Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Merci Philip, asa stiam si eu, o sa fiu ceva mai ferma cu dr si o sa-i spun ca eu vreau sa-mi testeze copilul indiferent care ar fi practica lor. Aici nici macar nu au auzit de dr neonatolog, ei stiu doar de pediatru, asa ca ma astept la surprize.


31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

si aici testul al doilea se face tot la pediatru, adica acolo ii vor lua sange, dupa care e trimis la laborator. incearca sa contactezi chiar un pediatru sa intrebi sau uita-te pe net, nu stiu insa cat de publice sunt informatiile acolo. sorry.
oanaMVT pe unde umbli???

philip
32weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Fetelor va invidiez cu atmosfera de Pasti, aici nimeni nu sarbatoreste asa ceva, si nici vorba sa gasesc ornamente specifice, iepurasi sau zile libere,noroc ca musulmanii mananca mult miel, ce-i drept la pret dublu fata de Romania, dar macar din asta gasesc

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Ganesha..ai grija de tine..imi pare rau de durerile de burtica,ca sa treaca
Philip..spor la cumparaturi!!Foarte frumos ca te-a gandit sa inviti pe cineva la masa...

33+ Darius Nicholas
AMR 7 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Fetelor nu am nascut inca, bebe sta cuminte in burtica.
Am fost la dr azi, nu mi-a verificat colul ca sa nu il deranjeze pe bebe. Burtica a mai crescut putin si bataile inimii lui bebe sunt normale.
Am pus is un 1 kg yipeeeee

Am citit din urma dar nu imi mai amintesc cui vroiam sa raspund

Ah, ca tot vorbeati de curatenie, la noi a trecut Pastele dar vreau sa va spun cat i-a luat sotului meu sa aspire casa, a scos aspiratorul joia trecuta si a terminat ...azi insa spre surprinderea mea nu m-am enervat si nu m-a deranjat deloc. Pur si simplu nu a avut timp. Abia astept sa ma refac eu ca fac casa bec.


mami de Tudor si 34+ cu Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Oana_Mvt..ma bucur ca ai dat un semn si ca nu ai nascut inca!!Tare faza cu sotul tau si aspiratorul..,bine ca ti-ai pastrat calmul..foarte bine!!

33+ Darius Nicholas
AMR 7 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Ely..te asteptam la povesti,dar tare mi-e ca dupa ce termini de postat la capitolul vechi,te va lua si somnul!!

33+ Darius Nicholas
AMR 7 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Maria, Philip, Oana
Maine inchei 34 de saptamani si intru in 35, nu-mi vine sa cred
Cand va aud ca vorbiti de cumparaturi ma apuca depresia, eu nu am mai calcat intr-un magazin de saptamani.


mami de Tudor si 34+ cu Eduard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

Maria merci,, sper si eu sa fie ceva trecator.
Oana am ras copios de faza cu aspiratorul, si la noi se lasa cu discutii lungi, si tot asteapta aspiratorul ala

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Oana_Mvt..incet,incet vei depasi 35 de sapt..ai sa vezi!!Si lasa ca ai timp de cumparaturi dupa ce vine bebe...acum trebuie sa stai cumintica in pat,sa mai stea si bebe la caldurica!!

33+ Darius Nicholas
AMR 7 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput