gemeni identici...posibil siamezi?!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Greata nu e un semn nici de unul, nici de 2 copii ... daca era sa ma iau dupa greata, atunci nu eram deloc insarcinata .

Bafta si numai bine!

_

Nessuno è perfetto ... ma chi vuol essere nessuno???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

iulia...

sa dea domnul sa fie bine!!!
unul sau doi...sanatosi sa fie...
eu am fost la 6 saptamani la prima ecografie...shi nu s-a vazut ca-s doi...
la 10 saptamani...surpriza is doi...dar doctorul nu mi-a zis nimic....nici ca unul s-ar putea resorbi...nici ca sunt in aceeasi plcenta...
nu mai retin exact la cat timp mi-a spus ca sun in placente diferite...dar totusi au fost in aceeasi placenta...(s-a vazut la nastere)
iar greturi nu am avut deloc!!!!
pupici!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia05 spune:

buna fetelor, din pacate am o veste foarte trista: AM PIERDUT COPILUL!!!!!!!
miercuri asa cum v-am spus am fost la ecograf si cordul nu mai avea batai (culmea!!!). nici urma de 2 embrioni, era unul singur care incetase din evolutie.
am alergat disperata si la urgenta la universitar, dupa ore intregi asteptate la usa, nu avea eco intravaginal si in final mi-a facut un eco abdominal, acelasi rezultat.
pe la ora 12 noaptea am plecat spre militar, m-a controlat, am o rana pe col care desi o tratasem cu 1 an in urma se pare ca inca este acolo si rezultataul acelasi: FARA BATAI CARDIACE.
joi domineata m-am dus la chiuretaj, m-au internet, m-am pus pe tratament (antibiotic, cica asa e bine) si vineri dimineata m-au chiuretat. dupa ora 14 am plecat acasa, am o ditamai lista cu medicamente (4 tipuri de antibiotice ca toate sunt la 12 ore, ovul si calciu cu d3, in total 6 prescriptii medicale).
m-a chemat marti la control si dimineatza mi-a spus sa merg la med-live sa fac niste analize (6 tipuri, nu inteleg ce scrie acolo...)
sunt distrusa, disperata, mahnita, numai cheg de paste nu am...
va multumesc tutror celor care mi-ati raspuns si pentru ca a-ti fost alaturi de mine.
sa aveti sarbatori fericite si sarcini usoare si cine stie... poate peste 2-3 luni voi posta din nou ca-s insarcinata (sa ma ajute domnul)

va pup pe toate,
iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Imi pare rau sa aud asta, Iulia! Sanatate multa iti doresc, sa te refaci repede si sa vina in viata voastra curand-curand un bob de viata, cu batai de inima puternice, sa te faca fericita!
Poate ca nu a fost sa fie de data asta! Data viitoare o sa ai o sarcina puternica, o sa vezi! Curaj mult!


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

iulia...imi pare rau pentru ceea ce ai patit...mai ales acu in preajma sarbatorilor...
iti doresc sanatate multa...refacere rapida...PASTE FERICIT...si...sper din tot sufletul ca Dumnezu sa iti vindece rana din suflet shi sa va duca in casa cat mai curand un ingeras care sa va umpla sufletele de bucurie...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia05 spune:

va multumesc ca-mi sunteti aproape.
am fost la med live sa-mi fac niste analize de sange (anticorpi, proteina nush care... vre-o 6 in total), m-a costat 280 lei, iau rezultatele dupa 1 mai...
am fost si la control, medicul a spus ca uterul se prezinta bine. aseara am incheiat tratamentul (5 zile antibiotice dupa operatie), sper sa fie totul bine, investigam cauza pierderii sarcinii deocamdata...
asteptam cu sufletul la gura ca peste 1-2 luni sa putem purcede la facut bebe si sa avem vesti bune. ne mai auzim. pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Iulia, imi pare rau!
Refacere rapida, si mult curaj!
Doamne ajuta!

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput