Inseminarea intrauterina

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo_82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenaraluca

Fetelor,maine ma duc la dr cu analizele pe care mi le a dat sa vad daca pot incepe stimularea pt inseminare!
SUNT CAM SPERIATA CA MI-A IESIT PROTEINA C CRESCUTA!voi stiti ce o mai fi si asta?m-am uitat pe net dar nu prea inteleg pt ce se face!mereu am cate o piedica ,si cred ca e un semn ca nu ar trebuii sa fac inseminarea!

Elenaraluca, cu ce injectii faci stimularea? Mie mi-au dat Gonal F. Sunt la dr. Ispasoiu Florin. Fruntea sus, fii optimista! Sa dea dumnezeu sa fie cu ochisori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaraluca spune:

Simo mie mi-a dat puregon de 100 si cetrotide.eu sunt la dr deliana predoi la promed system!tu ai inceput injectiile?eu astept sa vina ciclu si incep stimularea!
E CINEVA PE AICI CARE ASTEAPTA BetaHCG-UL?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FlowerA spune:

Buna,

Am ajuns si eu la d-na doctor Moisa. Mi-a descoperit un chist...Mi-a dat anticonceptionale si niste supozitoare. Apoi merg la control sa vada daca s-a resorbit chistul....Apoi voi face niste analize,...Cum e d-na doctor? Parerile sunt pro si contra dar sincer mie mi s-a parut realista...


Tu ai ramas insarcinata?

Bafta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinablondy spune:

Buna.Am vazut ca urmezi sa incepi tratamentul cu puregon 100...100 ui?Te intreb pt ca si eu urmeaza sa incep cu puregon si sunt cam in ceata in legatura cu dozajul pe care mi l-a dat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi74 spune:

Buna, sunt noua pe aici ma pregatesc si eu de prima inseminare la Giulesti, nu stiu inca ce dr. imi va face, vineri o sa o cunos pe d-na dr, din cate am citit pe site, multe fete au avut dureri, ce imi puteti spune ce dr fac inseminari la Giulesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaraluca spune:

Buna fetele!vineri am fost la prima monitorizare pt iui am multi foliculi cel mai mare de 12 mm in ziua 9.luni adica maine ma duc la o noua monitorizare sa vad daca au crescut foliculii si cred ca sapt care vine fac inseminarea!sa imi tineti pumnii!va pup si multa bafta si voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo_82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenaraluca

Buna fetele!vineri am fost la prima monitorizare pt iui am multi foliculi cel mai mare de 12 mm in ziua 9.luni adica maine ma duc la o noua monitorizare sa vad daca au crescut foliculii si cred ca sapt care vine fac inseminarea!sa imi tineti pumnii!va pup si multa bafta si voua!

Tinem pumnii, sa fie cu noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaraluca spune:

E cineva pe aici care a reusit inseminarea?spuneti-mi si mie daca simti ceva la cateva zile de la inseminare,daca doare ceva etc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns booboota spune:

buna...fetelor!
ma poate ajuta cineva vis a vis de folosirea in infertilitate a metformin+duphaston ... a dat rezultate cuiva aceasta combinatie? multumesc din suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns booboota spune:

am sa va povestesc pe scurt cele prin cate am trecut... de 3~4 ani incerc sa raman insarcinata dar fara succes...astfel ca :
1.am inceput prin a-mi face toate analizele posibile necesare inainte de a ramane insarcinata....in noiembrie 2007-prima data!
2.neavand nici un rezultat timp de 1 an am facut si alte analize gen:histerosalpingografie - la...giulesti.
3.rezultatul analizei de mai sus a fost ca nu am o trompa functionabila...si prin urmare am doar 6 luni din 12 de a concepe un copil daca ovulatia avea loc cf.spuselor unui medic o luna pe stanga ..o luna pe dreapta....lucru neadevarat..poti ovula doua luni la rand pe aceeasi parte...lucru dovedit chiar la mine...
4.monitorizari-ecografii in perioada fertila + stimulari ovariene...
5. nici nu mai stiu cursul exact al tuturor, important este ca am ajuns intr-un final la dr. Filipescu-spitalul Elias care pare foarte bazat pe meserie si care mi-a recapatat increderea...si in mine si in medici...pentru ca da ...o pierdusem!...
6. am inceput prin a-mi face testul postcoital...ceilalti 2 medici la care am mers inaintea dansului nu mi-au recomandat asa ceva...eu si sotul meu nu suntem compatibili...sunt foarte acida omorand spermatozoizi inca din vagin...de la "intrare"...
7.am rezolvat tot cu dansul- facand laparoscopie: ovarele care erau polichistice cu puncte de endometrioza...invelite de o "pielita" care nu permitea iesirea ovulului...asa deci:decorticarea lor...trompele-care sunt amandoua bune! am curatat/pregatit drumul...
8. in prezent urmez un tratament cu metformin si duphaston...teste de ovulatie...am ovulat in a 13 zi iar dupa laparoscopie in a 10 zi...este o schimbare in organism...trebuie monitorizata...
9.ne pregatim pentru IUI...si sincer simt ca voi reusi cu ajutorul acestui medic care parerea mea STIE CE FACE!
10.sper si de fapt sunt sigura ca in aceasta vara o sa am "burtica"...
va poooop pe toate si nu va pierdeti SPERANTA!

Mergi la inceput