Doctori de care sa te feresti (4)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabrilici spune:






Sunt momente in viata, in care oricum ar sta corpul, sufletul e in genunchi !
[/quote]

cat adevar in vorbele astea!

Mami de Sofia frumoasa si scumpa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui tmirona2010

salut fetelor, sunt noua pe aici, mi-am facut cont doar sa va recomand sa va feriti de dr iancu de la maternitatea elena doamna iasi




ne poti da si cateva informatii kre sa justifice afirmatia ta, te rog!!!

kmy 27+ IUSTIN-GEORGE
DPN 18.04.2011
(12.04.2011 dupa morfologia fetala semII)
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

Seara buna,

Sunt insarcinata in 13 saptamani si sunt in evidenta doamnei doctor Druta de la Cantacuzino. Mie mi s-a parut foarte ok pana acum, imi raspunde mereu la telefon, mailuri, ma calmeaza cand devin isterica (sunt ceva probleme cu sarcina...)
Stie cineva mai multe despre ea?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

eu sunt din iasi..a nascut cineva cu doamna doctor Valeria Visan?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitynel spune:

Buna

Sunt Cristina si sunt insarcinata in 13 saptamani. Ca medic...am nimerit la d-na Oana Zaharia de la MedSana. Are cineva idee cum este ca medic?(ca mie nu imi inspira prea multa incredere)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viatasihar spune:

Dragile mele, va salut si eu. Sunt sin Baia Mare si doresc sa amintesc si aici un medic ginecolog din Baia Mare pe care nu l-as recomanda niciodata nimanui. Se numeste COSTIN BOGDAN de la Clinica privata Euromedica. Este un om de cea mai joasa speta si ca medic e o nulitate! Vorbeste extrem de urat cu pacientii - viitoare mamici si sotii acestora, crezandu-se buricul pamantului, desi el este platit din banii tai, deoarece fiind clinica privata preturile sunt pe masura. Am citit despre Costin Bogdan multe lucruri. Toata lumea din Baia Mare si nu numai stie ca a fost acuzat in cateva cazuri de malpraxis, dar a iesit mereu basma curata, nu a fost inchis, desi au murit oameni si copii nevinovati, si profeseaza inca...Pentru cele care doresc sa nasca la Euromedica, raspunsul meu este categoric NU, deoarece nu au cea mai performanta aparatura, nu sunt pregatiti pentru situatii de urgenta, nu au angajati de specialitate, iar medicii sunt nulitati, ciurucuri care si-au ratat cariera.
Va recomand sa va ganditi inainte de a lua o decizie cu privire la alegerea medicului.
Va doresc din suflet sa aveti parte de o sarcina usoara, sa aduceti pe lume copii sanatosi si frumosi si ... fiind inceput de primavara...sa va bucurati din plin de urmatoarele zile in care totul va reinvia...odata cu natura...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiy spune:

Citat:
citat din mesajul lui cuteamira

un nu pentru dr achim irina de la medlife.
Am fost la dansa pentru o ecografie transvaginala din cauza unor sangerari maronii si nici nu am intrat bine si ma luat cu hai hai mai repede dupa care mi a zis ca pierd sarcina ca e sacul gestational prea mare si am fibrom dup aalte 5 min a zis ca e o sansa ca exista activitate cardiaca si asa le a sucit de am iesit plangand.
ma cheama la consultatie in aceasi zi dupa ce am dat la eco 1mil 500 alti un milion.a durat 5 minute in care nu mi a raspuns concret la nimic plus cand i am zis de analize daca trebuie sa le fac maine a zis ca da ca s bune ptr viitor ca doar o sa mai fac alt copil ce daca l pierd pe asta.
AAA din nou cand am intrat ma luat cu hai hai si mi a dat o lista de analize de peste 10 milioane cu toate ca multe sunt gratis.
personal pe mine ma dezamagit!

In anul 2010 mi-am rezolvat o problema medicala personala la MEDLIFE, dupa ce fusesem diagnosticata gresit cu un cancer, la un spital de stat si sfatuita sa ma supun unei interventii chirurgicale traumatizanta fizic si psihic.
In disperare de cauza, m-am adresat MEDLIFE, iar doctorita Achim Irina de la dv., mi-a spus inca de la prima consultatie ca nu este convinsa de realitatea diagnosticului cu care venisem, si dupa investigatiile facute la dv. (pe care le-am si repetat la un alt spital), concluzia a fost ca nu sufeream de acea boala cumplita si nu era necesara nicio operatie.
Problema mea s-a rezolvat doar cu un tratament medicamentos ce mi-a fost prescris de catre Dr.Achim.
In luna mai 2011, am trecut pe la MEDLIFE de la Piata Unirii pentru a solicita dr.Achim Irina un control, insa am aflat ca aceasta nu mai lucreaza acolo, fiind plecata in strainatate.
Stiu, ca toata lumea, ca medicii romani pleaca in masa, ca sa lucreze in strainatate, dar poate era mai bine ca MEDLIFE sa-si pastreze standardul profesional ridicat si sa incerce sa pastreze si asemenea doctori competenti.
Oricum, multumesc MEDLIFE si Dr.Achim Irina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeaca spune:

E prima data cand citesc acest subiect,sunt multe de citit pe acest forum iar eu nu prea am timp....In primele pagini era cineva care intreba de Chirita Niculina de la Filantropia,nimeni nu i-a raspuns si e si cam tarziu sa-i raspund acum(mesajul e parca din 2009)...Am nascut cu aceasta doctora in 2004 si toata experienta mi-a lasat un gust amar.La 8 luni mi s-a rupt apa,era inevitabil sa nu nasc,m-a dus tata si sotul la spital,era 1 noaptea.Medicul de garda ma consultat,a zis ca in maxim doua ore nasc,apoi a sunat-o eu fiind langa el.A zis ca vine imediat.Am asteptat degeaba,a venit abia la 17:10.Eram epuizata,nu va zic cat m-a chinuit,aseaza-te in patul asta,ba nu,hai in ala,sus pe masa,jos,hai in pat.....In timpul asta ma intreba si de bani,daca sunt pregatita,cat ii dau,cat dau la asistente,de parca de bani imi pasa mie in durerile alea.Am nascut intr-un final,m-a cusut si a disparut.A doua zi aflu ca copilul meu era in stare grava,primele 24 de ore erau critice,neonatologul imi spune ca a suferit o hemoragie craniana puternica.Verdictul doamnei dr Chirita a fost ''ai fost proasta si nu ai stiut sa nasti'',asta in conditiile in care era primul meu copil+sunase asistentele sa ma umfle cu calmante s-o astept(am aflat pe urma).Ca sa puna capac uitase si ca trebuie sa-mi scoata firele a trebuit sa o anunte o asistenta draguta.
Poate ca sunt mamici multumite de dansa,dar noi am ramas cu probleme grave dupa nastere,copilul meu nu va fi om normal niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrilici spune:

Tot scriem aici, ne plangem dar citim tot noi.Nu se intampla nimic bun...nenorocirile au loc in continuare.trebuie sa existe ceva de facut pentru a impiedica astfel de medici sa profeseze sau macar sa ii determinam cumva sa se poarte omeneste macar.
ce ziceti?
eu am nascut cu mihalache florina...am avut zile si eu si fetita..ca altfel...ea profeseaza in contiuare si ma indoiesc ca atunci cand am nascut a avut doar o zi proasta.nimeni nu-i ii trage la raspundere pe acesti oameni.raman traume dar ei isi vad de treaba lor si continua sa se poarte inuman si fara profesionalism.
m-ar interesa parerea unui om cu temeinice cunostinte legale care sa ne sfatuiasca cum ne putem apara, prevenind in acelasi timp repetarea unui comportament medical inadecvat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeaca spune:

Intrebarea asta mi se pune mereu:''de ce n-ai dat-o in judecata?''.Pentru ca nu mi-as fi permis financiar sa ma judec cu ea,cu spitalul implicit si m-am concentrat pe recuperarea copilului atat cat se putea.Am recuperat fizic dar psihic va fi mereu un copil.Sunt multi care imi zic ''iti dai seama ce copil,ce om ar fi fost?''.Imi dau seama,dar nu am ce sa mai fac,raul a fost facut deja.Sper doar ca acest copil a fost singura ei greseala....singura.

Mergi la inceput