Burtici fericite de septembrie-octombrie (36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

nu-mi spune de frici. ma gandesc cu groaza ce o sa ma fac. el student, eu stat acasa, bani de la firma super de putini. eu am lucrat ca bona doi ani aici, dar si asa ma ia panica. ce fac daca e bolnav? catam lucrat ca bona, am avut grija de cate doi, ultima familie era de gemeni. i-am luat de la 6 luni. nu e chiar asa complicat. se mai iau unul cu altul. poate e mai greu la imbracat, dar sunt si avantaje cand sunt doi.

MangaGirl :-) 14+
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Cu cea mai mare placere o sa te sfatuiesc. Sa vezi ce experienta capeti si tu in cateva luni de la nasterea piticutului. Oricum instinctul de mama este f f dezvoltat si imediat simti daca e ceva in neregula cu puiul. Eu primele 2 luni ascultam cuvant cu cuvant tot ce-mi spunea pediatra. Dar ulterior am inceput sa mai fac si de capul meu, ma adaptam dupa copil si totul a fost bine.

Fetelor, trebuie neaparat sa ne lasam nr de telefon pe mail-ul comun. Eu mi-aduc aminte ca dupa ce am nascut, eram atat de surescitata, de emotionata, speriata incat nu am intrat vreo luna pe forum. Si tineam legatura prin telefon cu unele fete de pe forum.


Citat:
citat din mesajul lui santorini

Merci Roxxy! O sa iti cer sfaturi despre cum se cresc baieteii, ca tua ai experienta cu Matei

16+ cu
<http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=santorini&year=2009&month=9&day=13&babycount=1


Roxxy, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz 16+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Si eu sunt convinsa ca imi va fi extrem de greu cu doi copilasi (mai ales ca si Matei este mic), dar in acelasi timp va fi si super frumos sa-i vad unul langa altul. Pentru ei va fi exceptional ca vor fi de varste apropiate, se vor juca impreuna la un moment dat.
Eu nu am avut nici un ajutor la Matei (in afara de un sot extraordinar, super implicat in tot ceea ce inseamna cresterea unui copil) si nic acum nu voi avea, dar Dzeu imi va da putere si ma voi descurca. primul an va fi f greu. Pe urma Matei va merge la gradi si mai creste si el putintel.



Citat:
citat din mesajul lui santorini

Asa e Manga Girl, nu suntem departe ca varsta. Bine, eu sunt si un pic speriata de cum o sa ma descurc. Si cu doi ma gandeam ca e mult mai greu. Probabil ca e si comoditatea mea. Sa vedem cum ma descurc cu bebe1

16+ cu
<http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=santorini&year=2009&month=9&day=13&babycount=1


Roxxy, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz 16+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Emy multa bafta pe 8 si sa fie ce iti doresti tu!
manga girl pai tu ai deja experienta cu copii! Si o sa va descurcati voi si cu banii! Eu din punctul asta de vedere pot sa zic ca sunt norocoasa cu noua lege pe care au dat-o guvernantii cu 85% din salariu (au facut si ei ceva bun), ca inainte era naspa rau!
Roxxy eu sunt de acord, chiar o sa il pun pe al meu cand ajung acasa si am acces la yahoo.

16+ cu
<http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=santorini&year=2009&month=9&day=13&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Hai, mai, santorini, cum sa nu te bucuri ca este baiat?? Important este sa fie sanatate ca in rest...daca e fata aduce un baiat acasa, daca e baiat, aduce o fata .
mangagirl deci, tu ai experienta cu cei mici [:d] Lasa ca va descurcati voi intr-un fel sau altul. Nici la noi nu era acum momentul, ca suntem plini de datorii si ne faceam alte planuri, dar daca Doamne-Doamne a trecut pe deasupra casei noastre si a hotarat ca este loc pentru inca un copil, atunci pentru noi s-a schimbat "momentul propice".

Liliana, Andra-Maria & 11+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Buna fetelor

scuze de absenta lunga dar a fost oarecum motivata. sapt trecuta am stat in spital cateva zile si acum mai mult in pat, asta este, bebe sa fie sanatos ca o scoatem noi la capat.
ma bucur pt vestile bune de la amnio pe care le-au adus fetele asta ma motiveaza si pe mine si mai mult ca totul va fi ok si la noi. la noi va fi peste vreo 2 saptamani. felicitari si pt multimea de carucioare care au aparut intre timp. am vazut si ca ati vb de vacante, noi deja am hotarat totul si daca e ok plecam de pe 1 pe 14 iunie in bulgaria.am fost acolo si anul trecut cu adina si a fost f ok totul. de descurcat o sa ne descurcam toate, la inceput chiar ma gandesc ca e mult mai usor. mie acum mi se pare mai greu, cand intervine personalitatea lor si nu reactionam de fiecare data perfect. cand era mica era vb de indeplinit niste nevoi primare in primul rand - sa pape, sa doarma, sa se simta iubita, sa fie curata... acum se mentin toate astea dar au intrat in peisaj unele mult mai complexe. pune intrebari si nu e multumita de explicatie si o iei de la capat iar si iar... se incapataneaza sa faca lucrurile singura si se supara cand nu reuseste... si lista poate continua f mult.
bebe mic e foarte miscaret. pana sapt asta abia daca l-am simtit de cateva ori dar de vreo cateva zile e teren de fotbal la mine in burtica.

imi pare rau ca nu raspund fiecareia in parte dar fiind o absenta asa lunga am citit doar pe sarite si imi e greu tare sa nominalizez

Raluca 13+ si www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui santorini

Inca o data pupici pentru fetele care m-au felicitat pentru beietel. Trebuie sa va marturisesc ca am fost cam rea. Eu imi doream fetita si ieri la ecografie cand mi-a zis ca e baietel m-am cam intristat. Si nu puteam sa trec peste starea asta. Astazi mi-a cam trecut, si chiar ma gandeam ca sunt nerecunoscatoare. In loc sa fiu fericita ca e sanatos si vioi eu ma gandesc la prostii..... Astazi mi-a luat si sange pentru TT, maine ma duc sa imi ia pentru anticorpii Rh si sper sa fie totul bine.


16+ cu
<http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=santorini&year=2009&month=9&day=13&babycount=1

Sanatos sa fie!
Noi inca nu stim ce e(abia pe 24 aflam) si ne tot ciondanim ca eu vreau fetita si el(sonda) baiat. Zice ca sa fie baiat ca sa ma bata. Eu ii dau replica:"lasa ca baietii nu bat pe mame ci le pupa in fund"

Iulia 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

revin cu vesti despre Ramona, aka Ramsan
este inca in spital. se simte mult mai bine, de luni nu mai sangereaza. diagnosticul final este decolare de membrane pe o suprafata cat o moneda. a ales sa ramana in spital inca o sapt pt a se reface cat mai bine, pt ca acasa cu atomicul Rares iar fi fost imposibil. l-a si vazut pe rares in perioada asta de vreo 3 ori si i-a fost f f greu sa se desparta de el, dar tr sa faca totul si pt fratiorul lui.
da ati citit bine vor mai avea un baietel, va saluta pe toate si vrea sa stiti ca e optimista ca totul va fi ok cu ea si bb mic.

Raluca 13+ si www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Santorini, cica nu se mai foloseste demult maduva la transplantul pt leucemie, ci tot sange (dar cred ca in cantitate mai mare decat la o donare normala...), din care se extrage....ce le trebuie lor....nu stiu, zic si eu din auzite, nu ma pricep prea bine o sa am informez mai mult inainte de a-l mai bate la cap pe sotz

iar frica de cum o sa ne descurcam cu BBii mici, cred ca toate gravidutzele la primul copil o simtim....si cu comoditatea te inteleg perfect, si eu sunt la fel....numai ca eu n-am masina de spalat vase inca! dar lucrez la asta

ursuletzul nostru

17+

nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Raluca, ne bucuram ca esti mai bine, si multumim pt vestile de la Ramona!

ursuletzul nostru

17+

nunta
9 luni

Mergi la inceput