Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (94)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

anamona multam de tabel culc baiatul si intru sa completez si eu datele din lunile pierdute

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Andreutac multumim ca ne-ai sesizat lipsa! Suntem bine. N-am mai scris fie din lipsa de timp... fie din cauza "intepaturilor" care mai nou apar in fiecare capitol si care mi se par totalmente aiurea...

Baby_boy noi avem doua mese inlocuite si papam asa:
- piure de legume (masa a doua, undeva pe la ora 12.00 - 12.30), respectiv 1 morcov mediu + 1 albitura medie + 1/4 sau 1/3 dovlecel (dupa caz) + frunze de patrunjel + ulei de masline + rosioara (de astazi, fara pielita si seminte), facute la steamer si blenduite bine.
- piure de fructe (masa a patra, undeva pe la 6.30, ptr ca altfel nu merge...), respectiv 1 mar + 1 para (fara para face kk bilute tari ca piatra ) + 1/2 nectarina + 2sau3 masuri cereale.
Cereale nu papam separat...

De Claudinna ce se stie? Sper ca ea si Razvanel sunt ok...

Iepurilla, 300 sanatate multa bebeilor!

Luminita, mamica si gemenei !!!

In rest azi am fost la dr., avem fontanela punctiforma ..., 8,230 kg si 69 cm. I-am luat si sumar urina si urocultura sa vedem daca frisonul are sau nu legatura cu vreo infectie urinara...



Goghosarul meu drag!!! (22 octombrie 2008)
Mamica fericita de Sorina Gabriela
Ticker Sorina Gabriela
Bazar pentru Mihaita!
Bazar pentru Sonia si Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Ankussa
Boo, bafta maxima la bb2, am auzit multe cupluri care au reusit natural dupa FIV, iar Anis aici este o explozie de speranta in sensul asta! Si felicitari pentru iesirea din greva, astept si eu cu nerabdare foarte mare acest moment, daca va fi vreodata. Si eu ca tine, mi-am propus sa nu mai incerc nimic, dar a venit nenorocirea asta de constipatie, asa ca dimineata m-am chinuit cu un amestec de pere si prune foooaaarte diluat in apa (practic ramasese numai aroma de fructe), apoi cateva lingurite de suc de mar, toate cu pacaleli intrate in gura lui bebe, si majoritatea au facut cale intoarsa
Apoi mi-am pus eu sa mananc, branzica Fagaras de la Monor cu rosii si se uita curios la mine (NU poftind!) si i-am pus si lui pe limbuta cam cat o margica asa si i-a placut, zic eu! Adica a mai deschis gurita si a doua si a treia oara si n-a incercat sa impinga cu limbuta. Probabil vom trece si noi la branzica, dar nu calcica, am inteles ca poate constipa si nu as risca. Cu lamaie. Wish me luck!

Uof, s-a trezit, am vrut sa spun mult mai multe, dar asta e ... Va pup pe toate!


www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Hypnotic Parade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Bitza, Dumnezeu sa-l odihneasca pe tatal tau. O imbratisare pentru tine

Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamona

ce facem cu baza de date comuna pentru lunile 4-7?

sa incerc eu sa o repar? trebuie adaugate campuri pentru luna 4 si sa mutam campurile cu nume bebe si nick mamica la inceput

dupa aceea vor trebui toate mamicile sa intre si sa treaca inca o data datele pentru luna 4.....



Cam mizerabila treaba cu tabelul ala; eu am si uitat datele alea de la 4 luni ca nu le-am notat in alta parte. O sa caut pe forum ce-am scris...

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Citat:
citat din mesajul lui 300

Citat:
citat din mesajul lui anamona

ce facem cu baza de date comuna pentru lunile 4-7?

sa incerc eu sa o repar? trebuie adaugate campuri pentru luna 4 si sa mutam campurile cu nume bebe si nick mamica la inceput

dupa aceea vor trebui toate mamicile sa intre si sa treaca inca o data datele pentru luna 4.....



Cam mizerabila treaba cu tabelul ala; eu am si uitat datele alea de la 4 luni ca nu le-am notat in alta parte. O sa caut pe forum ce-am scris...


in plus si datele care mai sunt trecute nu au niciun nume in dreptul lor....
coloanele cu nume copil si mamica sunt complet goale si trecute la sfarsit ca si cand ar fi fost sterse si adaugate ulterior....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Bitza .

Musette

Preety da-le-ncolo de intepaturi si intra pe forum. Pe messenger nu te-am vazut. Vad ca stau degeaba cu el deschis... ca nici nu vad cand intra/ies oamenii de pe lista. Fontanela punctiforma? Banuiesc ca v-a oprit vigantolul. Sau nu?

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

Hello

Bun venit noilor mamici in gasca noastra Marinush, Nicoleta si Amif

Babytza am citit lista de bucate cu care-l diversifici tu pe soricel si mi se pare foarte elaborata. Eu ma intreb daca voi fi in stare sa-i dau atatea. Le pregatesti zilnic sau faci o data pentru mai multe zile si pui la congelator. Probabil ca ai spus deja aici dar sorry, poate am scapat cu vederea.

La multe lunitze pentru Lucas de Bitza si Dumnezeu sa-l ierte pe taticul tau.

anamona multumim de tabel nou. Si eu trebuie sa intru sa completez datele.

fericita mami de Anna (17.10.2008)

Piersicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

intai filmulet:



sper sa iasa ca e prima oara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

a iesit

si acum cateva poze de la petrecerea de 5 luni:

5 luni

dati voi next

Mergi la inceput