PRIETENE FARA TITLU (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Deci e ziua Ursulinei! Pai atunci La MULTI ANI!
Noi parca mai fericiti de cand s-a schimbat ora! Doarme si Razvi pana la 8 . Cu treziri, dar oricum, parca am si eu fatza de om. SI de vreme ce am inceput sa vad pe unde calc, m-am uitat si in oglinda si m-am ingrozit. Ridurile gramada pe mine. Pai la 30 de ani? E clar vina mea si a faptului ca nu-mi dau atentie deloc, asta pe langa nesomn caruia nu am ce sa-i fac. Asa ca aseara am bagat aburi, masti homemade (una cu zat de cafea+ iaurt, care mi-a exfoliat fata de nu se poate si una cu drojdie+branza+miere-cam ca un aluat pe fatza) si parca m-am scos la lumina. Numai bine, ca abia in weekend ma vede barbatul la lumina zilei.
EU si RAzvi in continuare varza, umplem batiste, servetele si ce ne mai pica in mana + tuse. Restul familiei s-a mai vindecat. Eu pazesc domnisorul care doarme acum, iar Ana e in curte, ajuta sau incurca pe unul si pe altul.
Cu Ana avem oarece probleme de ton ridiat in discutii. Vorbeste atat de tare, incat uneori ma intreb daca aude. . De dormit singura noaptea............nu mai spun nimic. E jale in continuare.
Moni, a mea e mare amatoare de "lipicioase". E pasiunea ei cea mai mare.
Anda, Mark va fi un super poliglot din ce aud de la tine. Bravo voua si lui ca e receptiv.
Denisa, sunteti mai bine? Alex nu a fost nicioadata asa de racit? Intreb si eu, nu de alta dar al meu a fost vesnic foarte racit, cu episoade si de febra foarte mare, etc. SI pana acum nu fu nevoie de antibiotic, ca toate au fost de origine virala. Acum e bolnav de 10 zile si eu de o saptamana. Si nu stiu cat sa mai stau pana sa merg la doctor sa nu fie ceva mai nasol. Noua ni s-a spus ca dupa o viroza, tuse+ secretii= 2 saptamani in medie. Dar eu in toamna dupa cele 2 saptamani, am facut pneumonie. In timp ce domnisorul a tusit cu spor o luna, fara complicatii nasoale(vorba vine, el le face din start complicate: bronsiolite astmatiforme, wheezing).
fetele si un week-end minunat!


Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Diana mea s-a trezit dupa numai o ora si un pic de somn,a colorat vreo 5 minute in cartea Hansel si Gretel,dupa care a zis ca a obosit Dar la tobogan nu a obosit se pare,a si intrat pe usa strigand: "A FOST SUUUPEL FAIN!!!" .E iar la cuburi acum,nici astea n-o obosesc defel
BRANDUSA ma bucur ca un pic macar te-ai mai redresat cu somnul.Eu pentru exfoliat fatza am folosit malai + smantana ,dar pur si simplu ma curatam cu chestia asta,nu stateam cu ea pe fatza,deci nu pot zice ca era masca,de-alea n-am pus niciodata.Si asa chestia asta am facut-o asa odata la maxim 3-4 luni cand imi aduceam aminte.Pentru ten stiu ca cea mai buna e hidratarea. Si somnul evident.
INGRID si tu cu cremele? Eu ar trebui sa ma dau zilnic acum ,dar o fac asa cam la 3 zile ,sper sa fie si de data asta ca si cu Diana,adica sa nu am vergeturi deloc.

Am uitat sa va zic opera fiica-mii!! Ieri la gradinita i-a cerut doamnei sa ii dea sa aduca acasa bomboanele ramase neimpartite copiilor Ea ne-a zis.Bineinteles ca doamna nu i le-a dat .

MONI 21s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Buna seara

Fetelor va multumesc mult de tot pt urari!!!

Brandusa mi-ai placut ... acum nu este weekend? ... Nu am inteles cum este masca cu zat, este cumparata sau o faci tu?

Cu Raisa este ok vrem sa ii luam role, caci cu bicicleta nu ii place ca poate pedala. Am gasit gradi acum sa vedem daca ne primesc acolo. Am fost, am vorbit cu doamna director, acum cand o veni vremea sa depunem dosarul si sa vedem daca avem loc sau daca am fost placuti de doamna director. Cel mai bun lucru este ca ii place lui Raisa acolo. Doamne si ce mare este gradinita si ce curte imensa au, si nici un copil nu plange, nu este dezmat ... ce sa mai noua ne place mult ... a si bine la bani.

Cu kg ce sa zic am dat jos 23 si merge in continuare, eu zic ca este foarte bine. Ce ma supara cel mai tare este ca ... imi zboara verigheta de pe deget.

Moni eu in locul tau asa o lasam pe Diana cu toate agrafele, pe mine ma distreaa mult fetitele care sunt asa.

Edit: De bebe ne apucam cand ajung la 90 pana atunci mai am de asteptat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

URSULINA 23 de kg Bravooooo!!! Vreau poze!!!
Apropo de Diana si agrafe,ia uitati-o ce nervi pe ea ca nu a reusit sa isi prinda perfect parul in coada:
http://www.dropshots.com/dia5#date/2009-04-04/16:13:34
Ma bucur si de vestea cu gradi,mai insista pe-acolo,sa fi sigura ca or sa o primeasca!!!

MONI 21s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Am masurat-o acum seara pe Diana si mi-au iesit 98 cm.
URSULINA Raisa cum sta cu inaltimea si kg? mananca bine?

MONI 21s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Am calculat acum pe graficul de crestere pentru Diana.La data nasterii ei si ca fetita a iesit inaltimea ideala 98 cm (fix cat are ) si greutatea ideala 15 kg Dar la 98 cm greutatea minima e de 13 kg, asa ca macar se incadreaza la greutatea minima pentru inaltimea ei cu cele 13 kg ale ei ... Si cum de la nastere a fost tot la limita minima cu greutatea,pot zice ca e in grafic .Al ei personal evident

MONI 21s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Inaltimea nu stiu
Kg 15 si un pic.
De mancat acum mananca de sparge maine nu mai mananca nimic ... cred ca isi face provizii pt cateva zile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Sa stii ca si Diana oscileaza asa.De exemplu de cateva saptamani incoace a mancat super bine,acum de cateva zile o cam lalaie ...
Sta deci perfect Raisa la kg!

MONI 21s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Mai si daca o tot luaram cu dimensiunile,la pantofi cat mai au? Diana mea cca 25 marimea.Dar pe tenisii ce i-a luat mami ieri scrie ... marimea 28 si ii sunt buni Drogati rau astia cu marimile lor cu tot Bine ca a fost cu ea sa ii probeze,ca daca ii luam eu pateam ca asta iarna cu niste cizme:i le-am luat dupa marime si ii erau mici,a trebuit sa i le schimb ...

MONI 21s+ SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA NAZDRAVANA (01.01.2006)
"Daca traiesti cu ochii pe cer afli mai multe despre Pamint. Daca stai cu ochii in pamint, nu afli mare lucru despre cer."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Noi traim pe picior mare. Cu marimile este cam aiurea, daca ii cumparam noi o luam cu noi daca ii cumpara altcineva ii desenam talpa piciorului pe un carton si daca acel carton sta ok in pantof il cumpara daca nu, nu.

Mergi la inceput