Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (318)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova...da a facut o fata saraca cand a auzit ca noi am mancat...tocmai de asta s-a sacrificat Nelu si a mancat ca noah..gatise fica-sa. Aha deci cauti Bob...erau ceva figurine la noi ti-am spus atunci. E nasol cand trebuie sa mergi cu cadouri doar de firma dar noah..ce sa faci...
Copii nostrii au fost intotdeuna cam de aceeasi inaltime...la greutate Marco avea deobicei cu 500 g mai mult ca Dani...


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mai Bianca ei ne-au intrebat daca avem DVD pt. masina, asa ca nu ma pot duce cu ceva naspa. In plus ei totdeauna nu s-au uitat la bani si ne-au luat cadouri faine si scumpe. Acum nu vreau sa fac concurenta, dar nici sa ma fac de ras...ne vedem de 2x pe an, asa ca nu e tragic. mergem si cu un scop acum, sa-i rugam sa ne fie nasi la bb Edy, asa ca ...
Bob vroiam pt. marco, de fapt cutia aia pt. masinutze, in forma de masina....dar nu mai e nimic din gama asta.

Frumos din partea Oanei ca s-au intors in tara pt. fetita cea mare. Ce nu fac parintii pt. copiii lor?
La cat de bine merg toate la noi....nu le va fi usor.

si culorile de afara sunt faine, dar conteaza si aparatul- nu ca sa ma laud, dar face poze bestiale in natura.

_
Gio25+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Am editat mesajul de mai sus Giova... am scris despre copii.
Chiar, am vazut ca spunea ca ii cumpara DVD de masina..super. Si eu ar trebui sa le cumpar copiilor dar sa vad acum si cand. Din primul, al doilea.. somaj
Irina..cine merge cu Mario la medic? Tu esti la lucru? Pe aici nu se lucreaza...ca doar sunt pasti...si jumate din oras sunt maghiari pe aici... Bine ca sunt magazine care lucreaza dar mai slab. E ca intr-o zi de duminica pe aici...institutiile nu lucreaza .
Pe aici azi se umbla la stropit... magazinul de paine de vizavi e liber inclusiv maine...asta da patron ca romanii nu dau liber si a treia zi de pasti.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am vb. si eu cu dr. despre cultura ce mi-a recoltat-o. Nu am stafilococ, doar candida...pe care o tratam inainte de nastere.
I-am zis de intepaturile pe care le simt si miscarile joase ale bebeului si m-a intrebat daca m-am obosit si am stat mult in picioare. Mi-a recomandat mai multa odihna....mama ce o de la Clau cand o auzi, ca imi repta zilnic acelasi lucru, dar mie imi intra pe-o ureche si iese pe cealalta. cred ca de la spalatul balconului mi se trage...cine mai cara in 6 luni jumaTE 5 galeti de apa...IOANA.

Bianca asa e, ai nostri erau si sunt cam la fel. marco a fost sub 15 kg, dar a recuperat. sa vedem acum cand trecem de p[ragul asta...ca deja suntem de 1 an....in loc sa crestem de 15, noi scadem si pe urma iar recuperam.
Mario cred ca merge cu bunica la doctor. lasa ca va intra irina cand stie si ne va zice.
Cristina am rezolvat, ti-am trimis PM.


_
Gio25+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova...lasa-ma ca si eu cu Dani am avut o ciuperca tare urata...si cum am nascut cum mi-a disparut. imi puneam ovule ce imi dadea medicul, mi-a luat si mie cultura si era candida + inca ceva tricomonas parca ...avea culoare galben-verzuie si ma manca de imi venea sa ma urc pe pereti...de multe ori pe zi mergeam in vana si ma spalam ca doar asa se calma pentru cateva ore. Tare rau a fost..si iti spun ca dupa ce am nascut a disparut ca prin minune...zicea medicul ca e ciuperca de sarcina..
Nu ti-a dat ovule medicul? Eu aveam si crema parca...
Pai nu te mai forta atata sa faci de toate si stai cuminte. Eu de exemplu nu puteam ridica in mana mai mult de 1 kg ca ma durea burta si se intarea ca naiba. Si ma apucau niste dureri daca caram vreo plasa .....asa am si stiut ca sunt gravida...imi intarziase CM , am fost la magazin singura si am venit incarcata si m-au apucat durerile de burta si am banuit ca asta e... (asa am fost si cu Sandra), a doua zi mi-am facut testul si era pozitiv. Cam asta a fost singurul lucru ce l-am simtit eu in sarcina...nu tu voma sau altceva..doar dureri de burta cand ridicam ceva. A si la Sandra la inceput...ma durea capul zilnic..ma dadeam cu crema dinaia chinezeasca ca medicamente nu puteam lua.


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Eu sunt foarte suparata, de fapt nu prea imi revin.Mario a fost pentrualergie si i-a dat alt tratament si doctorita ne-a sfatuit sa mergem la cardiolog ca nu ii place cum bate inima,ca nu bate normal.Doamne ca am mai trecut prin aceeasi poveste si in Franta.Aici bineinteles ca nu am gasit cardiolog pediatru, insa l-am programt la un cardiolog pt miercuri.Nu mai sunt buna de nimic.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Of Irina, imi pare rau. Dar ce i s-a parut in neregula oare la doctorita? Bine ca ai gasit loc miercuri sa nu prelungesti asteptarea prea mult. Doamne da sa fie bine si sa i se fi parut

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Irina dar in Franta ce v.au spus medicii cand ati fost la control?

Giova am vorbit serios,au anuntat acum doua zile la stiri ca s.au sistat importurile de jucarii in Ro.



Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova..astia la care mergeti nu sunt nasii si ai lui Marco nu? Parca voi aveti niste nasi de cununie, Marco are alti nasi de botez...sau nu stiu eu bine? Si parca spuneai ca nu va intelegeti super bine cu nasii lui Marco ca ea s-a schimbat mult dupa ce a nascut. Vorbim despre aceleasi persoane?
S-au sistat jucariile Maraki pentru ca sunt destule...lumea nu mai arunca asa cu banii ca inainte. Si asta pentru ca cine stie...azi lucrezi si maine poate nu . Cel putin unii nu se mai arunca asa...ca unii chiar au bani si unii mai au inca bani .
Si de legume spunea la TV...ca se strica pe rafturi multe la ce preturi au... Oricum acum se va face ceva vanzare ca sunt pastile si lumea cumpara ca deh..e sarbatoare si nu pot avea masa goala.
Mama ce naspha merge forumul..

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mai ce inseamna sa am sot harnic....a terminat super rapid, covorasele din dormitor le-a pus in portbagaj, le duce la spalatorie, perdelele din living sunt jos...tot la spalatorie si in rest a tras, a aspirat, frecat. mai am 2 geamuri, dar nu le fac azi, eu am calcat cate ceva si acum vreau sa plec de-acasa.
E cam innorat si sufla vantul...azi nu iesim afara.

maraki in prima faza am crezut ca glumesti cu jucariile.
Bianca ai inteles bine. nasii nostri sunt din Cluj-Gherla, ai lui marco sunt din Tm. cu astia din urma ne vedem rar de tot, ea s-a schimbat. Acum mergem la Gherla si vrem sa-i rugam pe nasii nostri sa le fie nasi si lui Edy. S-au oferit cativa amici si niste neamuri sa fie nasi pt. Edy, dar nu mai vrem inca un rand de nasi....prea ne incurcam in ei.
Irina nu te impacienta...ce a zis asta de fapt?ce i se pare in neregula?stiu ca atunci in Franta ti-a zis ca are probleme, ca din cauza asta se inegrea in jurul guritei. Eu zic sa nu te sperii, asteapta vizita la cardiolog.
Si mie mi-au zis 2 dr. ca marco are suflu sistolic, 3 dr. ca nu are. Inca nu am ajuns cu el la un cardiolog pediatru ca sa vad adevarul. cica, suflul asta cam toti il au pana pe la 3 ani, e fiziologic.
Bianca pai cine ma pune sa car si sa fac tampenii? pe mama sau pe soacra nu am vrut sa le aduc sa-mi faca curatenia, femeie nu-mi trebuie in casa, asa ca ma chinui eu si Clau printre ceva proiecte.

va si ne auzimi mai diseara.

_
Gio25+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput