Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (98)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

feli ma gandeam sa le pasez, doar ca asa cu furculita (la banana de exemplu), mar ras etc, adica tot o pasta, dar un pic mai zgruntzuroasa, nu cu bucatele. Oricum, babytza are dreptate, el abia lipaie cateva linguri, trebuie sa il las sa se mai experimenteze

Cine are idee de ce borcanasele nu se strica si ce facem noi da? Adica ma refer la mancarica pusa in recipient imediat ce e facuta si nedesfacut recipientul sa prinda aer. sau daca am pune in borcanase mancarea noastra, ar rezista? am observat ca se inchide oarecum in vid, daca mancarea e fierbinte.

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

CD, 300, ce slabe sunteti!!! va invidiez!!!

blog in scutec

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

CD, posibil sa nu se mai strice ale noastre daca sunt sterilizate
acuma, eu sper ca cele din comert sa nu aiba conservanti si sa fie si ele doar sterilizate
e pe principiul conservelor pt iarna, al dulceturilor...dar alea contin fie sare fie zahar, ca sa tina...
zic si eu...


zicea cineva de compot de zarzare: nu are zahar??

blog in scutec

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

claudinna
pot sa confirm ca 300 este, dar eu....is asa un pic mai rubensiana, rochia m-a ajutat sa pacalesc putin audienta

dar ce haios e Razvanel, cum se antreneaza el pentru alergat

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

S-a "busit" site-ul la babypoint...sper sa fie ceva temporar...


LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157607916419749/show/" target="_blank">Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

mai aveam si eu de dat ceva floricele ...
dar cu neuronul obosit...si cu deprimarea din cauza de lipsa de laptic indeajuns pentru bebe ...am uitat

felicia, babytza si multe


...si cred ca mai voiam sa scriu ceva ...dar inca mai incerc sa imi amintesc

aaaaaaa MI-E DOR DE BABYMOM

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157607916419749/show/" target="_blank">Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

cred ca babymom isi aranjeaza casa:)

nici Ada n-a intrat azi

hai mai CD, ca te-am vazut eu:)

blog in scutec

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudinna

cred ca babymom isi aranjeaza casa:)

nici Ada n-a intrat azi

hai mai CD, ca te-am vazut eu:)

blog in scutec

Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)



da stiu ....dar chiar si asa ...sper sa mai intre si ea putin ..macar de pe la vecini

adaaaaaaa ...sper ca e bine TEO !!!...ca m-a pus pe ginduri cind am citit ca a varsat de citeva ori...

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157607916419749/show/" target="_blank">Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

cucu... am intrat de buna-dimineata, si abia acu am mai ajuns, sa va invelesc de noapte buna.

am alergat p-aci dupa copii, spalat, papa, culcat... d'astea.
Am fost un pic in parc. Ce vreme ciudata... cald de transpirai, si un vant rece-rece... brrr... si puternic.

copiii miorlaiti (poate de la vant.... Anda, Karina, Radu).... am umblat cu ei in atarnatori (wrap, carrier, sling) si carucioarele goale.

Slingul... nu stiu cata rabdare mai am cu el. Ma doare spatele ucigator, in maxim 15 minute. O fi naspa wrap-ul dpdv estetic, al caldurilor de vara si al mobilitatii... dar sta bebe in el minunat, doarme de rupe, si nu ma doare spatele. Probabil ca daca nu ai probleme cu spatele, e de preferat. Se pune usor, se scoate usor... e fancy... cred ca am mai zis... mai putin material... il folosesc si sa invelesc bebe in carucior si ocupa putin loc in bagaj. Asta e, avantaje si dezavantaje.... fir-ar spatele sa-mi fie.

Lidia, Teo pare ok. Mi s-a parut azi ca are un pic de febra, dar adormise deja si a fost foarte vesel toata ziua. A mancat foarte bine, pasatele lui servite de bunic... io cred ca nu mai indraznesc sa-i dau de mancare. N-a mai vomat... pare totul normal.
Ma dragaleste de numai pot, la culcare (trebuie sa il culc eu, altfel nu se poate) ma mangaie pe obraz si imi spune "mami e fumoasa, fumoasa, fumoasa"
In rest, stiu ca e gelos, nu-l mentioneaza pe Oadu decat fortat... Mai lucram la asta.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008), poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

lidia poate esti obosita si d-aia s-a diminuat productia, ai cam avut de tras in ultima vreme, off nu stiu nimic despre subiectul laptic de mami, pot doar sa iti dau o

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput