Emma a plecat... |Condoleante|

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Emma ramane IUBIRE! Pentru noi toti cei care am ramas aici!
Emma e o lectie de viata care a semanat iubire si a unit suflete...suflete din care amintirea ta nu se va sterge niciodata!

Sincere condoleante intregii familii....Dumnezeu sa va intareasca!



Emma INVINGE cancerul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Ma gandesc la tine steluta frumoasa si iubita!
Joaca-te cu ceilalti ingerasi chiar daca iti este greu ptr ca o vezi pe mami sfasiata de durere!
Sigur ea vrea sa te stie ca nu mai simti durere ptr ca ai indurat mult prea multa aici pe pamant printre oameni!
licurici scump si drag!

Aida
!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Somn usor, pana ajungi la ingeasi... si apoi o joaca pe cinste, copil iubit!

Am primit o lectie de viata, cu un pret prea mare, din pacate.

Shose si Pipetzica (12.02.2008)

Poze si www.youtube.com/view_play_list?p=17800CD9A2531E0C/" target="_blank">Filmulete
[/url]" target="_blank">Sunt mare
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scobitza spune:

desi sunt inca noua pe forum, as vrea sa adresez condoleante parintilor
...o durere inimaginabila
Multa putere si liniste sufleteasca va doresc din toata inima...

cineva zicea odata ca ..acolo sus...cuiva, ii plac numai oamenii buni... inocenti ..puritatea ... dar pentru durerea cauzata noua,Dumnezeu ii trimite mai tarziu ca ingeri buni ce ne vegheaza ..
Emma va fi mereu alaturi de cei ce au iubit-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinad spune:

Eu nu te-am cunoscut fizic, doar virtual. De aceea pentru mine, Emma, tu nu ai plecat, esti aceeasi fetita glumeata si vesela, asa cum ne povestea mamica ta ca esti. Esti undeva acolo in eter, asa cum erai intotdeauna pentru mine, vesela si zambitoare. Asa cum este si tatal meu, a plecat undeva, acum 10 ani, imi este dor de el si as vrea sa-l revad, nici macar atunci cand ma duc la cimitir sa-i duc flori nu pot sa concep ca el este acolo, el este plecat... As vrea sa-si vada nepotii, sa fie mandru de ei, sa se joace cu ei.... As vrea sa te vad si pe tine cum cresti mare, as vrea sa deschid in fiecare zi forumul sa vad ce mai faci, cum te mai simti... as vrea sa ne spuna mamica ta ca esti bine, ca te-ai vindecat.... as vrea sa te vad cu parul lung-lung si cret asa cum il aveai cand erai mica....Dar asa este... acum te-ai vindecat... ai parul lung-lung si cret.... asa cum doar ingerasii au...Doar ca ai plecat...Dar te vom simti aproape... pentru ca vei fi intotdeauna in sufletul nostru... si cu noi... si cu mami si tati si samburel....vei avea grija de samburel... cand va zambi samburel prima data iti va zambi tie... cand va visa si va zambi te va visa pe tine...
Tu traiesti in noi, in toti cei care au urmarit povestea ta... si in parintii tai...
Ai plecat departe, dar ne vom intalni intr-o zi... pentru ca toti mergem acolo.... intr-o zi....

Condoleante!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavy7 spune:

ce nedreapta este lumea asta!

condoleante familiei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Condoleante familiei!
Sint muta ... nu stiu ce as putea spune. Sper doar ca acolo unde esti ti-ai gasit linistea. Emma a fost o lectie, o poveste ... din pacate prea trista.

Ina si Gabitzu - minunea noastra mica 11 aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Aiducule, Laci, Buni... durerea vostra nu o putem alina noi...din pacate. Dar va suntem alaturi si va imbratisam si plangem alaturi de voi.

Puiuta mica si scumpa...sa ai grija de dragii tai!

Privesc fotografia Emmei si nu-mi vine sa cred... Condoleante! DC-ul este indoliat!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma INVINGE cancerul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Emma....... noi pentru cine ne mai rugam in fiecare zi??? pentu sufletul tau de ingeras si pentru parintii tai minunati si pentru sufletul lor indurerat!

PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13.


http://thumb4.webshots.net/t/74/74/1/71/62/2388171620103554724cJxrGP_th.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss26buc spune:

Condoleante familiei indurerate multa putere si draga EMMA nu ai invins cancerul dar ai invins rautatea oamenilor si trufiaa de ai unit mii de suflete in niste conturi fiecare care a donat a facut o cu gandul ca va ajuta la vindecarea ta dar Dumnezeu a avut alt plan cu viata ta de ingeras mic fara pacate...a vrut sa te scuteasca de suferinta si durere oferindu le parintilor tai sansa sa te aiba doar pt scurt dar superb timp..vei ramane in sufletele noastre vesnic si iti dorim calatorie placuta printre nori si ingerasi...si viata urmatoare sa iti fie mai lunga mai plina de bucurii si fara dureri.
Dumnezeu sa te odihneasca in pace ....ingerasule.

Mergi la inceput