Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (104)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

multumesc de sugestii,
in prima faza va fi pentru oras, zona baneasa, apoi pentru la tzara unde stau eu...deci ideal ar fi sa stea in zona militari - crangasi pentru a ajunge repede in ambele locatii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

salutare,
ne-am intors si noi din plimbari, moaaaama ce zi superba! au dormit hunii dusi, din 3 ore cat am stat au dormit vreo 2. i-am si impartasit - ocazie cu care mi-am facut o mie de nervi si mi-am adus aminte de ce n-am mai dat pe la biserica de cand eram copil - mititeii, dormeau dusi si eu tot dadeam tarcoale bisericii doar-doar s-or trezi... niciodata n-au dormit asa de adanc, mai ales afara, i-am luat in brate si nici asa nu s-au trezit decat dupa vreo 5 minute. una peste alta, a fost bine.

anamona, daca tot ai facut capitolas nou, repari tu link-ul din cap trecut? ca nu merge... multumesc.

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Lumi, 100 ml e bine?.De-abia astept sa pierd




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

hello si de la noi, si daca aveti de gand sa faceti pe cucuvelele, e momentul pentru o

noi am avut zi grea. dimineata spovedeli, impartaseli, canoane, sfintit casa...

la pranz am plecat cu teo la dr. pt bilantul de 2 ani. 90cm, 11kg800 si un cearceaf de analize datorie.
drumul inapoi .... cosmar, am facut 2ore si din cauza unui blocaj pe-aici prin berceni.

revin, se urla...



Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008), poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Fetelor cu bebei cu dintisori..e posibil ca de la dinti sa nu mai vrea puii sa suga? sau sa manance mai prost? offfffff

Cristina , mamica de Raducu (7.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

A venit ne-a sfintit si noua casuta.

Fetele care ati impartasit bebeii...v-ati dus dis de dimineata? Trebuie pe stomacul gol? Asa ziceau niste babe azi in parc.

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

baby_boy Mihnea a mancat mai prost cand i=au iesit dintzocii, dar nu a refuzat sanul.
giuli lasa babele sa vorbeasca!!! Cum sa tii bebelusul nemancat? Eu am mers cu Mihnea inainte de slujba de 16.00, vineri (in preajma Pastelui era slujba vineri la ora aceea), si ne-a chemat imediat preotul, inaintea "duamnelor" mai in varsta care stateau sa se spovedeasca (sa nu le mai zic babe, ca ma repet)

fericita de Mihnea-Cristian - 17.08.2008
Ma fac mare

www.tamagochi.ro/pet-tzukitzu" target="_blank">VOTATI VIRTUALA multumim frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

si pe mine m-a intrebat daca au mancat copiii, si i-am zis ca cel mare nu, dar cel mic, sigur ca da.

Si a zis si el, da sigur ca cel mic, normal... si i-a impartasit frumos pe amandoi.

edit. a vazut cineva ceva la stiri? S-a rupt pamantul in bercenia? dete ozeneu? veni apa? ca m-am chinuit atata sa ajung azi acasa... nu am vazut niciodata in viata mea de sofer de bucuresti de aproape 10 ani asa un balamuc si un blocaj si masini busite pe o strada secundara

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008), poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreutac

Hm...bona, asta cautam si eu acum. De fapt am completat un formular de la geca family (agentia mi-a fost recomandata de 2 mamici care au bone de acolo). Sa vedem ce si cand imi raspund. oricum trebuie sa gasesc pe cineva part-time pt. inceput, pana voi incepe serviciul, ca deja nu ma mai descurc singura si cu Eva si treburile casnice, plus ca-mi mai trebuie ceva timp si pt. mine. De 6 luni am cam uitat cum e.
Voi cam cu cat platiti bonele? Eu auzisem de vreo 10-11mil pt 8 h. e ok sau am informatii gresite?


Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria



eu stiam de 800ron pt 8 ore....la criza asta cand veniturile scad, e cam aiurea sa pluseze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisa.g

Buna fetelor

Noi azi am fost la controlul de 7 luni si avem asa: 8500g si 80cm
Deci suntem ok si crestem in continuare ..

Noi maine plecam sa petrecem pastele la PLoiesti si nu o sa caram dupa noi calculatoare... asa ca va pupam si va uram "Paste fericit", numai bucurii si sanatate si sa sarbatoriti frumos alaturi de famiile voastre.
Ne "vedem" dupa sarbtori fetelor. Multi pupici.

de Edwin
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi trei



Denisa multumim pentru urari. Si voi sa aveti sarbatori frumoase si linistite si drum bun.

Si felicitari pentru bilantul de 7 luni. Lungut frumuselul tau, lungut bine!

fericita de Mihnea-Cristian - 17.08.2008
Ma fac mare

www.tamagochi.ro/pet-tzukitzu" target="_blank">VOTATI VIRTUALA multumim frumos

Mergi la inceput