Clubul moldovencelor de peste Prut(61)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alegrutza spune:

Alinkav, distractie placuta in Paris, pacat ca stati doar 2 zile, Am inteles bine sau stati mai mult?

Pentru fetele din Ro, daca nu ati depus inca declaratia pentru redirectionarea celor 2% din impozit, intrati daca vreti pe site-ul www.inimacopiilor.ro, sa contribuim cu cat putem, ca sa se faca o sectie de cardiologie pediatrica la Spitalul Marie Curie, asa poate copilasi ca Sonia si alte sute de copii cu malformatii la inimioara sa aiba o sansa si in Romania.

Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/sms - Comote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sa o ajutam pe micuta Sonia!

Iata-l pe
Delfinelul OLIVER -25.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Salut fetelor!
Ce mai faceti?
Multumesc mult...abia astept si eu sa plecam vineri...
Sunt in tot feul de pregatiri, ba ne-am luat un geamantan nou(mai mare), ca avem ceva mai mic(luat ptr calatoriile sotului in China)-acum se va deplasa mama cu el, nu vreau sa car dupa noi tot felul de bagaje. Am luat un aparat foto nou(demult trebuia), dar acum era un motiv perfect, am gasit un mini ghid despre Paris, nu prea sunt incantata, dar altceva chiar nu este, poate mai ma uit pe a vreo librarie de langa noi. Am tot citit de pe net impresii si sugestii, cam pe unde se merge, unde e mai bine, ce sa facem, mai mult mi-am facut capul calendar, si simt ca mai am o groaza de aflat!
Vremea asta pacatoasa ma enerveaza, sper totusi se va remedia, si va fi cat de cat normal, fara sa ploua macar!Ar fi si culmea sa ploua cand vom fi acolo!

In rest la noi e cam liniste acum, ca inainte de sarbatoare!Dar asta este!
Eu de luni tot calc perdele, mai am si azi ptr camera copiilor, si gata, joi mai fac o mica curatenie, ca sa las totul curat.
Alex e in vacanta, sta cu buni si Olivia acasa. La noi aici in zona a venit circul, si asa de mult isi dorea copilul sa mearga, l-am trimis cu bunicul sa cumpere bilete, si lucreaza numai de vineri pana luni!
Sper sa tina vremea cu noi, sa vada Disney..
Olivia e o haioasa...povesteste multe, se joaca frumos...il iubeste pe Alex, sunt amandoi haiosi, cand ii apuca dragostea pe amandoi, si se imbratiseaza, si se pupa!
Am plecat sa mai citesc...

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Salutare fetelor.
Mai trag si eu pe aici. Noi suntem bine, adica eu pe cit se poate de bine, parca-s o baba, ma vaicar la fiecare pas. Ne pregatim de Pasti. Nu coc, nu am atita putere, plus ca a doua zi de Pasti e ziua sotului si trebuie sa mai gatesc cite ceva in plus, si o sa ma epuizez de tot. Nici nu stiu ce sa mai fac.
Nuta merge la gradi, ii place si nu am treaba cu asta, e fericita ca o sa aiba o surioara si deja imparte totul cu ea sa vad cind o aparea ce-o sa fie.
Eu am 31-32saptamini si ma simt de parca miine nasc. Silviu lucreaza saracu sa ne intretina si sa mai facem si la casa ceva. Poate pina in toamna ne-am vedea la casa noastra.
Vreau sa va felicit cu sfinta sarbatoare de Pasti.
Va cu mare drag.


doroti_5 cu Tina si mamica de Nuta (12.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Salut dragelor!
Cred ca toate sunteti prinse cu pregatirile de Paste!

Acasa ne vom duce saptamana viitoare, de 1 mai, ca atunci avem liber, si vom profita, taman e si roditelskii deni, asa ca e chiar super, de Paste la Paris, si pe urma la rude.

Am deja emotii.. si abia astept, azi am de facut ceva din bagajul nostru, mai ales al copiilor, ca la noi e simplu!

Asa ca va urez de acum SA AVETI UN PASTE FERICIT, SA VA ADUCA NUMAI BUCURII, SI SA FITI CU TOTII ALATURI DE CEI DRAGI!!!!LUMINA SA FIE CU VOI!



Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

Va doresc si eu Paste fericit, doar caldura, sanatate si pace in caminele voastre!
si noi sintem mai tristi ca nasii nu pot veni, la fel ca Alinka, li-ii frica ca peste noapte sa nu poata sa se intoarca inapoi..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alegrutza spune:

Si noi va dorim Sarbatori Fericite alaturi de cei dragi!

noi am vrut sa dam o fuga pana-n Moldova, dar am renuntat la idee tot din cauza bine stiuta, dar cred ca voi ajunge pe juma' de zi de Pastele Blajinilor, sper sa nu ma sechestreze pe acoloma duc doar eu cu tata,unicii cu actele relativ in ordine (mai nou chiar inainte de "putchi" le-au cerut si procura notariala pt masina firmei), restul fie nu au pretioasa cetatenie md fie "ys expirati"

Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/sms - Comote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sa o ajutam pe micuta Sonia!

Iata-l pe
Delfinelul OLIVER -25.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Si noi dupa ce revenim in tara, va trebui sa faca Sasa viza de tranzit prin Moldova. Sper ca peste o saptamana se vor linisti apele cat de cat...sincera sa fiu sunt asa retinuta cu privire la calatoria in Moldova.Si imi pare asa rau...
Cred ca in juma de ora plecam si noi acasa, ca e gol aici.

Lucia, vai ce scumpa e Lauras!!!!La fel dormea si Alex cu fundul in sus, cam pana la 3,5 ani!
Si Eva ce mare s-a facut!!!
Bravo, ai copii foarte frumosi!!!!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxy spune:


Fetelor, am intrat sa va urez si eu un
PASTE FERICIT ALATURI DE CEI DRAGI

Maine dimineata plecam in Moldova, asa ca nu se stie daca mai pot intra pana maine asa ca va doresc sa petreceti frumos cu masa plina de bucate si cu casa plina de cine vreti voi . Noi riscam si mergem totusi acasa la parinti si bunici, sper sa fie intr-un ceas bun si fara peripetii. Ne-am gandit si noi mult si ne razgandisem la un moment dat, dar alta ocazie va fi tocmai in vara si e prea mult pana atunci. mai ales ca Chris isi doreste foarte mult sa mearga la bunici, ca au vacanta. Problema e ca avem actele MD expirate, dar ne-am facut titlu de calatorie la ambasada, si zic astia ca e ok, n-o sa fie probleme, si cand ajungem o sa le prelungim sau ne facem alte pasapoarte, si lui Chris vrem sa-i facem ca el nu are deloc, e cetatean RO.SPER SA FACEM TOT CE NE-AM PUS IN GAND SI SA NE INTOARCEM CU BINE, DOAMNE AJUTA!!

v-am pupat si numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

fetelor am uitat sa va zic, maica-mea o venit chiar ieri din Romania, dar, ea trece la moldoveni cu pasaport moldovenesc si la Romani cu romanesc, iar romanii stiu ca nu trec, asta la vama Giurgiulesti.

doroti_5 cu Tina si mamica de Nuta (12.05.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Salut la moldovence.

Multumesc de felicitari, acuma ziua mea vad ca a si intrat in istorie...

Va doresc un PASTE FERICIT si sanatate si putere.
Si eu m-am decis sa plec in MD si mi-am luat biletele tocmai inainte de revolutia din MD. Vin singura cu 2 copii si cam m-a luat frica la ce aud ca se petrece in MD. Plus ca Cristina fiind cetatean strain cine stie cum va fi la intrare. Sper ca presedintele sa nu interzica intrarea cetatenilor straini si se va schimba politica.

Oxi drum bun la MD si fara peripetii. Sunteti tare curajosi.
Doroti sa inteleg ca al doilea bb va fi fetita, felicitari. Cum o vei numi fata. Pune poze cu burtica. Cit ai luat in greutate.
Alina ce mishto, odihna la Paris... Sa faci multe poze. Ce zic copiii de plecare.



Mergi la inceput