Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns li_am spune:

Buna fetelor,
vin si eu cu o intrebare, ati mai auzit pe undeva de cheag eliminat in sarcina? eu am avut neplacuta surpriza ieri si de atunci sunt la pamant desi sangerarea pare ca s-a mai ameliorat (am sangerari maronii slabute cantitativ chiar de la inceput) si acum sunt in 6 satamani si 4 zile.
tot caut pe google dar de fiecare data dau de avort spontan

_
FIV 1 dec 2006 - Austria - nereusit
FIV 2 feb 2007 - Austria - reusit (sarcina cu probleme - dar BB la termen!!)
FIV 3 - martie 2009 - Austria - 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddia17 spune:

li_am daca nu ai avut dureri destul de puternice eu zic sa stai linistita.Am inteles ca un avort nu trece tocmai neobservat, vine cu crampe destuil de puternice.
Esti sigura ca era cheag sau era o mica mucozitate?
Sanatate multa tie si la bb mic din burtica, fruntea sus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Buna , fetelor!
Vad ca e ceva agitatie azi, dar vad si multa ingrijorare la fetele mai noi..Sper sa fie totul bine cu bb-ii mici, si sa nu mai aveti sangerari!
Eu nu am ce raporta..tot mereu am stari de rau, ameteli, sani cam durerosi, greata, arsuri la stomac, si..pot continua asa...muuult. Faza e ca am observat ca de pe la 6 saptamani, ma simt din ce in ce mai nasol..si trebuie sa mananc destul de des, pentru ca altfel, ma ia cu stari de slabiciune, dureri puternice de stomac, si greata!
Si o data la doua nopti, ma trezesc in miez de noapte cu dureri de stomac, trebuie sa rod ceva, ori sa iau ceva pt stomac, sa beau un lapte. Concluzia: nopti pierdute, deja...pai cand o veni bb mic si plangacios???Ce ma mai asteapta... :|
In fine..de asta nici nu imi vine sa mai scriu..ca parca ma simt un alien, un mutant genetic..nu mai sunt eu cea de dinainte cu 3 mese pe zi, fara exagerari. Ma enerveaza ca nici nu mai suport sa mananc sanatos, adica tone de fructe cum mancam inainte(acu sa nu le vad..de greata..), nici salate de legume(acu la fel..sa nu le vad).Si am ajuns sa mananc doar paine prajita, covrigi uscati, cartofi fierti, copti, biscuiti..care o sa ma ingraaase exagerat. Dar mai stiu ca daca nu mananc ma simt fffoooarte rau! Si uite asa..un cerc vicios..
De aia ma intreb..ce rost are sa mai scriu sa va plictisesc cu plangerile mele.
Menics, am vazut ca intrebai de mine Mi-am facut si eu programare la drStanca pe 24 aprilie pentru eco de 12 sapt, si dupa sa fac si dublu test, care am inteles ca merge mana in mana cu eco de 12 sapt. Si astept si rezultatele la analizele facute, vinerea asta. Sper din tot sufletu sa nu fie ceva in neregula..
Pupici pe burtici!

Laura, 8+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

laura pai nu de aia ne stranseram aici? sa ne spunem ofurile , trebuie sa avem rabdare si desi ne e rau sau mai putin rau trebuie sa mergem inainte ca doar de aceea ne-a facut D-zeu femei, ca suntem puternice. eu cred foarte mult in autosugestie

5+
http://www.popasmusic.com
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Buna gravidute dragi, va citesc zilnic dar de scris nu prea am ce. Am repetat BHCG joi si mi-a iest valoarea de 16956 deci deocamdata e ok. Sper sa fie asa pana la capat. Eu pe vineri 10 aprilie merg la prima eco, sper sa-i aud si inimioara, nu mai stiu cine scria pe aici ca are filmuletul cu eco si bataile inimii dar cum a facut, a filmat tati cu telefonul sau de la cabinet au avut filmuletul? As dori sa am si eu un filmulet cu BB si de asta intreb.

In rest simptome nu prea am mananc un pic mai mult dar nu exagerat, nu prea am , nu imi vine sa dar mai bine asa ca nu stiu ce as face la scarbici daca as toata ziua. In schimb am burtica unflata, si am doua de nu ma mai incap sutienele. Ma simt mai obosita, nu reusesc sa dorm si din cand in cand am ameteli.

Fetelor voi nu stiti daca carbunele vegetal dauneaza in timpul sarcinii?

O zi buna in continuare si sa ne bucuram de pe cat putem.



Doris 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Vad ca mi-a ramas semnatura veche, de ce ?

Doris 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

Acum e ok. Va din nou.

Doris 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

li_am eu am eliminat pe la 10 saptamani un cheag de vreo 5/5 cm, apoi sange curat in seara aia si a doua zi nu a mai curs nimic. la echo facuta in ziua respectiva bebe se foia de zor. explicatia a fost ca nivelul progesteronului era scazut si s-a eliminat o bucata din mucoasa uterina dar in afara sacului embrionar. dupa momentul ala am trecut la 6 utrogestan pe zi fata de 4 cate puneam pana atunci.

burticile!

-------

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=16" target="_blank">ALEXANDRA IN CONCURS - MAY1 + MAY2

-------


Ana-Maria de iepuras coconas

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns li_am spune:

Maitreyi, saru-mana, in sfarsit aud si de bine, mi-ai facut ziua, saru-mana! Doamne ajuta sa fie bine si la mine, asta imi dorem sa aud, ca ce citesc pe google m-a deprimat mai rau! Am marit si eu doza de progesteron si cu dumnezeu inainte!


_
FIV 1 dec 2006 - Austria - nereusit
FIV 2 feb 2007 - Austria - reusit (sarcina cu probleme - dar BB la termen!!)
FIV 3 - martie 2009 - Austria - 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Doris, eu ziceam ca avem ecografia pe caseta. Inainte de eco am intrebat tehniciana (la noi nu face dr eco, ci tehniciana/ul) daca se poate inregistra eco si a zis ca da, doar sa aducem o caseta video. Asa am inregistrat. Suna la cabinet si intreaba daca au posibilitatea asta.

li_am si ddia17 multa bafta! Sanatate voua si bebicilor! Asteptam vestile bune!

Raluci, parca tu ziceai ca nu te mai dor sanii - asa patesc si eu. Am perioade si perioade. Cateodata zic ca gata, nu ma mai dor si dupa cateva ore sau o zi-doua, iar simt ca-mi explodeaza. Deja mi-am luat sutiene de mamici, ca nu le prea mai suportam pe-alea normale.

Sanatate tuturor burticilor si bebeilor!



Laura 8+

Mergi la inceput