Doctori de care sa te feresti (4)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Moarcas Mirela spitalul Municipal, nu o recomand, ca persoana e ok, o tipa calma, calda, vorbeste frumos, dar e incompetenta
dupa cezariana n-a fost in stare sa imi dea antibiotic, am facut complicatii, infectie, m-am reinternat si timp de o saptamana a pompat cele mai puternice antibiotice in mine, iar la final m-a externat cu febra (deci semn de infectie) pe motiv ca mi-ar fi mai bine acasa, sa continui tratamentul

cu bobinache 18s
Mami de Mikul Robert Constantin (19.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bristenash spune:

buna, burticilor. sunt o proaspata burtica pe acest forum
pe lista dorctorilor de evitat eu o numesc pe gabriela parjolea de la maternitatea bucur! anul trecut in februarie am suferit un avort spontan. am ajuns la urgenta si am nimerit pe mana ei. cam din totpor femeia, dar pe mine nu m-a deranjat intrucat aveam nevoie de o morala in acest sens. anul trecut am ramas din nou insarcinata in noiembrie, iar pe 1 decembrie 2009 am ajuns la urgenta. ghiciti cine era de garda?! tot parjolea. am fost fericita intrucat ma hotarasem de cateva zile sa ajung pentru un control la dansa. inainte de a ma duce la maternitate ma dusesem la urgenta la bagdasar la eco, la urgente, la dra dr nicula gabriela - care este o minune de femeie! si imi daduse de acolo trimitere la bucur la cererea mea. de as fi stiut.... nu as mai fi cerut, ci m-as fi dus unde imi recomandase ea - giulesti / polizu. ajunsa cu hemoragie la urgenta la bucur o cer pe dna dr parlojea care nu a vazut nimic la intravaginala zicand ca dr de la bagdasar nu stie sa citeasca cum trebuie si k daca a fost o sarcina eu am pierdut-o pe drum. a vrut sa ma bage in sala sa ma curete, dar vazand ca ma panichez si ca eu tot ziceam ca e imposibil, ca nu am scapat nimic - eram in 5 saptamani - a zis ca ma pune pe perfuzii si ca pana dimineata o sa elimin totul si ca o sa am dureri. va dati seama ca imi venea sa mor acolo. m-a internat, m-a bagat pe perfuzii si am stat cuminte... era trecut de miezul noptii. toata noaptea ams tat cu teama si nu am putut dormi de teama sa nu patesc ceva acolo. analize mi-au facut la internare. sangerarea se oprise dinainte sa imi faca foaia de internare... dureri nu am avut deloc... a doua zi dr a venit in salon, dar nu mi-a zis nimic, ci s-a conversat cu o pacienta care era si ea in 7 luni si acuzase contractii. la pranz am fost la eco si dna dr care se ocupa de eco - nu i-am retinut numele - mi-a dat diagnosticul - desprindere de sarcina - si i-am auzit shi activitatea cardiaca - bebelushul meu traia! in momentul ala daca dr parjolea imi aparea in fata o strangeam de gat! cu nici 12 ore in urma daca mergeam pe mana ei.... faceam chiuretaj! shi omoram un copil dorit de atat timp! nu am mai vazut-o decat pe 4 decembrie la externare.. apoi am mai avut probleme cu ea dupa - nu mi-a eliberat concediu medical si a trebuit in urmatoarea saptamana sa o vanez ca sa imi elibereze documentul - scuza ei a fost ca trebuia atunci cand m-am externat sa ii spun ca am nevoie de un CM, desi conform legii acest CM se elibereaza obligatoriu automat conform legii!!!!! tin sa precizez ca adusese sotul adeverinta de la job cum ca sunt salariata. ma rog.... apoi mi-a trantit ca sa imi caut un altt doctor pentru a imi supraveghea sarcina deoarece nu ii place atitudinea mea! ca sa vedeti prin ce am trecut!

acum sunt la dr horia cioflan de la polizu imi puteti spune ceva despre domnia sa?

va pupacesc

bristena 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sisisailberg spune:

PT lia 73

Colpocopiile nu se fac din luna in luna daca totul indica ca este bine...binenteles ca te+a chemat odata pe luna..pe criza asta trebuie sa faca si ea ceva bani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sisisailberg

PT lia 73

Colpocopiile nu se fac din luna in luna daca totul indica ca este bine...binenteles ca te+a chemat odata pe luna..pe criza asta trebuie sa faca si ea ceva bani...

poate nu m-am exprimat yo suficient de bine...n-am zis ca imi face colposcopie in fiecare luna , ""SA MA DUC LA CONTROL LUNAR""
e o diferenta
si ca dovada am ramas insarcinata
NUMAI BINE VA DORESC

+16 Asteptarea este tare grea dar rasplata va fi pe masura!! pozulici

paunita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui CD27

Moarcas Mirela spitalul Municipal, nu o recomand, ca persoana e ok, o tipa calma, calda, vorbeste frumos, dar e incompetenta
dupa cezariana n-a fost in stare sa imi dea antibiotic, am facut complicatii, infectie, m-am reinternat si timp de o saptamana a pompat cele mai puternice antibiotice in mine, iar la final m-a externat cu febra (deci semn de infectie) pe motiv ca mi-ar fi mai bine acasa, sa continui tratamentul

cu bobinache 18s
Mami de Mikul Robert Constantin (19.09.2008)



buna,
ai nascut cu mirela moarcas inainte sau dupa faimosul scandal ?!?

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

buna fetelor....ce parere aveti de doctorul Edu Antoaine de la Caritas????
sunt insarcinata in 30 saptamani si am col deschis stau numai in pat, iar medicul care supravegheaza sarcina este Edu Antoaine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabela30 spune:

buna....are careva vreo parere despre dr stoenescu manuela de la spit nr 2 din craiova????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela2233 spune:

am si eu o doctorita tare scumpa de trecut pe lista neagra tufan aurelia municipal un macelar cu diploma

7 sapt+ andreea raisa (16.02.2009)


http://www.flickr.com/photos/28705464@N07/

"http://lbdf.lilypie.com/yTDRp2.png"

http://lb2f.lilypie.com/Wmftp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaoly spune:

buna fetelor,imi poate spune si mie cineva de doctora Munteanu Daniela spitalul Polizu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

De dr Steriu Mihaela stiti ceva?
Trebuie sa merg la eco morfologica de trim 2 la sf lunii mai si am citit pe net ca e cam expeditiva si baga spaima in mamici.

Cine ma ajuta cu niste lamuriri?

--------------------------------------------------
In al , sunt in 13+

Mergi la inceput