Bobocei de septembrie - octombrie 2008 (96)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Lumi Maya manananca cam la 4 ore, f rar se intampla sa pape la 3 ore, depinde cate fructe sau legume vrea. Noi papam cam 130-150 g suntem diversificati de 3 saptamani si dupa ce papa solid, tot mai vrea tzitzi macar de sete. Tu ai doi minunati mancaciosi, esti o fericita ca papa asa bine cred ca esti toata ziua in bucatarie sa le prepari papica

Pozici
Mamica deMaya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Sabinel ce face Amalia? E ok? Nici urma de varicela, da?

Pozici
Mamica deMaya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Sofia de Mimihoo La multe lunite!!!

Maria2004

Pozici
Mamica deMaya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Lala- multumesc si pupici multi pt voi . Ma bucur ca ati scapat cu bine de vaccin.Superba printesa ta.
Tzitziri - ma bucur ca e ok la voi acum – nici noi nu prea bem ceaiul dar cred ca compenseaza suficient cu tzitzi
Nerantula – multa rabdare si sper sa reusiti sa papati cat mai curand.
Luminita – sa-ti traiasca nepotelul
Nikolici - te rog, spune-mi si mie cum sta Karinuta acolo - in picioare sau in fundulet??Pupici pt voi

Votat si eu pe Sorina Gabriela!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

Citat:
citat din mesajul lui CosmyB.

Sabinel ce face Amalia? E ok? Nici urma de varicela, da?

Pozici
Mamica deMaya



momentan nimic, asteptam.
Lumi sa va traiasca si parintii sa se bucure de el!

nasterea strumfitei mele
piticania creste
_
„Mamelor, în mâinile voastre tineti salvarea lumii”. Lev Tolstoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

imi vine sa ... de fapt chiar.... si ma ... tocmai ce va ziceam ca hunii papa la 3 ore... la ora 14 trebuiau sa pape... si au inceput sa fie bazaiti... si eu credeam ca de foame... si de fapt le era somn!!!!!!! nu au vrut legume, nu au vrut lapte.... Edi plangea isteric de somn si Robi de somn si mai tare de plansul lui Edi... am reusit sa ii adorm, nu va mai povestesc cum arata casa in urma acestui episod...oricum nu asta conteaza.... Edi a si vomat putin.... si acum suspina in somn

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Lumi mamico nu mai fii suparata se mai intampla sa nu ghicim exact nevoile lor, bine ca au adormit micutii

Pozici
Mamica deMaya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Nerantula, nu cred ca te consoleaza, dar noi ieri am avut fix o luna de cand cica ne diversificam.Si ne-a dat in urma si cand a fost bolnavior, dar acum ne-am intors la 20-30 ml de legume pasate.Asta dupa o luna!Si inainte maximul era de 70 ml deci suntem departe rau de a inlocui o masa de tzitzi.Noroc ca mai e de unde tzitzi!
Maine de-abia cred ca apuc si eu sa ii bag marul...ca prim fruct.Sa iti dai seama ca sunt altii care stau si mai rau...uneori prinde bine sa stii asta.
Noi am facut cateva zile pauza ca nici macar nu mai deschidea gurita si acum o deschide dar mananca putin...el vrea lingurita sa 'manance' singur.

Luminita, sa iti traiasca nepotelul!Numai baietei la voi acolo








Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

buuuuna ziua!!!
am fost o tura afara si acum ne-am intors, papat si culcat. Poate mai iesim ca tare soare si frumos e

Giuliana, Edi e un frumos si jumatate. Nu ti-e teama sa il lasi in patut la etajul superior?

Felicic pupam papaciosul Falkone.

Nerantula o sa-ti treaca supararea. Nu stiu cum sa te incurajez ca noi nu am inceput diversificarea. Vreau sa incep Duminica (doamne ajuta). Elena va face 6 luni pe 21 april. Gresesc ca nu astept pana atunci cu diversificarea (daca tot am reusit sa o duc de nas pe pediatra pana acum)? Sincer mami (adicatelea eu) nu mai are rabdare.

Supa o faceti cu apa plata?

Luminita felicitari pt nepotel! Sa fie sanatos, iar mamei recuperare rapida si laptic suficient.

Votat gogosarul Sorina



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

am uitat: eu inca nu am reusit sa-mi depun actele pt CIC. Am intrat in CIC in 9 februarie. teoretic termenul limita de depunere este undeva 4 mai.
Dar daca (Domane fereste) nu reusesc sa ma incadrez in termen ce se intampla? Pierd trenul?

Mergi la inceput