Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(61)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Buna seara! Se vede ca a fost frumos afara in weekend, am mai putin de citit.
Oanaiacovita, te mai asteptam pe la noi.
Am o durere de cap care persista de dimineata, sper sa nu fie o raceala. Azi am fost la socri, la tara, poate m-a prins vreun curent.
Am facut o baita, m-a pun la curent cu stirile pe DC si apoi in patut, la odihna. Desi am intrat in concediu, luni si marti am de alergat prin oras cu treaba. Alergat vorba vine, ca merg mai incet decat broscuta mea testoasa.
O seara buna!


Andreea 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

SERIALBASTRE Ai dreptate in legatura cu "alergatul nostru".Inainte toti imi spuneau ca am mancat viteza de merg asa de repede.Acuma sunt un melc cotobelc pe care si soacra-mea il intrece,tinand cont de faptul ca ea e ceva mai masiva si pana traverseaza orasul ii ia o saptamana.Ma oftic la culme cand vad ca pana ajung intr-un loc imi ia atat de mult
cand eu ma stiam speedy.

KIRALINA Ai dreptate ca exista erori mari cu toate masuratorile care se fac,dar eu ma astept sa nasc inainte de termen.Mie deja mi s-a deschis un pic colul si fac tratament,si am adoptat mai mult pozitia de repaos.In mod normal ar trebui sa nasc pe la sfarsitul lunii mai,dar dr. mi-a zis foarte clar ca la inceputul lui mai o sa vina "oracaitoarea sefa"(asa o alinta sotul pe micuta).Si de aceea am zis ca e micuta.Macar de doua kg sa fie cand o sa apara.

31+MIRUNA-ALEXANDRA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Seara buna ,fetele!!

Acum am ajuns si noi acasa din plimbari..a fost foarte cald azi..la ora 19 erau inca 20 de grade!!Abia am reusit sa ne strecuram printre lume cand am plecat..era strada plina de oameni care asteptau procesiunea...am avut noroc ca pana ne-am intors au plecat ca altfel iarasi ne chinuiam sa intram in scara!!Avem o strada tare frumoasa acum,plina de petale de flori..

Kiralina..multumesc!!
Serialbastre...ai grija sa nu te obosesti prea tare zilele astea,daca ai de rezolvat treburi...incet,incet le rezolvi tu..

32+ Darius Nicholas
AMR 8 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

eu-l pazesc pe philip care doarme. are febra 39.4, la 3 jumate il duc la medic. de vineri tot bolnavior e.

philip
31weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

buna seara albinutzelor! pe unde umblati? savurati primele raze de soare? si eu am fost azi la plimbare...nu ma scos sotul asa ca m-am scos singurica..am dat un telefon in dreapta unul in stanga si hop am avut cu cine merge....am fost pe malul dunarii am mincat o inghetata ...si eu ma misc ca un melc..si aseaca CHIAR ma intrecut o babutza pe strada ..

cris_82 sigur va creste bebelina ta..acum in ultimul trimestru singurul scop al bebelu-lui este sa se ingrase ..pune acum cit nu a pus in toata perioda sarcinii pina acum

33+
GUGU
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

Citat:
citat din mesajul lui philip

eu-l pazesc pe philip care doarme. are febra 39.4, la 3 jumate il duc la medic. de vineri tot bolnavior e.


vai saracutul! multa sanatate! si ai dreptate dul la dr daca e asa mare febra...

33+
GUGU
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">burtica mea minuscula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiralina spune:

cris_82 of saracuta de tine. Si medicii astia, in loc sa te incurejeze te sperie cu previziuni de tot felul. Nu stiu cum poate fi el asa sigur ca o sa nasti la inceputul lui mai.
Eu sunt convinsa ca si moralul are o importanta ff mare. Trebuie sa ai incredere ca totul va fi ok, si bebelina va avea ea grija sa stea in burtica atat cat ii trebuie.
E adevarat, trebuie sa o ajuti si tu nitel, sa stai in pat, sa te relaxezi si sa eviti orice factor de stres. Dar trebuie sa fii optimista, si totul va fi bine: bebe la termen, sanatos si bucalat.

Bine, acum stiu ca la sfaturi sunt experta :)... dar cand e de facut si eu cam scartai. Si eu am stat in pat aproape 4 sapt si inca mai stau, dar acum am voie sa ma misc un pic. Am fost super stresata datorita unui medic caruia ii place sa faca previziuni. Acum l-am schimbat si am un medic f ok, care mi-a dat multa incredere. Si eu cred ca se vede asta.

29 saptamani cu Ada Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Citat:
citat din mesajul lui philip

eu-l pazesc pe philip care doarme. are febra 39.4, la 3 jumate il duc la medic. de vineri tot bolnavior e.

philip
31weeksbabyboy
mommyandreea


Uoff..mititelul!!Multa sanatate si sa dea DD sa scada febra mai repede!!Te asteptam cu vesti bune de la spital!!Tie multa putere...te cred ca e foarte greu cand e puiul bolnavior!!

32+ Darius Nicholas
AMR 8 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Cris82..fii optimista si gandeste pozitiv...bebelina are destul timp sa mai ia in greutate...in trimestrul 3 ei cresc mult mai repede,cu siguranta va avea peste 2 kg chiar daca se va naste la inceputul lui mai asa cum preconizeaza medicul..mai are la dispozitie aproape o luna..stai linistita!!
LauraOana..sa iti fie de bine plimbarea si inghetata..ce nostalgie m-a luat cand te-am auzit cu malul Dunarii...m-a luat dorul de orasul meu natal..

32+ Darius Nicholas
AMR 8 saptamani

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

sal fetele...

clody:ma bucur k mai ai putin de lucru..asta inseamna k te alaturi sch3?multiai grija de tine si bb

deea:nu va sperii...

carla:ce bn k sunteti ok..

oana.du:felicitari pt bb si kg ..sa stii k acum spre sfarsit se aseaza mai mult,iti spun din experienta..dar nu-ti face griji k le vei pierde!

laura.o:in sf a venit primavara si la voi..ma bucur..profita cat poti k nu se stie cat dureaza!si la noi e destul de cald,astazi am umblat in maneca scurta si tot imi era cald..

maria:si aici se pregateste lumea pt pastele catolic,ce zapaceala..ufff ma oboseste toata aceasta forfota!

am vz pozici..frumoase..sorry nu ma stiu la cine...neuronul e de vina..felicitari(cred kiralina)..
felicitari mamicilor care si-au vz puiutii...multa sanatate in continuare,bbii cuminti si la termen!...am citit tot dar nu am retinut,din pacate...asa k va cer scuze dk am omis pe cineva!

va anunt k saptamana asta nush dk pot intra din diferite motive..1:am cursuri...2:saptamana asta tre sa-mi ajunga lucrusoarele acasa,voi fi foarte ocupata cu asezarea,curatenia..sper sa pot intra curand..dar nu inainte de a termina treaba...plus k este si pastele catolic iar in fam sotului e mare zarva..asa k va puteti imagina cate am de facut!imediat ce am ocazia vin sa va vizitez...aveti grija de voi si bbii vostrii...multi

ely 35+ sapt ....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

http://bd.lilypie.com/Yf15p1.png

Mergi la inceput