Gravidutze si mamici de Cluj - 120

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Merci Ramo si la toate fetele pt felicitari!
Am fost curajoasa cand am zis ca vreau bb2, da acuma ca s-a intmaplat, parca s-a evaporat tot curajul meu....

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008) si 4 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariandra spune:

ADAB - Noi am facut la 1 an Prevenar si ne-a chemat si la 1 an si 6 luni.Atatea am citit, ca mai bine facem un efort cam mare e adevarat (mai ales, acum in perioada de criza)si i-l facem.

ADRIANA - Eu fac asa cus-cusul: intr-un ceaun sau tigaita de teflon, pun untul sa se topeasca si pe urma cus-cusul il amestec mereu sa nu se lipeasca.Cand capata culoarea aurie si se inmoaie putin, pun vegeta, putina apa si il las asa sub capac pana scade apa.

DUMNEZEU S-O ODIHNEASCA PE MICUTA EMMA!
Nici n-am cuvinte....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

din experienta, Anca si eu zic ca pe la 16-17 luni e ok cu schimbatul somnului.

dar eu am obs ca doarme bine daca nu ii dau mancarea de pranz inainte sa il pun la somn. nu am explicatie, dar asa e la noi.
deci la 11 si ceva ii dau fructele, biscuiti si la somn.

bine sunt zile in care doarme si numa 1 ora jumate sau 2..dar e relativ ok seara, nu e obosit fff rau.

mai lasa-l dc nu e pregatit.
cd mergeti in concediu?

mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

sal
ADRIANAreteta mea de cus -cus :pun:ceapa taiata marunt,ardei rosu taiat marunt si un morcov ras prin razatoare le calesc putin in ulei de masline apoi adaug cus -cusul +aproape 4 canute de apa ,dupa ce da inclocot facfocul mic si puncapacul peste ...a si maipun si o lg de vegeta
pofta mare si pt scumpica vorbareata
offffff cema enerveaza space ul asta ca tare greu merge
ANDREEA am vazut si eu reclama pt pro tv ,asa e ,ce bine ar fi daca amcontribui fiecare din noi,macar cu un mesaj ,ar conta enrom de mult
ANCA si eu zic sa l lasi pe puiut la doua somnuri
da are tati de taiat la miei nu gluma


vai tu fetelor zau ca si pe mine ma termina curatenia asta ,zi de zi ,de abea astept sa mi creasca d soara sa am si eu cu cine ma intelege

astazi voi fi in cautare de pantofi cu talpa joasa :(( nu mi plac ,am doar pantofiorii cu toc,dar zau ca imi sunt necesari ,macar o perche fara toculet

De Gabi mai stiti ceva ?
ADA sa vezi ce bucurie o sa fie pe mamaruta cand te vede




Minunea mea de fetita Tiadris
03.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

gata, am papat apoi am stat un pic intinsa iar acum ma apuc de smotru mai departe

alex cand ne-am intalnit cu gaby in parc spunea ca nu ii merge netu de 2 zile si ma gandesc ca nu si-a rezolvat problema

anca daca Stafanut vrea doua somnicuri respectale

ralu las ca o sa vezi ce bine va fi mai ales cand sunt copilasi mai marisori si sunt de aceiasi varsta, tare bine se vor intelege

Elena , mamica lui Dragos Stefan si 18+


Alaturi de copii, zilele sunt mai lungi dar anii sunt mai scurti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Am fost azi la cresa si au zis ca nu mai sint locuri, desi ma bazam ca sintem nr 2 pe lista de rezerva si cum se retrasesera 2, dintre care 1 era Steafanut de Victo... dar cica sunt 50 inscrisi pe 35 de locuri. Si particulare nu sint in Zorilor, ca nu l-as duce cine stie pe unde...

Oare ce sa fac? Sa mai insist la directoare?



Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Citat:
citat din mesajul lui RAMONELLA

Ralu,Felicitari!!!Sa ai o sarcina usoar si un bebe sanatos!!!Ce curajoasa esti!!!Si eu as vrea,dar parca inca nu e momentul...Poate la iarna...sau cand o vrea Dumnezeu...

Ioana untul nu-l freci pana iese zeama aceea.Il freci pur si simplu cu zaharul,bineinteles cu mixerul.Apoi pui restul ingredientelor,exact cat scrie in reteta.Intradevar cand pui faina ti se pare cam multa,dar e suficienta.Mie mi s-a legat compozitia de bratele de la mixer.Dar asa trebuie sa fie.Eventual amesteci cu mana.Nu trebuie sa ti se lipeasca de mana.Gandeste-te ca trebuie sa fie atat de tare incat sa faci acele bilute,ca si nucile.Apoi le apesi cu furculita.Ca sa fie ca niste fursecuri.Intradevar nu se fac in 10 minute,la mine s-au facut in 20,la 180 de grade.Si inauntru erau facute.Acuma cred ca depinde si de cuptor.Sper sa-ti iasa data viitoare.Eu acuma vreau sa fac de Pasti cu stafide.

Offf,saracul Ionut.Multa sanatate si sa fie totul ok.Dar cum s-a descoperit???

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)




la mine s-au facut in 10 min (pe ceas), la 220 grade, cuptor electric. si am framintat cu mina, ca mixerul meu are bratele cam slabe si nu ar fi facut fata.

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii
S-au dus 17kg...mai sint 10...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

mergem in iunie in concediu. deci ar mai fi un pic de vereme...

Citat:
citat din mesajul lui Victo

din experienta, Anca si eu zic ca pe la 16-17 luni e ok cu schimbatul somnului.

dar eu am obs ca doarme bine daca nu ii dau mancarea de pranz inainte sa il pun la somn. nu am explicatie, dar asa e la noi.
deci la 11 si ceva ii dau fructele, biscuiti si la somn.

bine sunt zile in care doarme si numa 1 ora jumate sau 2..dar e relativ ok seara, nu e obosit fff rau.

mai lasa-l dc nu e pregatit.
cd mergeti in concediu?

mami de minune mica, Stefanut(30 oct. 2007)


Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii
S-au dus 17kg...mai sint 10...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Elena, il las sa doarma, ce sa fac...si acum e la al doilea somn...deja de doua ore doarme...sper sa se trezeasca repede, sa putem merge la cumparaturi si la plimbare, ca a venit tati cu mieii si nu l-am mai lasat sa plece la munca...

Ioana, eu zic ca trebuie sa mai insisti pe linga directoare. macar sa te recomande la alta gredi de stat, daca la ea nu mai sint locuri...sau poate asteapta ceva...ufff, asa nu ma pricep la chestiile astea, cu atentii si cadouase si plicuri si pile...

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii
S-au dus 17kg...mai sint 10...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_alexia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana13

Am fost azi la cresa si au zis ca nu mai sint locuri, desi ma bazam ca sintem nr 2 pe lista de rezerva si cum se retrasesera 2, dintre care 1 era Steafanut de Victo... dar cica sunt 50 inscrisi pe 35 de locuri. Si particulare nu sint in Zorilor, ca nu l-as duce cine stie pe unde...

Oare ce sa fac? Sa mai insist la directoare?



Ioana mama de Patrick Alexandru (01.06.2007)




Din experienta mea...insista. Zi-i sa te puna oricum pe lista, chiar daca sunt deja inscrisi 50, fiindca n-o sa vina toti 50, 100% sigur! Si cand insisti, poti sa insisti si cu un buchet de flori, asa de impresie. Eu zic ca o sa aveti loc. De cand vrei sa-l duci? Locurile astea pe care s-aun inscris sunt din septembrie si tu daca vrei sa-l duci din iunie il primeste. Asa zic eu.

Ziceti ca nu-s ametita...m-am dus sa iau azi bilete la tren, pentru vineri seara si cand am ajuns in fata ghiseului mi-am dat seama ca eu nu mi-am scos de la secretariat cuponele de reducere CFR pe anul asta.





MAMI(Adriana) & ALEXIA(28 aprilie 2007)

POZE ALEXIA

SUPERCALIFRAGILISTICEXPIALIDOCIUS...

Mergi la inceput