Sezatoarea canadiana (139)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

La multi ani Floricelelor noastre de pe forum, si mai ales celor de pe Sezatoare ! Sa fiti frumoase si admirate, ca si florile pe care le reprezentati prin nume.

Noi am avut un we superb, pacat ca s-a fasait treaba la sfarsit din cauza unei persoane inguste la minte, ca sa nu-i spun altfel...
Vineri am mers la Port Franks, langa Grand Bend sa inchiriem un cottage pt la vara... ce zona superba, m-am indragostit, asa imi inchipui ca e pe malul oceanului...ce plaja, ce nisip...
De abia asteptam sa mergem la vara cu copiii, ma vad stand la soare, si vegetand toata ziua...
Sambata am facut oua rosii de Paste si am plecat apoi la chef la Ccrinia, cu care la ora actuala mi-e jena sa dau ochii ( numai cand imi amintesc cum cantam in prag la plecare la 1 noaptea: Si-altadata, si-altadata, o s-o facem si mai si mai lata...ma ia cu rau...).
Ne-am apucat de pus muzica de chef de pe Youtube, si a iesit un chef de zile mari, am dansat si cantat ore-intregi ! De mult nu m-am mai simtit as bine...
Duminica aveam in plan sa merg la biserici, dar din motive de sanatate, nu am putut , asa ca am plecat la o plimbare cu Ioana, sa mai vb ca fetele, iar apoi la o aniversare de Florii, de unde am plecat asa suparata, ca aproape mi-e si rau...
Tocmai ce-mi ridicasem moralul, acum iar m-a pocnit depresia...dar asta este, de acum mai bine evit persoana si-mi pastrez neuronii si respectul de sine intacte.
Ana, ti-am vazut fotografiile, o speldoare, tare frumos se pare ca a mai fost...
Olga, de printesa mica ce sa zic, de cate ori vad asa bebei frumosi, ma apuca dorul de inca un bebe...din fericire imi trece repede...
Donia, mult succes la interviu, eu de cate ori am avut cu cei de la HR, am stat mereu in garda, ca sunt tare mierosi si interesati sincer, te lasa sa te relaxezi si te lovesc cu o intrebare...multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

Paste fericit sau Florii fericite!!!


si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Buna dimineatza si o saptamina super va doresc!
La Multi Ani tuturor Florilor de pe sezatoare !
Cei ce au sabatorit Pastele-sper ca ati avut unul minunat.

Lorelaim- ce mai faceti,vrem vesti!
Try- LMA si pt tine si pt sotz,mai da-ne vesti despre voi, Florin a gasit job-multa bafta, kids ce fac- da-mi si mie un PM cu nr de telefon sa ne mai conversam dela job, ca acasa stiu cum e
Diana- ma bucur ca sunteti bine!
Laura-sanatate multa si mai da-ne detalii despre zona respectiva te rog.
Khristin si Rita-ce ziceti de o intalnire intre fete(poate le luam pe domnisoarele mari) intr-una din dupa amieze (la mine sunt ok doar luni si miercuri sau weekend)?

Simonna- felicitari pentru ca ai trecut cu bine de amnio si ma bucur mult ca este fetitza -iti garantez ca vei fi super fericita cu ea si ca va scapa si putin roz pe linga rosu,portocaliu,lila,alb si bleu ca si la noi am scapat desi eu nu am laut roz si galben canu le sufar, dar din cele primite nu le puteam schimba pe toate si unele erau chiar f faine cum veneau pe ea!
mQQm-esti mai bine dupa long-weekend?
Numai bine tuturor!

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

La multi ani pentru toate florile de pe sezatoare!

Nu am apucat sa urez nimic celor care au sarbatorit Pastele acum, dar sper din tot sufletul ca ati avut unul plin de lumina si caldura sufleteasca.

Am citit ce ati scris, dar raspunsurile le las pe alta data, cind mai trece durerea din suflet...

Khristin, iti raspund tie pentru ca stiu despre ce vorbesti. Din pacate, nu ai ce face, dar nici sa nu-l lasi sa te muste. Adica sa suporti, nu, il certi, blind dar ferm si ii ies sinul. Ii spui ca te doare, il rogi sa nu mai faca asa si ii iei sinul, il pui mai tirziu din nou, iar il certi si iar i-l iei daca tot musca... Si asta pina intelege ca te doare si nu trebuie sa te muste. Am fost sfatuita sa-i trag un pic de par in momentul in care musca, sincera sa fiu mie imi venea sa-i iau la bataie de-a dreptul de durere, dar nu am facut nimic din astea... Se poate sa mearga si chestia cui pe cui se scoate, daca ai puterea sa o faci... La mine a functionat doar cearta, nu o musca pe mami ca o doare... Intelege pina la urma... sau nu. Lisandru a muscat la fiecare tura de iesit dinti si inca mai musca, acum ii ies maselele si tot pe titza se razbuna. De fiecare data am zis ca il intarc, dar uite ca nu l-am intarcat. I-am luat si tricou pe la 8 luni cu un mesaj haios, ceva de genul atentie imi ies dintii si musc! Imi era frica sa-l iau in brate, ma musca de unde apuca, nu numai de titza, de tipam de durere. Asa ca stiu foaaaarte bine cum e sa ai un catelus in casa.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biscu spune:

Khristin, am facut la fel ca Nelia cu ai mei. Spuneam, "au ma doare, nu mai mushca", desi imi dadeau lacrimile instantaneu. Se invata pana la urma si poti sa-l alaptezi fara probleme. Eu acu nu mai reusesc sa scap de asta mic, care are deja 2 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Felicitari simonna pt domsoara!
Las ca te obisnuiesti cu toate culorile imediat:))
Si LMA tuturor celor care s-au sarbatorit. Special pt try si sotul.
Pisoiul meu devine motanas. La 2 luni are 6,4kg si vreo 63cm.
Deja nu are loc in poza de burtica:))
"Vorbeste" o gramada, si rade in hohote cand ma joc cu manutele lui.
Motanul al mare e inca tare incantat de fratior, doar ca trebuie sa tinem ochii pe el ca cine stie ce idee ii vine ca poate el sa faca
De altfel e tare bun, dragul lui mama. Si ma sperii cand vad in poze cat a crescut.
Eu sunt asa si asa, caci nodulul acela nu a disparut si am fost la dr de fam si m-a trimis la eco. Iar de acolo m-au programat la biopsie.
Nu pot sa zic cate imi trec prin cap si cum simt ca mai mi se albeste cate un fir de par
Asta e, o sa vedem cu DD inainte ce si cum e acolo.
Nu mai stiu iarasi ce mai vroiam sa zic, da ma iertati voi ca ma stiti de acuma. Ne pregatim si noi sa mergem afara.
Abia astept sa plec in tara, dar in situatia data sper doar sa fie posibil
fetele voi ce faceti de pasti de papa? Ceva idei de ceva rapid (nu cu miel ca nu papam).
Mona tu cum esti? Ceva noutati?
Numai bine tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Daiopri, o sa fie bine la biopsie, nu te stresa, desi stiu ca-i greu, been there, done that.

Try, soti de try si de Mona_B, l multi ani fericiti! Mey try, voi cum rezistati in familia voastra cu doi berbeci la carma? Asa ceva inca n-am auzit.

Sarbatori fericite celor care ati avut zile festive weekendul asta.

Eu mai bine, prin ignorarea adversarului, inainte.

Donia, cum a iesit egg-hunt? Amandoi au participat?


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Fetele din Montreal, vrea cineva invitatie la sale-ul de la L'Oreal? Am una extra ... daca o vrea cineva let me know...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Saluti fetelor! Mi-e si jena sa mai intru la voi sa dau vestea ca inca n-am nascutsper sa nu trec de 15 ca atunci chiar ma vad overdue, si cu nasterea indusa therefore indopata cu drugsdar pana la urma sanatosi sa fim, ca n-a murit nimeni din astea.
De asemenea, multumim frumos de urari
Mqqm, io cu Berbecul meu o trag de 19 anisi ma mir cum de nu l-am papat cu cornite cu tot pana acum, eu Leu fiind. Astrologia-una din pasiunile mele- sustine ca Berbecul face pereche ideala cu Leo pana cand egourile noastre ajung sa se-ncaiere, care sa fie bossul. Da io-s mai inteleapta asa si stiu cand sa cedez, iar diplomatia invinge intotdeauna.
Cum Aidan va fi tot Berbec, cred ca voi mai face o Leoaica, care sa ma sustinala nevoie. La cheful Andrei si al lui Florin am vazut atatea fetite una si una ca deja mi s-a facut pofta de o baby girl.
Mai vorbii si cu Olga de curand, de micuta Sophia


Mona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Citat:
citat din mesajul lui Daiopri

Felicitari simonna pt domsoara!
Las ca te obisnuiesti cu toate culorile imediat:))
Si LMA tuturor celor care s-au sarbatorit. Special pt try si sotul.
Pisoiul meu devine motanas. La 2 luni are 6,4kg si vreo 63cm.
Deja nu are loc in poza de burtica:))
"Vorbeste" o gramada, si rade in hohote cand ma joc cu manutele lui.
Motanul al mare e inca tare incantat de fratior, doar ca trebuie sa tinem ochii pe el ca cine stie ce idee ii vine ca poate el sa faca
De altfel e tare bun, dragul lui mama. Si ma sperii cand vad in poze cat a crescut.
Eu sunt asa si asa, caci nodulul acela nu a disparut si am fost la dr de fam si m-a trimis la eco. Iar de acolo m-au programat la biopsie.
Nu pot sa zic cate imi trec prin cap si cum simt ca mai mi se albeste cate un fir de par
Asta e, o sa vedem cu DD inainte ce si cum e acolo.
Nu mai stiu iarasi ce mai vroiam sa zic, da ma iertati voi ca ma stiti de acuma. Ne pregatim si noi sa mergem afara.
Abia astept sa plec in tara, dar in situatia data sper doar sa fie posibil
fetele voi ce faceti de pasti de papa? Ceva idei de ceva rapid (nu cu miel ca nu papam).
Mona tu cum esti? Ceva noutati?
Numai bine tuturor.
Daiopri, ce voinic s-a facut pisoiasul! Sa fie sanatos si la fel de mancacios...se trezeste noaptea sa pape? Eu am antrenament la multiple mese nocturne, sunt pregatita in caz ca Aidan va semana cu frate-sau.
Iti doresc multa bafta la investigatie, totul va fi OK.
De Paste, daca nu ne prinde in spital, noi vom face gratare de miel cu spanac, oua rosii si vom cumpara Panettone un fel de cozonac italienesc, ca alte dulciuri nu ne plac. Ca aperitive, salata de paste si branzeturi diverse cu cruditati.
Sunt asa bucuroasa ca saptamana viitoare ajunge si mama la noi.

Mergi la inceput