Inseminarea intrauterina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ssy spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancamac

Buna SSY!
Iti eram datoare cu un raspuns. Azi, pt inseminare, am platit numai 36 Euro. Am facut totul la spital, deci am platit o parte, probabil foarte mica din sumele "reale".

Pa pa

Multumesc!Eu nu cred ca pot sa merg pana in Italia dar intrebam .. sa stiu! Ma gandeam sa iau injectiile sau pastilele ce trebuie sa am mai mult noroc cu sarcina.... si sa incerc pe cale naturala! Nu sunt probleme de sanatate nici la mine nici la partener ! De aceea eram curioasa cam ce pastile sau injectii sa iau !!!Muuulte multumiri.
vom incerca numai sa avem noroc la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamac spune:

Mult succes Ssy! Sa ma tii la curent!
Pa pa
Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ssy spune:

multumesc ... sa fie !!!! daca vrei putem vorbi mai multe pe mess : qw22 !! Nu de alta dar m-ar interesa cam ce pastilute sau injectii sa iau !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara80 spune:

si eu sunt tare interesata de subiect ptr ca voi face acum in mai o inseminare la iasi!
mi-am pus multe sperante si sper sa nu fiu dezamagita!luni pe 4 mai ma intalnersc cu dr si biologul sa facem schema de stimulare!
amca sa ne spui rezultatul!iti tin pumnii:cred ca trebuie sa faci testul in 14 zile,nu?.......asteptarea e tare grea,nu?
ssy,nu cred ca e bine sa iei medicamente de capul tau si fara monitorizare!fiecare organism reactioneaza diferit!ai grija!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

buna! mara, unde faci inseminarea? la ce cebinet? la ce dr? am o pritena care vrea sa faca la Avicena, dar te intreb fiindca nu stiu daca sunt deja medici cu cazuistica in iasi


ALICe
eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara80 spune:

fac la omini clinic iasi cu dr dumitrascu irina de la cuza voda!am foarte mare incredere in ea si sunt sigura ca voi reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamac spune:

Buna Mara,
Iti multumesc si iti urez mult succes si tie! Ai dreptate, e foarte grea asteptarea, dar incerc sa nu ma gandesc pt ca nu vreau sa ma gandesc tot timpul la ce simt si sa-mi imaginez "simptome". Din fericire sunt destul de ocupata la serviciu, iar seara sunt franta de oboseala si adorm destul de repede. Va trebui sa fac analizele in 9 mai, asa ca trec zilele.
Pe curand (sper cu vesti bune)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ssy spune:

fetelor am asa emotii !!!! Nu mai stiu cum sa-mi calculez ovulatia pentru ca am decalat-o cu o simpla raceala,in martie am avut in 15 prima zi de CM,in aprilie in 10 ,si acum in mai mi-a venit azi,in 7 !!Si nu stiu ce calcule sa mai fac ca am incercat tot ce era pe net .fetelor voi cum calculati ? cand ovulez? pe acest test http://www.babyhopes.com/pages.php?pageid=23 mi-a iesit cam asa :

Thursday 7th May 2009 - First day of your cycle

Saturday 16th May 2009 - Best chance of conceiving a girl

Sunday 17th May 2009 - A little bit fertile, best chance of conceiving a girl

Monday 18th May 2009 - Fertile, best chance of conceiving a boy

Tuesday 19th May 2009 - VERY fertile, best chance of conceiving a boy

Wednesday 20th May 2009 - Time to ovulate

Saturday 30th May 2009 - A home pregnancy test may work now.

deci din 16 pana in 19 ar cam fi toata treaba. ei alte teste imi zic ca in 23 ovulez !!! Cum sa calculez ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara80 spune:

astazi la ora 5 fac inseminarea!
cat pot de repede o sa va spun cum a decurs procedura!sper sa vin cu vesti bune!

mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamac spune:

Mara80 - iti tin pumnii! Sa fie cu noroc!

Mergi la inceput