Inseminarea intrauterina

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorinake spune:

Citat:
citat din mesajul lui melaniatud

Buna ziua!
Imi cer scuze ca dau buzna in subiectul vostru insa va rog sa ma ajutati cu o informatie pentru o prietena interesata de inseminare.

Asadar a facut cineva inseminare la Iasi?
Daca da imi puteti da cateva detalii?Unde? Cu ce medic?

Multumesc din suflet pt orice raspuns!

Melania, mamica lui Tudorica fara frica (05.10.2007)


uite aici un site special pt inseminare! poti intreba aici!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=138157


http://tt.lilypie.com/IiZQp2.png
http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui melaniatud

Buna ziua!
Imi cer scuze ca dau buzna in subiectul vostru insa va rog sa ma ajutati cu o informatie pentru o prietena interesata de inseminare.

Asadar a facut cineva inseminare la Iasi?
Daca da imi puteti da cateva detalii?Unde? Cu ce medic?

Multumesc din suflet pt orice raspuns!

Melania, mamica lui Tudorica fara frica (05.10.2007)

daca ai sa citesti tot subiectul ai sa vezi ca cineva a facut inseminare in Iasi la Omniclinic cu doctorita Dumitrascu Irina.



Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zcandreea spune:

la iasi va puteti adresa clinii ominiclinc catre dr bors sau prof onofriescu.
am facut aceasta procedura si sunt in 7 si am un zambet larg tot de atat timp.

mult succes


Citat:
citat din mesajul lui melaniatud

Buna ziua!
Imi cer scuze ca dau buzna in subiectul vostru insa va rog sa ma ajutati cu o informatie pentru o prietena interesata de inseminare.

Asadar a facut cineva inseminare la Iasi?
Daca da imi puteti da cateva detalii?Unde? Cu ce medic?

Multumesc din suflet pt orice raspuns!

Melania, mamica lui Tudorica fara frica (05.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

mara nu a dat nici un semn de viata? :-?....fetele cat ati dat ptr laparoscopie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara80 spune:

buna seara!am intrat si am spus ca nu a reusit inseminarea,dar cred ca la alt subiect!
da,din pacate nu a fost sa fie,dar nu sunt pesimista!chiar daca nu mai fac inseminare sunt sigura ca voi reusi!sotul meu face acum tratament pentru astenoteratozoospermie!are cam imobili!
va pup!sa auzim numai de bine!



mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bluna spune:

Salutare feteleor!

Eu sunt din Sibiu si astazi la 4 am programata prima inseminare, la dr Chicea (Polisano). A mai facut cineva astfel de proceduri la el? Am putine emotii, mai ales ca ne dorim de peste un an jumate un bebe si tot din ghinioane in ghinioane am tinut-o.
Bafta voua si mie si sa ne auzim cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyluka spune:

Buna fetelor

Miercuri o sa-mi fac o inseminare la Medlife. A facut careva dintre voi inseminare aici? As dori sa aflu cate ceva despre procedura si preturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remy_mv spune:

Adyluka, cu cine faci inseminarea la Medlife? Eu sunt programata luni, la d-na dr. Bolintineanu pentru a stabili detaliile pentru inseminare. In ceea ce priveste preturile, pe site-ul Medlife sunt trecute: inseminare o procedura 950 ron, procedura dubla 1150 ron. Din cate stiu eu in acest pret sunt incluse si monitorizarile. Tu ai facut deja monitorizari, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adyluka spune:

Remy_mv inseminarea o fac cu dl. Predoi. Monitorizari am facut luna trecuta. Luna aceasta am facut doar o ecografie in ziua a 9-a si o analiza de sange (estradiol).Nu cred ca intra in pretul inseminarii si monitorizarile pt ca eu deja am platit ecografia.
Ce inseamna procedura dubla?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns remy_mv spune:

Procedura dubla inseamna ca se face inseminare 2 zile consecutiv. Eu una cred, sper, ca sunt mai multe sanse cu inseminarea dubla. Sincera sa fiu nu stiu mai multe, abia luni voi afla, cand ma voi duce sa discut cu dr. care mi-a fost recomandata.

Mergi la inceput