Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alunelsialbinutza spune:

Neata burtici! Buna cafeaua Manu!

Treaba cu ... cunosc senzatia de nu am chef si imi e somn. La Bradut n-am avut voie din cauza cerclajului si urlau hormonii la mine si eu la Alin, iar acum ... daca e bine, daca nu ... nu-i bai, ca pofta de cat cuprinde. Asta ca sa nu mai pun la socoteala ca ne vedem doar in weekend.

Eu m-am tratat de masele si durere de cap cu paracetamol. E permis in sarcina indiferent de trimestru si ... surprinzator are si efect, bineinteles combinat cu autosugestia.

Camy . Ai grija de voi!




Alina mamica lui Bradut cel vesel si voinic (08.07.2004)
si 9+
poveste Bradut
bebe surpriza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Laura Chiar asa. Sa le invitam pe fete sa vina in vara la mare

Imi pare rau pentru gingiutele tale, sper sa nu te mai supere daca le faci ce ti-a spus dr.

Fetelor, am spus si eu asa faza cu fufu (ce tare suna!). Acum nu e obligatoriu sa fie chiar asa. Asa se spune din popor, cica.

pishko +10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

ce-mi place sa fim mereu pe prima pagina

deci fetele ce ziceti de epilat ati citit ultimele mesaje din capitolul 10?

7+
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

eu nu prea am ce sa spun de epilat...pana anul trecut ma faceam cu aparatul, acum ma fac cu lama...cu ceara nu m-am facut niciodata de frica...

toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

7

strumfulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

hai mah fetelor, va intreceti pe voi insiva!!!
de aseara pana acu', ati si schimbat capitolu'??
albinutze, in toata regula, nu gluma!

vorbeati la un mom. dat de epi'..eu nu prea pot sa va zic nimic, ca eu prestez loco, cu cremussa...si de la un timp am observat ca nici nu prea a mai crescut asa mult; o fi de la tzutzupida?

cu fufu, eu sunt in perioade ...cand asa...cand asa......da' daca dr a zis nexam, deocamdata..saracu' al meu, sta si inghite ins ec, vorba aia

cu dintisorii, ai mei sunt reparati de anul trecut, parca stiam ce ma asteapta anul asta ...si noi tot sensodyne folosim (mie imi place aia argintie, lu' iubi aia cu auriu)

cu rochitele, sarafane sau baby-doll...si pe mine ma bate gandul sa incep o incursiune in cumpararea sau darea lor in lucru....numa' ca tre sa fac niste achizitii noi de pantofiori..pai, ca sa am la ce sa port rochitele, nu?

azi iar mi-e mai bine...sa fii disparut greturile, oare?..da' parca e prea devreme...n-am nici 10+ .....nu era vorba ca dispar dupa ce incepe sa miste? (sau am eu copil precoce si ma anunta deja? )


krelia 9+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

krelia sa dea Domnul sa fi scapat, si eu am zile mai bune si zile mai putin bune, dar imi tot zic ca asta sa fie marea problema, greturile, ca peste astea trecem pana la urma

cum stati fetele fumatoarele cu tigarile?

mi-e pofta de ceva dar cred ca-mi iau bataita daca zic

7+
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

salut raluci - mersi de intrebare, is bine. vad ca ati scris mult. eu de ieri de pe la 4.30 n-am mai intrat pe net. aseara am fost la cumparaturi.

in leg. cu epilatul, pe picioare ma fac cu aparatul iar inghinal cu crema. n-am observat nici o diferenta de durere.

gatul mi-a mai trecut, insa tot simt o gadileala din cand in cand. macar bine ca n-am facut febra. sper sa vina o data caldura sa scapam de sezonul racelilor.

peste o saptamana ma duc pt. prima oara la gineco.


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki
Directionati 2% din impozitul pe venit si viata animalutelor comunitare va deveni mai buna www.asociatiaclopotel.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

referitor la ,,plecatul'' greturilor odata cu inceperea lui bebica sa miste.....eu am citit aici pe DC (la odiseea sarcinii in 40 de sapt)ca bebe incepe sa miste prin sapt 7-8, nu mai stiu exact la care sapt citeam 7 sau 8, dar bineinteles noi nu simtim nimic, pana pe la 4-5 luni...............sper ca nu vb prostii, dar asa scrie...

toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

7

strumfulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrutza spune:

Menics, si eu sunt fara niciun chef de , doar o data pe saptamana, ca mi-e somn, ma dor sanii si mi-e si frica... Doctorul nu mi-a spus nimic de vreo interdictie, dar stiu ca el este impotriva total, ca e cel mai sigur.
Raluci, eu ma epilez singura cu ceara si intr-adevar, am observat si eu ultimele doua dati ca m-a cam durut, asa ca m-am hotarat sa ma duc doar la cosmeticiana de acum inainte ca e mai bine. La prima sarcina m-am epilat regulat, total inghinal plus restul, ultima oara cu doua saptamani inainte de a naste, si n-am avut nicio problema, plus ca nu am auzit de nicio interdictie.
Azi ma duc la eco , revin cu detalii diseara.


Andrutza 9+ si Simonica ei draga (n. 17.01.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui krelia


cu fufu, eu sunt in perioade ...cand asa...cand asa......da' daca dr a zis nexam, deocamdata..saracu' al meu, sta si inghite ins ec, vorba aia


nu-i singurul!!



Citat:
azi iar mi-e mai bine...sa fii disparut greturile, oare?..da' parca e prea devreme...n-am nici 10+ .....nu era vorba ca dispar dupa ce incepe sa miste? (sau am eu copil precoce si ma anunta deja? )[/font=Comic Sans MS][/purple]


Nici eu nu mai am simtome de vreo saptamana, doar mici dureri de

9+

Mariana

Mazarica

Mergi la inceput