu mai spun,ca e facutpe el cum il baga ea in seama.
azi l-am trimis petati savina in 5minute cu o masina la fel cu cea pe care se certau.de la magazinul de jos.si i-am potolit.

el inca nu merge,dar ramane mult singur in picioare si intinde o mana sa il apuc si sa mearga .

in schimb se da josdin pat acum cu o asa rapiditate,se uita in ochii mei cand e pe burta si cu picioarele in aer,si apoi isi da drumul,aterizeaza pe talpi,si apoi rade .

cand vine tati,Sofia tipa tatiiiiiii si alearga la usa ,daca el e inca pe scari ea coboara inaintea lui un etaj,iar el alearga de-a buselea cu o viteza,ca daca nu esti atent ar sari si el pe scari !


intrebare:
in ce zile si cam la ce ore se duc copiii la biserici zilele astea si ce se face ?
poate ajungem si noi...
in seara asta parca era Denia,nu? se facea ceva azi(joi),maine?ma rog,e deja vineri ca e ora 1 si la mine.
cum dupa ce dorm copiii si mancam si noi am timp de citit,sunt cu laptopul in plapuma !
s-a facut frig rau aici .cum e in tara? sunt 7º,adica IARNA !





Mary,o mamica de ian feb 2007,are nevoie de noi .


Sofía (2ian2007)
Andrés (22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Aelita, in primul rand: tu de ce nu dormi la ora asta, dragutza???

Azi ma pregateam sa ies cu Victoria la plimbare si i-am zis "Hai sa strangem jucariile inainte de a iesi" ca de obicei, inainte de a pleca la plimbare sau la nanic si cum strangeam eu jucariile am lasat una afara sa o luam cu noi si Victoria a luat-o de pe jos si mi-a intins-o si facea a-a-a. Am luat-o si am bagat-o la jucarii si apoi am plecat. Of, oare o sa fie ca noi? Obsedata de ordine si curatenie? Ca pe mine ma apuca nervii cand venim acasa de la plimbari si sa o scot din carucior si sa o dezbrac rapid, imi arunc geanta pe couch si geaca ei si caciulita, mai ales daca e maraita... si le laaaaaaas acolo pana ii dau sa pape si adoarme. Si abia apoi le strang. Dar pe suflet imi stau pana apuc sa le adun. Dar cum amandoi suntem la fel de obsedati, presupun ca la fel va fi si ea, ca asa o sa se invete, sa isi stranga jucariile cand termina de jucat. Oare o fi bine? Oare o fi rau???

_
Victoria Isabella

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

Feteleeee....am problema mare...pls help...
mi0a dat medicul ginecolog anticonceptionale, le iau din septembrie.toate bune, insa luna asta nu mi-a venit ciclul..io zic ca n-am ramas iar..
s-a mai confruntat cineva cu asa ceva?
idei..ceva??
o sa-mi fac prgramre la gineco dar aici poti mai intai sa nasti pana sa te vada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Stefany, eu le iau de cand avea Victoria 6 sapt. si mi-a venit ciclul asa: la Craciun, la sf. lui ianuarie (eram in Germania) si la sf. lui martie (cand a plecat daddy nostru in South Carolina, de-asta stiu exact cand :) ) si dup-aia cand si cum cate 2-3 picaturi la cateva zile. Parerea mea: Inca nu s-a reglat, dar sa stai tu linistita ia un test de sarcina (ca stii ca e doar vreo $7-8, nu mai stiu). Linisteste-te!

_
Victoria Isabella

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Buna dimineata.

Azi da Vladucu ca s-a trezit la 5.30, a fost foaaaaaaaarte matinal si s-a trezit cu asa o bunadispozitie ...

Inais, saru’mana pentru aprecieri. Felicitari pentru Iasminuta plimbareata. Bravoooooo !!!

Alysh, spor la invatat, desi vad ca ai un cheeeeeef …

Desiree, ce-mi plac pozeleeeee, de fapt modelu’ imi place, ce scumpa e !!!

Aelita, ai mare dreptate cu pauzele da’ parca nu-mi vine sa le las cand stiu ca tot pe mine ma asteapta. Multumim frumos pentru aprecieri, il tot invat sa faca mai-mai la flori, sa nu le rupa, sper sa inteleaga, pana acu’ a functionat.

Belleane, sa vii cu vesti bune saptamana viitoare dupa ce repeti analizele.

Ca_eric, super poza in care scoate limbuta !!! Superbe poze, te invidiez pentru asa o vacanta.

Simonacip, si noua ne place Dan Puric, multumesc pentru recomandare. Ce e cu fimoza si de ce lapte de vaca numai la 2 ani ? Parca tu mergi tot la dr. Bidiga, nu ?

Laurita, sanatate multa lui Mircica. Multumim pentru cuvintele frumoase.

Miss, intrebai de masa de dupa-amiaza, ieri i-am facut lui Ducu piure dintr-un cartof copt (mai maricel) si lapte. Am avut mare succes, i l-am facut asa mai moale, sa nu fie cleios ca nu-i place lu' domnu'.









Dani, mami de Rasfatzel 23.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

niatsa, si urari:

LA MULTI ANI la 1 an de viata frumoasa si senina, si in continuare la fel, pt pui de Getutza si de Dordia! Sa fiti barbati, mai baietei, sa fiti frumosi si norocosi, sanatosi alaturi de parinti.

Parca mai ieri ma suna getutza la 6 dim. cu o voce stinsa sa ma anunte ca s-a nascut minunea ei!!




o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput