Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(63)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinutza23 spune:

mi-am adus aminte pt. listuta, eu sunt la D-nul Dr. Stelian Pana, Materniatea Filantropia
mulsumesc

si parca tot mai vroiam sa spun ceva

30+ cu Catalin-George
A piece of our life
Cred in Georgi! Haideti sa ajutam, haideti sa facem ceva!

GOD is a DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue77 spune:

si noi pt listuta - voi naste la Clinique des Franciscaines Versailles, Dr Texier

NOI
Cristina 32+ gyneco / 33+ eco Yoan Christian si Marc Adrian (28.08.2004)

AMR 8


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

LauraOana, La multi ani pentru maine, sa fii sanatoasa si iubita si sa ai o nastere asa cum iti doresti! Ti-am spus ca sa fiu sigura ca spun, nu stiu cand pot intra maine.

In parc a fost ok, cam vant spre sfarsit, inutil sa mai spun ca a mea era singura neinfofolita si fara caciula, s-a dat pe tobogan si normal, si pe burta, si pe burta cu capul in jos, si chitaia de placere . Va pup ca trebuie sa doarma fata si maica-sa la fel.

Carla, s.30 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby in burtica *******poze 15-18 luni *******Burtica bebe2
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Buna!
Oana MVT,ce grabit e bebele tau!Tinem pumnii sa mai stea cel putin o saptamana la caldurica!
Maria,stai linistita,nu te agita degeaba,ca daca se umfla picioarele si mainile un pic e perfect normal la varsta asta a sarcinii.
Carla,ma bucur ca ai scapat de grija cu leasingul.Sa dea DD sa curga vestile bune in continuare!
Clody,s-a mai cumintit Razvan?
Beca,ce harnicuta esti!Ai grija de bebe mic si nu te obosi prea tare!Sanatate multa pentru cumnata ta si pt bebele ei!
Oana_du,cred ca esti foarte obosita.Nu poti intra inca in prenatal?Eu mai merg doar maine la serviciu ,apoi imi iau concediu de odihna si de pe 22 aprilie intru in prenatal ca nu mai pot .E rau cu statul pe scaun mai mult timp , nu-mi mai pot gasi locul deloc .
Bun venit noilor albinute ,sarcina si nastere usoara!
Laura ,Deea,foarte tari filmuletele cu bebei!
Andreea,multa sanatate micului Phillip.Imi inchipui ce sperietura ai tras. Ii trimitem multi , multi sa se faca bine repede si tie sa ai putere sa te ocupi si de el ,si de tine si bebe 2.
Didi,ma bucur ca sotul tau "s-a trezit" si a inceput sa vada adevarata fata a mamei si surorii lui .Imi inchipui ca a fost nasol pt tine ruptul apei in public ,eu ma tot gandesc la treaba asta de vreo saptamana si ma tot duc la baie cum ma simt un pic mai "uda" ca sa verific.
Cris,ma bucur ca ai terminat curatenia!Eu am cam spus pas anul asta cu curatenia ,am avut soacra pe baricade .
toate albinutele!
Eu de cateva zile am asa niste ganduri mai gri ...ma tot gandesc cat de buna voi fi eu ca mama,daca voi face si eu multe greseli pe care le-am vazut la altii si am zis ca eu asa nu voi face,daca nu voi sti ce sa-i fac si cum sa reactionez cand va plange si va avea colici sau stiu eu ce ,plus multe alte ganduri de genul asta.Stiu ca sunt exagerata dar nu ma pot abtine ,probabil de la hormonii astia .


Mirela 30 minunea mea Antonia Maria

http://jurnaldebebestrumf.blogspot.com/

http://s238.photobucket.com/albums/ff127/miruta/

http://bd.lilypie.com/XKdYp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_24 spune:

Buna fetele,

Acum incerc sa incarc poze cu burtica dar imi merge net-ul ffff greu... Va anunt dupa ce sunt gata!

philip Doamne, bietul copilut! Ii urez insanatosire grabnica, cred ca te simti groaznic! Multa putere!

erna_maria bine ai venit!

voicu_bebi, miruta,anaela ma bucur ca v-au placut filmuletele!

CarlaV ce frumos trebuie sa fi fost in parc! Parca o si vad pe Saby, toata un zambet. Felicitari pentru masina. Asteptam cu nerabdare noua veste buna, la fel si numele ales pentru fetita.

clody odihna placuta! ai grija de tine.



Deea, 36+ cu bebel mic Darian Rafael

Deea, 37+ (dupa echo) cu bebel mic Darian Rafael

Vine bebelul
Cel mai frumos dar! http://bd.lilypie.com/KlIap2.png

cateva poze cu noi http://www.flickr.com/photos/deea_24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui philip

fetelor, philip are pneumonie, aseara a tusit sange si l-am dus la dr, va dati seama cum sunt...

philip
32weeksbabyboy
mommyandreea


sanatate multa si sa se faca bine, saracutzul

32 + minune de Maya Teodora
AMR 7 saptamani Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!

binecuvantarea si minunea noastra ***www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" *** burticutza ***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Buna fetelor,

ANDREEA,imi pare rau, sper sa se faca repede bine Philip!

ERNA-MARIA, bine ai venit,sarcina usoara in continuare!

OANA_DU,eu zic ca ajungem noi la termen,probabil ai senzatia asta unde ai si muncit atat in ultimele zile.

CARLA,felicitari pentru vanzarea masinii!


Eu tocmai ce ma lupt cu o infectie urinara, m-a apucat pe la 19.00,fac pe mine din 5 in 5 minute,si ma ustura mereu; asa ca am sunat ginecolocul si mi-a dat augmentin si polyginax,spre sa fie ok.

Va pup,o seara buna!




elena,30 cu XXX Ioana +Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Seara buna fetele!!

Philip..uoffmititelul...multa sanatate si sa dea DD sa scapati repede din asta!!Iar tie multa putere si curaj..va trece totul cu bine!!
Carla..o seara linistita si odihnitoare!!
Miruta..ms..m-am mai linistit..sper sa fie totul ok!!E normal sa mai apara si ganduri gri..si mie imi trec atatea prin cap...dar fii sigura ca vei fi cea mai buna mamica pt puiul tau!!
Deea..ai pus poza?

32+ Darius Nicholas
AMR 8 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Nicuratze..si vei merge maine sa faci vreo analiza macar?Nu te supara pe mine..dar mi se pare ciudat sa iti prescrie tratament prin tel..Imi pare rau ca ai o asa problema..te cred ca nu e placut deloc..
Oana_du..incearca sa te odihnesti mai mult..si sigur te vei simti mai bine!!

32+ Darius Nicholas
AMR 8 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Deea..am gasit pozele..ai o burtica foarte frumoasa si rotunjioara...

32+ Darius Nicholas
AMR 8 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput