Vitamine romanesti in Germania (17)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui puiul11
RAMONAIANI invierea este sambata seara la ora 19,mai este vineri tot la 19 prohodul daca vrei sa afli mai multe intra pe http://www.parohia-ortodoxa-wuerzburg.de.vu/,poate ne intalnim.


Multam mult de informatie . Inca nu stiu ce planuri avem, ca sotul deja a aranjat gratar cu colegii lui de institut ( - i-am zis eu de biserica, dar de ..)

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Citat:
citat din mesajul lui ClaudiaH

Mai am o grija: daca-i pun mai devreme decat zice legea n-o sa-mi frece pediatrul dupa-aia ridichea?


Eu chiar pe pediatru l-am intrebat unde pot sa ii pun crcei. S-a strambat omul nitel, a zis ca el nu e de acord, insa m-a trimis la o bijuterie unde auzise el ca se faceau gauri.
Trebuie sa fii atenta sa ungi bine urechiusele langa gauri cu Bepantene si sa misti nitel cercelusul ca sa nu se lipeasca metalul de ureche. Or sa fie ceva proteste dar sper sa nu aveti probleme. Cand i-a impuscat cerceii in ureche a plans vreo 3 minute, apoi a uitat de ei (fata avea fix un an) - nici macar nu ducea mana la ureche sa ii pipaie ...

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Am vrut sa scriu mai mult, dar m-am razgandit
Merg mai bine la culcare.

Noapte buna


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikiriki

Am vrut sa scriu mai mult, dar m-am razgandit
Merg mai bine la culcare.

Noapte buna


Miki
si eu la fel dar eu nu merg la culcare

teodorade angi pangi28-10-2007 si Roberto 28-06-1999 http://community.webshots.com/album/563642807EqHYOU
teodora


http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=28994027d3010e142ed60e&utm_source=otm&utm_medium=text_url

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

Neata la toata lumeaTREZIREAAAAAAAA!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiul11 spune:

Neata
Am dat drumul la fata la gradinita si trebe sa ma apuc de ce mai am de gatat,astazi vopsim oole.
Spor la treaba fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Trischa de cafea :

Ceska hai sa o luam pe rand : cate mesaje am scris eu de 2 saptamani incoace sa gasim un loc de intalnire,un parc ,un spielplatz........nici un raspuns primit,bon,am gasit eu cu Miki un spielplatz fain, am cerut sa-mi spuneti daca stiti cam pe unde e........pauza nimeni nimic, apai sa ne apuce sambata si sa nu stim unde mergem,ptr ca nici alte fete nu au fost de acord sa dea prea multi bani in wilhelma,hai sa o intrebam pe Claudia ea oare ce a facut cu Tony anul trecut la fest ca nici el nu avea mai mult de 1 an jumate,iti rapsund eu a stat cumintel in buggy cat ne-am plimbat pe acolo,am mancat,am stat la povesti,hai sa o intrebam acuma pe Dora ea oare ce face cu Angi care are cam tot 1 an jumate,deci nu esti singura cu copil mic si hai sa fim serios la 1 an jumate copilul nu distinge care-i maimuta si care-i elefantul,asa ca de ce sa ii fie bine mai bine la zoo si nu la fest,Ceska traim intr-o tara civilizata,tu crezi ca aici umbla betivi pe la fest,hai ca nici la Zilele Timisorii nu umbla de nebuni betivi pe strazi dar-mai aici,festul e ptr familii cu copiii doar,precis se va bucura Benji daca ii cumperi un balon si vata de zahar sa mance........ei si mai ceva nici Andi nu bea bere ma,sau la cine te-ai referit,da sotu bea si nu e singurul sot din lume care bea si ce al tau nu ar bea una,mai ales ca ar avea companie,daca mai sunt si alti barbati,ia gandeste-te,iti garantez eu ca se va simti mai bine Benji la fest la ca zoo .

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui puiul11

Neata
Am dat drumul la fata la gradinita si trebe sa ma apuc de ce mai am de gatat,astazi vopsim oole.
Spor la treaba fetele


i-ai dat drumul eu nu pot sa-i dau drumul ca nu ma sina ,deci va trebui iarasi eu sa ma joc cu el.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Buna de dimineata.

Mai, mai ,dar matinale sunteti.

Vad ca deja serviti cafeaua, vin si eu cu croissante proaspat scoase din cuptor.

Azi e o zi de kk, nu-i soare si cred ca ii da si cu ploaie si eu iara nu am chef.Si mi-am inceput ziua minunat, ca m-a oprit politia.Norocul lor ca eram in intarziere la munca si nu am stat la comentarii.
Ma oprisera, vezi doamne ca aveam reflectoarele aprinse si ca nu tb daca nu e ceata.Imi venea sa zic:"mai tanti , la ora asta este ceata ,dar in ochii mei".Si apoi s-a luat de permisul meu ca inca il am pe cel romanesc si vezi doamne nu am voie decat 6 luni sa merg in De cu el.Si iara daca nu ma grabeam le ziceam vreo 2 doamnelor politiste, ca vad ca nu-s puse la pc cu legea.Bine ca le-am spus ca-s de 4 luni aici,da eu ma refeream la Köln ca cine stie ce amenda voiau sa-mi dea.Initial am crezut ca se ia de numerele mele, ca inca nu am reusit sa o inmatriculez aici si circul inca cu nr de M.

Ma duc sa vad daca sunt in stare sa fac ceva prin casa, mai ales ca am uitat sa-mi cumpar energizant si cafea la ora asta nu mai pot sa beau ca am baut dimineata cand am plecat la munca.

Mai revin.

Spor la treaba si o zi minunata va doresc.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

IOana,Ioana te tii de minciuneli in saptamana mare,bey da descurcareata esti,eu asi fi facut pe mine ,bucuresteanca periculoasa , schimba numerele ,dar la faza cu permisul nu a avut dreptate ca poti circula cu el mult si bine de cand e Ro in Eu,mie mi l-au schimbat dar nu cred ca e musai sa fie schimbat ,auzi dar tu ce job ai de la cat la cat lucrii ca nu pricep .

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput