Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(108)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Olishka......fetita sufera un pic . desi noi ii acordam poate mai multa atentie ca inainte ( daca se mai poate mai multa ).....pare ca il iubeste un pic, intreaba de el cand se trezeste, la culcare, cand e afara doar cu tati...Il mangaie ( uneori cam tare ), dar i-a mai tras si cate una , chiar cu noi de fata, in joaca probabil...dar totusi si sufera...uneori se uita cu o privire asa trista cand il tin in brate, uneori incearca sa-l traga din bratele mele, vrea si ea din ce in ce mai mult in brate ( si e greaaaaa!!), vrea apa sau papa exact cand bb e in brate si papa si el, etc etc........

e destul de greu cu 2 mici, chiar daca e si f frumos! Damian are colici si de 2 zile si nopti ne-a capiat pe toti cu plansul. Ii dau anticolici dar cam degeaba, il tinem numai in brate aproape, nu mia facem nimic altceva, mi se rupe sufletul de durerea lui!! Lara nu prea a avut colici, nu prea stiam ce-s aia, dar acum ne luam papara!! :( In plus, e greu cu adormitul, ca trebuie sa o culc pe fetita si Dami sa nu planga in timpul ala ( si exact asa se intampla de obicei, iti dai seama..)...off.....trecem noi si peste perioada asta. Oricum, cand ma uit la ei, trec toateeeeeeee Uneori stau cu amandoi in brate, unul pe o mana si papa, celalalt pe mana cealalta...ei, in momentele alea parca plutesc si VISEZ!

Mami de fetita si de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eseea

Olishka......fetita sufera un pic . desi noi ii acordam poate mai multa atentie ca inainte ( daca se mai poate mai multa ).....pare ca il iubeste un pic, intreaba de el cand se trezeste, la culcare, cand e afara doar cu tati...Il mangaie ( uneori cam tare ), dar i-a mai tras si cate una , chiar cu noi de fata, in joaca probabil...dar totusi si sufera...uneori se uita cu o privire asa trista cand il tin in brate, uneori incearca sa-l traga din bratele mele, vrea si ea din ce in ce mai mult in brate ( si e greaaaaa!!), vrea apa sau papa exact cand bb e in brate si papa si el, etc etc........

e destul de greu cu 2 mici, chiar daca e si f frumos! Damian are colici si de 2 zile si nopti ne-a capiat pe toti cu plansul. Ii dau anticolici dar cam degeaba, il tinem numai in brate aproape, nu mia facem nimic altceva, mi se rupe sufletul de durerea lui!! Lara nu prea a avut colici, nu prea stiam ce-s aia, dar acum ne luam papara!! :( In plus, e greu cu adormitul, ca trebuie sa o culc pe fetita si Dami sa nu planga in timpul ala ( si exact asa se intampla de obicei, iti dai seama..)...off.....trecem noi si peste perioada asta. Oricum, cand ma uit la ei, trec toateeeeeeee Uneori stau cu amandoi in brate, unul pe o mana si papa, celalalt pe mana cealalta...ei, in momentele alea parca plutesc si VISEZ!

Mami de fetita si de baietel




Da usor nu e...dar e frumos Te intrebam pt ca si noi ne gandeam sa facem bebeii apropiati de varsta, sa-i crestem pe amandoi odata. Cred ca e mai greu la inceput, dar apoi se acomodeaza si e frumos cand cresc impreuna. Ma gandeam ca e mai greu sa cresti un bebe si apoi cand se face maricel sa o iei de la capat cu altul...Noi ne dorim minim 2 copii, dar sa vad cum ma descurc cu unul, ca acum mi-e simplu sa vb.

Olga 36+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Mesaj de la SIMONA MAMI

"S-A NASCUT VICTOR CHRISTIAN, 4200GR, APGAR 10. FRUMOS SI TIPATOR! MAMI NU MAI POATE DE FERICIRE"



SIMONA




FlorinTeodorBB3 - Petru - 38+

10 ZILE PANA LA DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Bravo Simona!!!
Bine ai venit Victor Sa papi bine si sa te faci si mai mare!!!

Olga 36+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

HAI SIMONA MAMI !!!!!!!!!!

FELICITARI DODO PUI !!!!!!!!!!!!!

Mamica fericita de Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

www.rockyou.com/show_my_gallery2.php?source=ppsl&instanceid=135273896" target="_blank">Invitatie botez


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Felicitari Simona

38+ Damian Codrut Andrei
AMR 6 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Felicitari Simona!

Monica sotie si mama fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Se da si alocatie la copil ? Sunt foarte curioasa ce suma...Stie cineva, ceva?

Olga 36+ David


alocatia pt copiii pana la 2 ani este 200 ron/luna. apoi este 42 ron/luna (asta e acum).

39+
si Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Inapreda, sa-ti raspund si eu la sondaj:
- dupa ce a cazut buricul nu am mai dat cu nimic si s-a vindecat f frumos
- eu o schimbam inainte de masa printre urlaturi dar acum ii dau un pic de titi si apoi o schimb
-baia o facem seara uneori cam tarziu ce-i drept cand se trezeste d-soara

Vreau sava intreb si eu cum procedati cu scosul afara : ii scoateti dupa ce mananca ? bebelina mea mananca un pic apoi sdoarme pt scurt timp apoi iar se trezeste si papa pana cobor eu din casa urla deja

Mamica fericita de Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

www.rockyou.com/show_my_gallery2.php?source=ppsl&instanceid=135273896" target="_blank">Invitatie botez


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

FELICITARI DODO



FELICITARI SIMONA




Mergi la inceput